Stukanie podczas skręcania na garbie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

derflinger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 23:46

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: derflinger » pn lis 29, 2010 08:40

Witam,przejrzałem te forum lecz nie znalazłem podobnej usterki co w moim samochodziku. IV 1,9 tdi 90KM
Otóż,podczas skrętu w prawo w poprzeczną,pod kątem 90 st,ulicę,na której jest coś w rodzaju garbu spowalniającego,z lewego przedniego koła wydobywa się pojedynczy metaliczny stuk.Najazd na przeszkodę z prędkością ok20km/h,drugi bieg.Dźwięk możliwy jest do usłyszenia tylko przy skręconych w prawo kołach i najechaniu w tym momencie na garb.Podczas jazdy prosto wszystkie nierówności,garby dziury wybiera idealnie,bezszmerowo.Nie potrzebny jest wielki garb,wystarczy krawężnik przy parkingu o wys 5 cm.
Mechanik zmienił drążki stabilizatora,łożyska pod amortyzatorami i jakieś poduchy.Zawieszenie ponoć w stanie dobrym,bez luzów.Tak samo końcówki drążków kierowniczych.
Nie chcę stawiać kolejny raz auta bo tą metodą wymienimy niedługo połowę zawieszenia,a on dalej będzie się skrobał w łepetynę.Opony zmienione,felgi stalowe pozostały.
Macie jakieś pomysły?



darthking
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 06:24
Lokalizacja: lubowidz

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: darthking » pn lis 29, 2010 14:11

hmm a może przegub



Awatar użytkownika
vib0vit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 30, 2009 01:02
Lokalizacja: Nowogard/ Szczecin
Kontakt:

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: vib0vit » pn lis 29, 2010 15:39

Tak jak kolega wyżej, pewnie to przegub. Ewentualnie sprawdz tuleje wahacza.



derflinger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 23:46

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: derflinger » wt lis 30, 2010 21:33

Podpowiedzcie koledzy czy jest możliwość sprawdzenia jakoś tego przegubu czy trzeba montować nowy i patrzeć co wyszło?Trzeba wymieniać jednocześnie oba?



Awatar użytkownika
vib0vit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 30, 2009 01:02
Lokalizacja: Nowogard/ Szczecin
Kontakt:

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: vib0vit » śr gru 01, 2010 11:03

Masz przegyb po jednej stronie zewnetrzny i wewnętrzny. Lepiej wymienić obydwa, ja kiedyś wymieniłem jeden i po 2 dniach auto musiałem na hol ciagnąc do mechanika bo sie ten drugi rozwalił. Ja testowałem go poprostu wjeżdzając na jakiś duży plac np. na stacji paliw skręcałem koła w twoim przypadku w prawo i jeździłem w koło przy maksymalnym skręcie kół . Na pierwszym biegu nie dokuczało ale juz na drugim słychać było metaliczne walenie w okolicy koła. Sprawdz najlepiej obie strony i daj znać :) Jak bedzie waliło przy skrecaniu w prawo to bedzie prawy do wymiany jak podczas skręcania w lewo to lewy.



derflinger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 23:46

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: derflinger » czw gru 02, 2010 00:02

Ale nie mam problemu z jazdą na maks skręconych kołach,tu jest bez zarzutów.Problem pojawia się w momencie najechania skręconym kołem na garb,wtedy pojawia się te metaliczne uderzenie.



Awatar użytkownika
suchy1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 21:23
Lokalizacja: Tychy/Lędziny
Kontakt:

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: suchy1985 » czw gru 09, 2010 13:58

podjedź na stacje diagnostyczną i sprawdź tuleje wahaczy...


Nie ważne ile razy ktoś upada ale ważne ile razy się podnosi.....

PERSONA NON GRATA

jacek22081
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:26
Lokalizacja: olsztyn

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: jacek22081 » pt gru 24, 2010 11:21

Kolego to będzie sworzeń wahacza ,miałem taką samą sytuację luzu nie wyczujsz nawet przy skręconych kołach.



jacek22081
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:26
Lokalizacja: olsztyn

Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: jacek22081 » pt gru 24, 2010 11:23

Kolego to będzie sworzeń wahacza ,miałem taką samą sytuację luzu nie wyczujsz nawet przy skręconych kołach.



derflinger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 23:46

Re: Stukanie podczas skręcania na garbie

Post autor: derflinger » ndz mar 06, 2011 10:34

jacek22081 pisze:Kolego to będzie sworzeń wahacza ,miałem taką samą sytuację luzu nie wyczujsz nawet przy skręconych kołach.
Tak kolego,miałeś rację.Sworzeń wymieniony i cisza jak w cmentarnej krypcie.Przy okazji okazało się że jest jeszcze pęknięta felga,czego oczywiście poprzednik nie widział choć zmieniał i gumy,klocki i grzebał przy zawieszeniu.No ale grunt to wbić w nią pół kg ołowiu do wyważenia :grin:
Temat zamknięty.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości