Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: scuzzy » wt mar 29, 2011 01:26

Witam

Problem dotyczy kopania w kierownicę podczas hamowania. Owe bicie nie trwa podczas całego etapu hamowania, w pewnym momencie sie zaczyna i też kończy. Koła wyważone. Tarcze były sprawdzane, są prościutkie. Sworznie też ok. Wymieniłem gumki i blaszki mocujące przy drążku stabilizatora (na oryginalne), problem co nie co ustąpił, ale nie został wyeliminowany.



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: marekTDI » wt mar 29, 2011 08:47

może piasta krzywa i bicie ma? Ostatnio ktoś tu opisywał na forum że wymienił niemalże pół samochodu i okazało się że piasta była krzywa. Może warto sprawdzić?



Awatar użytkownika
RafcioIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 13:37
Lokalizacja: Wrocław

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: RafcioIV » wt mar 29, 2011 22:50

Tarcze sprawdziłeś, a klocki?...kiedyś miałem założone tanie zamienniki, pojeździłem trochę i przy mocniejszym hamowaniu miałem bice na kierownicy. Dziadoski materiał okładzin, nie równo się wycierał.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: scuzzy » śr mar 30, 2011 06:01

Klocki są w porządku...



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: mazi » śr mar 30, 2011 07:14

na pewno masz krzywą felge, badz cos z bierznikiem. ja tez tak mialem raz cały czas szarpało, pozniej wcale i na zmiane. okazało sie ze felga krzywa w cholere;)



Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: ZbyszkU » śr mar 30, 2011 21:33

Żadne tam krzywe felgi... kolega napisał przecież że wyważone. Ja miałem taki sam problem, okazało się że piasta byla skrzywiona. Po wymianie piasty z łozyskiem bicie jak ręką odjął:)



Luki89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 30, 2010 16:01

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: Luki89 » czw mar 31, 2011 16:27

A może końcówka drążka? Sprawdz czy jesli dasz sprzegło na rozpedzonym samochodzi i spowrotem wbijesz na bieg jednoczesnie mocno przyśpieszając tez bije, jesli tak to najprawdopodobniej końcówka drążka kierowniczego albo sam drążek kierowniczy, u mnie tak bylo;)



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: scuzzy » czw mar 31, 2011 17:19

ZbyszkU ile płaciłeś za piastę i łożysko?

Luki89 bije tylko przy hamowaniu



Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: ZbyszkU » czw mar 31, 2011 20:28

Piasta plus łożysko wyszło ok 170zł (Kager) u mnie po wymianie było już lepiej ale wciąż było lekkie bicie. Nowa tarcza (brembo) po dwóch miesiącach "pracy" na krzywej piaście zwichrowała się do tego stopnia, że musiałem i ją wymienic na nową. Tokarza nie mialem w okolicy dlatego wymienilem na nową. Po tym drganie jak ręką odjął.
Sprobuj zdemontowac zacisk hamulcowy, tarczę. Zabezpiecz dobrze auto, niech nie stoi na samym lewarku, odpal załącz bieg i sprawdź jak piasta pracuje. Tylko musialbyś i lewą i prawą stronę sprawdzic. U mnie bicie, "falowanie" bylo wyraźnie widoczne golym okiem
A jak nie chcesz się sam bawic to jedź do diagnosty, niech podniesie przód auta, załączysz mu bieg i lekko będziesz przyhamowywał. Jeśli zacisk przy dohamowywaniu będzie bił no to masz powód problemu



Awatar użytkownika
ZbyszkU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:38
Lokalizacja: DPL

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: ZbyszkU » ndz kwie 03, 2011 20:57

jak tam sytuacja wygląda? :chytry:



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: scuzzy » pn kwie 04, 2011 15:12

Dodam jeszcze, że auto było na wymianie tulei wahacza oraz jednej sprężyny z przodu. Wtedy też były sprawdzane tarcze i są proste. Jak skręcili wszystko do kupy to telepanie przy hamowaniu bylo duzo mniejsze i zaczynało się dużo później. Teraz jest bardzo intensywne... Na przyszłym weekendzie wezmę się za weryfikację bicia na piaście. Póki co czasu brak... Dzięki za wskazówki i zainteresowanie. Będę informował na bieżąco.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: scuzzy » śr kwie 13, 2011 03:13

Niestety ze względu na obecną pogodę, nie miałem kiedy zabrać się za sprawdzenie piasty takim sposobem jaki zaproponował ZbyszkU. W sumie, jeśli piasta byłaby krzywa, to bicie występowałoby podczas jazdy a nie w czasie samego hamowania, mam rację? PS: czy zdejmowanie zacisków jest konieczne do weryfikacji bicia piasty?

No to teraz drugi problem Panowie... Zauważyłem (usłyszałem), że podczas np parkowania i kręcenia kierownicą, albo skręcania przy wolnej jeździe, coś stuka (coś w stylu tut tut tut tut tut) i nie ma znaczenia czy skręcam w lewo czy w prawo. Wymieniałem niedawno gumy stabilizatora (na oryginał), na kolumnie kierownicy nie wyczuwam jakichś znacznych luzów. Dodam, że to stukanie występowało już wcześniej, lecz teraz się mocno nasiliło. Czy to może mieć jakiś związek z kopaniem w kierownice przy hamowaniu? Zaznaczam, że tarcze są w porządku, felgi i opony również... Ludzie pomóżcie bo ręce opadają...



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: mazi » śr kwie 13, 2011 07:10

wyszukiwarka: stukanie podczas skrecania, masz odpowiedz;)



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kopanie w kierownicę przy hamowaniu

Post autor: scuzzy » śr kwie 13, 2011 10:10

Podobnych tematów jest masa... I ciężko jest jednoznacznie określić, czy winna jest poduszka amortyzatora, czy może przegub, może coś z przekładnią kierowniczą nie bangla? Od czego zacząć sprawdzanie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości