Sprężyny zawieszenia

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ziółekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 04, 2009 13:02

Sprężyny zawieszenia

Post autor: Ziółekk » sob gru 25, 2010 21:57

Witam
Mam taki problem: chciałbym zakupić nowe sprężyny zawieszenia do mojej dwójeczki i nie wiem, co konkretnie wybrać.. tzn. mam silnik 1.6D dawno po swapie z lpg ( w czerwcu kolejny na GTD ;]) i szukając na allegro natrafiłem na sprężyny do Diesla, GTi itd... Praktycznie od samego początku moje sprężyny były "wyciągnięte", żeby "stał" wyżej i chciałbym zmienić na serie, jednak nie za niskie, bo warunki, obok których mieszkam mi na to nie pozwalają :) Chciałbym mieć standardowe sprężyny i w takim razie jaka jest konkretnie różnica pomiędzy tymi od silnika D i benzyny, bo od GTi pewnie są niższe?.... i stąd pojawia się kolejne pytanie: jakie sprężyny kupić, być może gdzie najtaniej i żeby były dobre? Kasa tak naprawdę nie gra roli, ma być standardowo i dobrze.. Być może ktoś ma do sprzedania w kolorze? Pzdr
Ostatnio zmieniony sob gru 25, 2010 22:42 przez Ziółekk, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Sprężyny zawieszenia

Post autor: BENITO » sob gru 25, 2010 22:40

Jeśli masz diesla to kupuj do diesla, jeśli kupisz do benzyny to auto pójdzie w dół, ponieważ sprężyny do silników benzynowych (zwłaszcza tych mniejszych) są miększe.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Ziółekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 04, 2009 13:02

Sprężyny zawieszenia

Post autor: Ziółekk » sob gru 25, 2010 23:30

dzięki za info, tak podejrzewałem... mam nadzieję jednak, że różnica będzie widoczna gołym okiem, jeśli kupię do diesla, ponieważ na tych wyciągniętych trochę za bardzo stoi... :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Sprężyny zawieszenia

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 26, 2010 10:38

Ziolo90, jeśli chcesz nowe spręzyny to będzie ciężko kupic jakieś dedykowane do diesla. Fabrycznie było z 8 gatunków sprężyn. Na ogół producenci jeśli chodzi o standardowe sprężyny to oferują zwykłe, wzmocnione oraz do GTI, weź zwykłe niezłej firmy i bedzie ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości