system ESP działa tylko na prawe koło

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bary_24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 02, 2007 22:51
Lokalizacja: Pasłęk

system ESP działa tylko na prawe koło

Post autor: bary_24 » pt sty 14, 2011 00:08

mój problem polega na tym że w moim MK4 system esp działa tylko na prawe koło. szczególnie jest to zauważalne teraz w zimie gdy jest ślisko i system działa prawidłowo tylko jeśli chodzi o przednie prawe koło. Lewe koło przy utracie przyczepności z glebą ma normalny poślizg mimo iż przy działającym systemie powinno następować "przerywanie" napędu. Po podłączeniu do kompa nie ma żadnych błędów, system ABS działa sprawie, wydaje mi się że na wszystkie koła. Latem system uruchamiał się tylko przy szybkim wchodzeniu w zakręt w lewo, reagowało wówczas tylko wspomniane prawe koło. Proszę wszystkich o pomoc i sugestie w celu usunięcia usterki. eden z mechaników zasugerował mi nieprawidłowe połączenie lewego czujnika ABS (zamiana pinów). Czy mógł mieć racje?



Koronka ABS czysta. Czujnika jeszcze nie podmieniałem, nie mogłem go wyrwać bez uszkodzenia ze zwrotnicy więc dałem sobie na spokój. :/
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2011 14:40 przez bary_24, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

system ESP działa tylko na prawe koło

Post autor: pitru » pt sty 14, 2011 10:01

bary_24 pisze:Po podłączeniu do kompa nie ma żadnych błędów, system ABS działa sprawie, wydaje mi się że na wszystkie koła.
ESP bazuje na czujnikach ABS. Żeby ustalić przyczynę nie sprawnego ESP musisz mieć pewność, że wszystkie czujniki ABS są sprawne. Proponuję zamianę czujników stronami, przy okazji sprawdź czy tarcze ze szczerbinkami i same czujniki nie są pozaklejane błotem.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości