Pukanie w lewym kole

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vjarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 04:54
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Pukanie w lewym kole

Post autor: vjarek » śr sty 05, 2011 10:57

Witam mam następujący problem w moim Golfie, mianowicie od pewnego czasu zaczyna coś stukać z okolicy lewego koła, jest to odczuwalne przy skręcie w lewo lub mniej przy jeździe na wprost , jest to taki efekt jakbym najeżdżał kołem na coś chropowatego, dodam że łożysko jest wymienione i prawidłowo dokręcone, nie jest to też raczej efekt uwalonego przegubu.Objaw występuje zarówno "na biegu" jak i "na luzie" Jednak nie mam pojęcia co to może być , macie może jakieś pomysły ? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Pukanie w lewym kole

Post autor: katerpi » śr sty 05, 2011 12:55

Na moje oko to przegub. Wjedź na kanał, auto w górę i badaj przeguby. Jeśli wyjdzie, że są dobre sprawdź tarcze i klocki...



vjarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 04:54
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Re: Pukanie w lewym kole

Post autor: vjarek » śr sty 05, 2011 17:26

mam nadzieje ze to przegub, bo jak czytam tutaj posty typu "wymieniłem poł auta i dalej stuka" to aż się włos na głowie jeży :)



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: Pukanie w lewym kole

Post autor: katerpi » śr sty 05, 2011 17:55

vjarek pisze:mam nadzieje ze to przegub, bo jak czytam tutaj posty typu "wymieniłem poł auta i dalej stuka" to aż się włos na głowie jeży :)
Luz. Najważniejsze to trzeźwe podejście i dobry mechanik :pub:



vjarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 04:54
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Re: Pukanie w lewym kole

Post autor: vjarek » pn sty 17, 2011 16:57

Wracając do mojego postlu. Jutro wybieram się do mechanika, chciałem jeszcze trochę pojeździć i poobserwować zachowanie tego problemu i doszedłem do następujących wniosków:
- czuć głuche stukanie oraz szum przy jeździe i kołach wyprostowanych
- przy skręcie w lewo czuć jakby efekt ocierania (z lewego koła)
- przy wysokiej prędkości zwłaszcza przy przyspieszaniu i hamowaniu czuć wibrację na kierownicy i w okolicach lewego koła do tego szum
- przy jeździe pod górkę czuć delikatne szarpanie.
Stawiam na przegub w lewym kole choć nie jak dam max a lewo i jadę to nie ma charakterystycznego tyrkotania jakie powinno być przy uszkodzonym przegubie, dodam również że w lewym kole jest nowe łożysko, przeguby wewnętrzne zostały wymienione jakiś rok temu.

Okazało się że smar w lewym przegubie zewnętrznym się skrystalizował, pomogło wyczyszczenie i nasmarowanie przegubu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości