Piski w przednim zawieszeniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pacos00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 11:30
Lokalizacja: pomorze

Piski w przednim zawieszeniu

Post autor: pacos00 » sob kwie 16, 2011 07:43

Kilka dni po wymianie sprężyn (nowe ) w zawieszeniu przednim zaczęły wydobywać się piski (odgłos tarcia gumy o metal ).Odgłos jest słyszalny na postoju podczas skrętu kół.Po podniesieniu auta i zdjęciu koła tego dzwięku nie ma.
Co może być tego powodem?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Piski w przednim zawieszeniu

Post autor: Qto » sob kwie 16, 2011 10:10

pacos00 pisze:Po podniesieniu auta i zdjęciu koła tego dzwięku nie ma.
a przed zdjęciem koła jest ?? Bo tak z tego wynika...
Może to pomoże " onclick="window.open(this.href);return false; - odgłos ze sworznia wahacza



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Piski w przednim zawieszeniu

Post autor: grg474 » sob kwie 16, 2011 15:30

a nie piszczy czasem półoś o drążek stabilizatora? (widziałem takie coś na bardzo obniżonym golfie)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

pacos00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 11:30
Lokalizacja: pomorze

Piski w przednim zawieszeniu

Post autor: pacos00 » sob kwie 16, 2011 20:24

Qto ,dokładnie ja na filmiku tylko w mniejszym wymiarze,przypuszczałem że może guma pod łożyskiem amortyzatora o spreżynę trze ,ale sprawdze sworzeń może to dobry trop.



choody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 13, 2009 17:56
Lokalizacja: Malbork

Piski w przednim zawieszeniu

Post autor: choody » pt kwie 22, 2011 09:10

Witam,
jakies dwa miesiące temu wpadłem w poślizg i odbiłem się dosyc mocno od krawęznika (prawa strona). Oczywiście felga do wyrzucenia a po jej wymianie musiałem wymienić także łożysko, gdyż zaczęło mi hałasować. PO tej wymianie znów cos nie gra gdyż przy chamowaniu zaczeły się drgania w prawej robionej stronie (im większą prędkość lub większa ilośc osób w samchodzie tym gorzej) Mechanik mysląłem że brud pod tarcze się dostał i przeczyścił ale dalej boksuje. Mam pytanie czy to napewno tarcze.

Podczas czyszczenia sprawdzieł jeszcze tuleje tylne w przednim zawieszeniu i jedna jest juz troche wywalona i powiedziałe że trzeba dwie wymienić.

W międzyczasie zaczęło mi skrzypieć w lewym kole coś jakby spręzyna lub guma,byłem na przeglądzie ale miał akurat popsuty czujnik amorków, więc ręcznie sprawdzał ale powiedział ż eniekoniecznie jest to amorek.Skrzypi tylko podczas jazdy

Od dwóch dni trzeszczu już także prawa strona i nie wiem teraz czy to wina amorków czy tych tuleji tylnych ( koles z przeglądu powiedział żebym ich jeszcze nie wymianiał bo jeszcze troche posłuża)

Jeszcze miesiąc temu wymieniałem mc persony ale nie ustawiłem zbiezności, czy to może być jakis wpływ?

Proszę o radę, tarcze i klocki przód mam do wymiany ale co z tym skrzypieniem czy wymieniać amorki czy tylko gumy na amorkach i czy mozna to zrobić na przednich?

z góry dzienks



Awatar użytkownika
89matt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piski w przednim zawieszeniu

Post autor: 89matt » pn lis 21, 2011 07:52

Qto pisze:a przed zdjęciem koła jest ?? Bo tak z tego wynika...
Może to pomoże " onclick="window.open(this.href);return false; - odgłos ze sworznia wahacza
Witam. Mam podobne piski ale tylko na dziurach, podczasm skretu cisza. Jak sadzicie beda to sworznie czy jednak gumy stabilizatora? PozdraVWiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Piski w przednim zawieszeniu

Post autor: Qto » pn lis 21, 2011 09:43

89matt, trzeba posłuchać...u mnie bywało różnie zanim wymieniłem sworzeń, czasami tylko na dziurach piszczało...innym razem tylko przy skręcie a za chwile całkowicie była cisza przez dwa dni. teraz nie pamiętam ale chyba ze dwa tygodnie lokalizowałem pisk, co wjechałem na kanał to była cisza :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości