Luźnie zaciski

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Luźnie zaciski

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 15, 2011 12:06

robik557 pisze:plastikowe i je wywaliłem, bo były po prostu podarte i wyglądały na jakieś samoróbki
robik557, to nie samoróbki tylko ORI VW .. Masz stary typ zacisku 236 tarcz i tam jest komplet tulejek nr. kat 171 698 447A [1 komplet] Musisz zamówić 2 komplety .. na obie strony . W ASO dostaniesz bez problemu


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Luźnie zaciski

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 15, 2011 15:04

robik557 pisze:a orientujesz się może jaki koszt jednego zastawu?
Niestety nie ,wystarczy zadzwonić aso np. skoda podać numer katalogowy kompletu 171 698 447A i podadzą cenę :P Bo nie sądzę byś dostał to szybciej w innym miejscu


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Luźnie zaciski

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 15, 2011 16:05

http://sklep.gajos.com.pl/sklep/" onclick="window.open(this.href);return false; numer do okienka wychodzi cena


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Luźnie zaciski

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 15, 2011 21:18

robik557 pisze:No panowie 60zł za trochę gumy i plastiku trochę dużo
robik557, to nie my ustalamy ceny!! Zacisk do golfa IV tył to 750 zł w ASO


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

Luźnie zaciski

Post autor: Davka92 » pn maja 23, 2011 19:10

Witam panowie.
Podepnę się pod temat, bo sam poram się ostatnio z podobnym problemem.Wymieniłem w serwisie klocki hamulcowe.Oczywiście nie wiem po co im tam auto dałem jak podczas jazdy się okazało, ze i tak musiałem odpowietrzyć układ hamulcowy samemu wiec zrobiłem "biznes życia" ale do rzeczy.Po kilku dniach od tej wymiany jest straszny stukot, gdy wjeżdżam na jakieś nierówności wychodzi dźwięk spod obu przednich kół jakbym ciągnął jakieś brony.Nie wiem co to jest ale patrze i wszystko koło koła wydaje się być poprawnie zamontowane, klocki szczelne, zaciski itp.Znajomi podpowiedzieli mi, że to może mój grill.Sprawdziłem i faktycznie podobny dźwięk wydaje, gdyż ma kilka zaczepów po prostu ze starości już mniej skutecznych no ale to ciągle jest lekki stukot.Mój golfik jest dość głośny a gdy otworze szybę to i tak słyszę to dziwne coś.Ale zauważyłem też, że wystarczy żebym delikatnie nacisnął na pedał hamulca i stukotu nie ma...Wiec wydaje mi się, że mam coś podobnego co autor tematu.Z tym, że u mnie auto w takim stanie pojechało do przeglądu i go przeszło...a przecież tam sprawdzają zawieszenie i trzepią tym autem.Niestety nie mogłem osobiście zawieść autka wiec też nie wiem jak to oni go sprawdzali...A że nie znam się na mechanice (głównie troszkę teorii mam i to tyle) to czy mógłby ktoś jakoś jaśniej opisać jak wywnioskować czy ten zacisk jest luźny?Może jakieś foto poglądowe czy coś.Byłbym bardzo wdzięczny gdyż to naprawdę denerwuje gdy jadę autkiem i widzę jak ludzie patrzą ze zdziwieniem bo dziwny dźwięk wydaje moja furka a do mechanika tez nie chce za bardzo jechać bo i trzeba mieć kaske no i czas.Z góry dzięki.( a się rozpisałem :P)



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Luźnie zaciski

Post autor: Krystian GTD » wt maja 24, 2011 09:27

Davka92 jak masz typ kloców asymetrycznych to najprawdopodobniej nie masz założonych blaszek, sprężyn mocujących między klockiem a zaciskiem albo stare już nie trzymają. Ale dziwne, żeby ich w serwisie nie wymienili - dobry warsztat wybrałeś :) Blaszki są właśnie po to aby klocek nie latał luźno w jarzmie. Koszt blaszek na prawą i lewą stronę 10 zł i godzinka pracy.
http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-bla ... hamulcowe/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

Luźnie zaciski

Post autor: Davka92 » wt maja 24, 2011 15:25

Krystian GTD - dzięki za rade i ten pomocny link.Faktem jest ze blaszki mam ale jednak stare...Nie wymienili mi ich i zastanawialem sie nad nimi gdy odpowietrzałem hamulce.A warsztat wybralem przez ogolnie (o dziwo) dobrą opinie i to ze myją auto(no to juz takie z lenistwa) :D ale to byl pierwszy i ostatni raz jak tam odstawiam golfa ;)



Awatar użytkownika
bombowy
SYNCRO Maniak
SYNCRO Maniak
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 21:27
Lokalizacja: Michałów/opolskie
Kontakt:

Luźnie zaciski

Post autor: bombowy » sob cze 18, 2011 23:25

Davka92 :satan: następnym razem do sąsiada najpierw podbijaj :helm: i temat zamkniemy jak dziś z blaszkami na zaciskach : szybko i bezboleśnie :okej:


cztery sprawne łapki + WEBER -100%..... - było

Obrazek

było SYNCRO i będzie

Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

Luźnie zaciski

Post autor: Davka92 » pn lip 11, 2011 17:31

Spoko spoko :D bedę mieć na pamięci :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości