przegub czy łożysko

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

przegub czy łożysko

Post autor: domino19140291 » pn lut 28, 2011 23:21

Ostatnio nasiliły mi się dziwne odgłosy dobiegające z przedniego lewego koła. Pojawiają się przy jeździe na łukach w prawo, przy ruszaniu i np. po wrzuceniu biegu ("zatrybianiu skrzyni"). Jest to "pulsujące buczenie" nie wiem jak to określić. Jeśli to przegób to czy wymienie go sam ? Jakiej firmy kupić itd. Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

przegub czy łożysko

Post autor: szawełło » wt mar 01, 2011 07:09

domino19140291 pisze:Jeśli to przegób
To przy pełnym skręcie w lewo lub prawo (zależy która strona nawaliła) będzie wyraznie słychać "terkotanie"


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

przegub czy łożysko

Post autor: marekTDI » wt mar 01, 2011 08:35

jeśli przeguba to tak jak kolega wyżej napisał będzie terkotał- skręc koła max w lewo i ruszaj, potem w prawo i ruszaj. Jak tryka to przegub,a jeśli łożysko to będzie chuczało i z czasem się nasilało.
Generalnie łożyska to dobre są np. skf, ruville...
Przeguby spidan, lpr...
Dużo tego wszystkiego jest i zależy czy chcesz dobre czy cokolwiek. Ja bym tylko proponował żebyś kupił przegub wrazie czego z gumową osłoną. Bo często teraz zdażają się z takimi plastikowymi i jeśli chodzi o moje doświadczenie to te plastikowe nie zdają egzaminu. Przegub wymienisz sam jak masz narzędzia i trochę pojęcia o tym. Jedynie może być Ci potrzebna zaciskarka do opasek trzymających osłonę. A tak to jest do zrobienia :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości