Tarcie podczas skrętu w lewo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jacek_193
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 04, 2009 14:05
Lokalizacja: Kraków

Tarcie podczas skrętu w lewo

Post autor: Jacek_193 » pn lut 07, 2011 17:34

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem posiadaczem skody octavii ale na tamtym forum jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na swoje pytania(problemy).
Myślę że tutaj jest więcej fachowców bo vw jest nieco starszy od skody.
Podczas skręcania tylko w lewo słychać tarcie. Na początku myślałem że to koło o nadkole trze, ale to nie to.
Najgorsze jest to że nic nie widać, i nawet gdy samochód podniosę na lewarku to jest cisza. Tarcie słychać tylko gdy autko wchodzi w zakręt i na zawieszenie działają różne siły. Może któryś z forumowiczów miał podobny problem......Moim zdaniem przeguby i łożyska są OK.
Skoda jest z 2004r, 1,9ALH.
Z góry dziękuję za podpowiedź.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Tarcie podczas skrętu w lewo

Post autor: italiano_83 » wt lut 08, 2011 11:29

Skoro słychać tarcie, coś musi trzeć :grin: Sprawdzałeś osłony tarcz hamulcowych z przodu ? Same tarcze nie mają "rantu" u góry, czy też rdzawej skorupy ?
Zawsze możesz podjechać na stacje diagnostyczną i poprosić o sprawdzenie luzów w zawieszeniu na stanowisku z ruchomymi płytami "wszystko" widać.
Aha i z której strony dobiega to tarcie z przodu czy z tyłu ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Jacek_193
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 04, 2009 14:05
Lokalizacja: Kraków

Tarcie podczas skrętu w lewo

Post autor: Jacek_193 » wt lut 08, 2011 21:01

Wszystko sprawdzałem i żadnych śladów nie ma. Diagnostykę też zaliczyłem i wsio OK.
Już sam nie wiem gdzie jeszcze zajrzeć...Tarcie dobiega z przodu z lewej strony chociaż te odgłosy mogą być przenoszone z prawej na lewą i odwrotnie.
Gdzieś czytałem o sparciałej gumie na wydechu i że też takie objawy były ale to nie to. Olej w skrzyni sprawdziłem bo jakby tarło to byłyby opiłki a tam też czyściutko. Już głupi jestem.Myślę że może ktoś miał podobny problem bo tych aut jest sporo i nie wierzę że to pierwszy przypadek.
Przeguby gdy są skończone wydają inne odgłosy.
Zobaczymy co będzie wcześniej, czy samochód klęknie czy będzie odpowiedź na którymś forum.



lashloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 16, 2009 13:12
Lokalizacja: myślenice

Tarcie podczas skrętu w lewo

Post autor: lashloo » śr lut 09, 2011 01:32

kolego słyszałem o takim przypadku w pasacie b3 gałka obcierała o kolo przy skręcie podobno był założony za długi drążek. warto także sprawdzić czy masz jednakowe obręcze kół, jeśli się różnią, to mogą mieć różne ET



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości