Coś z półosią,pomóżcie.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: żyto » wt maja 10, 2011 21:29

Panowie ostatnio wymienilem polosie z przegubami i zaraz po zalozeniu, od predkosci 30km/h w gore cos mi wali,jakby cos bylo niedowazone,to nie jest felga ani opona.Podczas jazdy kiedy wykonuje skret w lewo (kiedy masa pojazdu przesunie sie na prawa strone pojazdu) walenie znika i na odwrot,kiedy lece po luku w prawo (masa pojazdu przesuwa sie na lewa strone) walenie nasila sie,zupelnie jakby lozysko, ale dlaczego nie bylo tego wczesniej kiedy przeguby byly jeszcze stare? Stawiam na poloske, ale co jej moze byc? Macie jakies pomysly? Za pomocna rade stawiam 6 paka!


T_T

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: marcinek84 » wt maja 10, 2011 21:36

A może ten tłumik drgań skrętnych na prawej półosi chyba, lub przegub wewnętrzny bo mi np stukało jak by murzyna wsadzic z gumowym młotkiem pod maskę :helm:


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: żyto » wt maja 10, 2011 21:39

marcinek84 pisze:A może ten tłumik drgań skrętnych na prawej półosi chyba, lub przegub wewnętrzny bo mi np stukało jak by murzyna wsadzic z gumowym młotkiem pod maskę :helm:
wszystkie przeguby nowe,to raczej nie one :grrr:


T_T

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: bodzio_j » pt maja 13, 2011 22:33

Na prawej półosi jest taki szpej. Guma i metal. Mnie się oberwało...odglos jakby sie auto miało rozlecieć. Zobacz czy nie jeździ po półosi. Ja to wywaliłem i jest ok.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: Tomasz Bis » sob maja 14, 2011 22:52

żyto pisze:wszystkie przeguby nowe,to raczej nie one :grrr:
Źle złożony przegub wewnętrzny może powodować takie objawy .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: roger18sx » ndz maja 15, 2011 09:14

ją mam podobnie w moim gti i też przeguby dobre i gdy jadę po łuku w prawo to tak powyżej 100 km coś zaczyna wyć myślałem że łożysko które 2 lata temu wymieniajem ale wymieniłem je ponownie na nowe i bez różnicy i sam nie niem przez co to . Na prawej połosi też już nie mam tego tłumiła drgań. I wychodzi pewnie na mechanizm różnicowy


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: Johnatan » pn maja 16, 2011 21:35

a macie dobre te półosie? Ja też kupiłem jakieś... i przegub mi sie wyrwał bo były półosie za krókie. Pozdro. Weź starą półoś, rozciągnij ją na maxa i zmierz. Porównaj rozmiar z drugą. Jednocześnie jak przegub ci sie wyciągnie 2,3,4cm i ma też luz w kierunku ruchu obrotowego koła 5-10mm tzn że przegub ma juz dość i chciałby juz być wymieniony. Pozdro.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: żyto » sob maja 21, 2011 08:23

dzieki za zainteresowanie panowie,a jesli chodzi i zle zlozony przegob wewnetrzny,to co tam moze pojsc nie tak? Wydaje sie plug & play i heja banana,bo sprawdzalem na polosi nie mam zadnych obciaznikow itd Johnny poloski sa takie same,na bolka oko zagladajac pod spood nic nie widac zeby cos mialo wystawac smierdziec czy innne duperele, obstawiam jak kolega wyzej napisal na zle zlozony wewnetrzny..


T_T

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Coś z półosią,pomóżcie.

Post autor: Tomasz Bis » czw cze 02, 2011 23:06

żyto pisze:co tam moze pojsc nie tak?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=360185" onclick="window.open(this.href);return false;


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości