BORA Drgania przy tylko skręcie w prawo..

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gumek76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 12, 2006 21:33
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

BORA Drgania przy tylko skręcie w prawo..

Post autor: Gumek76 » pn lut 21, 2011 15:52

Witam ! Od 2 tygodni jestem w posiadaniu VW Bory w kombi( 99r 1,9tdi 115KM). Nie wiem co jest ale przy skręcie w prawo i tylko w prawo wyczuwam dosyć szybkie drgania tak jakby na tylnej części auta .I co dziwne nic nie czuć na kole kierownicy. Po przebadaniu auta przez kolesi od zawieszenia wymieniłem już ( 3 sprężyny obie tylne i prawą przednia wszystkie uszkodzone w górnej części ) , końcówki drążka z prawej strony i dwa łączniki stabilizatorów. W aucie też ustawiono geometrie kół. Auto lata na oponkach zimowych nie wiem czy złe wyważenie kół ma coś do tego bo poprzedni właściciel twierdził że koła były wyważone. Proszę o rady i pomoc i krok po kroku będę sprawdzał na autku to co napiszecie . Z góry dzięki.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

BORA Drgania przy tylko skręcie w prawo..

Post autor: stonefree » pn lut 21, 2011 17:05

Trzęsie przy szybkiej, czy wolnej jeździe, przy swobodnym toczeniu, przyspieszaniu , czy przy hamowaniu? Wyważenie a przede wszystkim "prostość" felg trzeba było sprawdzić na początek.



Awatar użytkownika
Gumek76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 12, 2006 21:33
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

BORA Drgania przy tylko skręcie w prawo..

Post autor: Gumek76 » pn lut 21, 2011 19:26

..np. jadąc po łuku w prawo na 3 biegu są drgania przyspieszając drgania też przyspieszają. Na prostej drodze nic się nie dzieje tym bardziej w lewo jak skręcam tez nic. Nawet skręcając w zakręt 90 stopni w prawo powoli na 2 biegu zaczyna drgać buda. Jutro sprawdzam koła felgi.



Dream901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 21, 2011 21:47
Lokalizacja: okolice Białegostoku

BORA Drgania przy tylko skręcie w prawo..

Post autor: Dream901 » pn lut 21, 2011 23:18

ja obstawiam niedokrecone koła



Awatar użytkownika
Gumek76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 12, 2006 21:33
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

BORA Drgania przy tylko skręcie w prawo..

Post autor: Gumek76 » sob lut 26, 2011 18:48

...koła dokręcone wyważone...już doszliśmy z koleżko..wymieniłem jeszcze gumki na drążek stabilizatora obie i oba górne mocowania amortyzatora a także drążek kierowniczy prawy i jest już LALA...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości