jaka jest roznica??

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomkun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 18:15
Lokalizacja: Wodzisław Ślaski

jaka jest roznica??

Post autor: tomkun » sob maja 28, 2011 12:47

Witam mam male pytanie . przyszedł czas na wymianę zawieszenie i juz mam jedno na oku ale jest jedno ale...
pisze na nim ze on jest do mkIII ale od 94 roku a ja mam 92 http://moto.allegro.pl/vw-golf-iii-3-94 ... 56840.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a na drogim pisze od 91 ale bez gti a ja mam gti hehhe http://moto.allegro.pl/vw-golf-iii-3-91 ... 01177.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wiec sie was pytam jaka jest roznica??


Pan Bóg stworzył VW, bo wiedział co to prawdziwe piękno ! ! !

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: jaka jest roznica??

Post autor: red_devil25 » sob maja 28, 2011 20:36

Roznica jest taka ,ze do 94r. zwoj przedniej sprezyny jest inny niz po 94r.Stosujac specjalne talerzyki mozesz zamontowac sprezyne ,ktora pasowala do 94r. np juz w samochodzie po czerwcu 94r.Tyl sie niczym nie rozni.Wazne jest tez ,zeby dobrac odpowiednie sprezyny tzn.z tego co wiem sa inne do GTI i inne do NIE GTI.Bo silnik GTI jest ciezszy troche.Tak samo jakby zamontowac sprezyny z benzynowki do diesla to tez bedzie nizej niz w benzynie bo ciezszy .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

jaka jest roznica??

Post autor: Bakamura » wt maja 31, 2011 10:29

Tak jak kolega wyżej napisał, przed 94 i po 94 różnica jest w górnym zwoju sprężyny i talerzyku.

Mozesz spytać sprzedającego czy ma do kompletu talerzyki i problemie :)

Innych różnic nie ma, dlatego dobranie talerzyka nie jest jakimś wielkim problemem :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości