Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BoraT_TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt maja 08, 2009 14:59
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: BoraT_TDI » pt paź 15, 2010 13:51

witam mam taki problem... podczas jazdy najczęściej pod górkę kiedy jest największe obciążenie, dodaje gazu następnie puszczam gaz i następuje dziwne stukniecie dochodzące z przodu z prawej strony ..... jakby na skutek jakis dziwnych naprężeń !!!dodam że byłem na diagnostyce która nie wiele wykazała....sprawdzony przegub wewn. wszystkie tulejki i drążki ....dwie poduchy wymienione i dalej nic...podobno jest lekki luz na maglownicy ale według mechanika to nie jest to?? mam jeszcze do wymiany poduszki amortyzatorów....!!! czy moze ktos spotkał sie z czyms takim za pomoc z góry dzekuje:):)


Mój BoraT- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=257596

Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Re: Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: Pitekz » czw sty 20, 2011 19:48

BoraT_TDI pisze:witam mam taki problem... podczas jazdy najczęściej pod górkę kiedy jest największe obciążenie, dodaje gazu następnie puszczam gaz i następuje dziwne stukniecie dochodzące z przodu z prawej strony ..... jakby na skutek jakis dziwnych naprężeń !!!dodam że byłem na diagnostyce która nie wiele wykazała....sprawdzony przegub wewn. wszystkie tulejki i drążki ....dwie poduchy wymienione i dalej nic...podobno jest lekki luz na maglownicy ale według mechanika to nie jest to?? mam jeszcze do wymiany poduszki amortyzatorów....!!! czy moze ktos spotkał sie z czyms takim za pomoc z góry dzekuje:):)

Odgrzebie trochę temat bo mam identyczny problem jak ty i też podejrzewam poduchy. Co było u ciebie?



Awatar użytkownika
BoraT_TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt maja 08, 2009 14:59
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: BoraT_TDI » pt sty 21, 2011 05:52

W sumie to tak do końca dalej nie wiem bo wymienilem dwie pozycji a druki jak były tak pozostały ...podejzewalem jeszcze ze to maglownica bo znajomy mechnik mówi ze ma lekki luz... Ale zanim zdążyłem sie za to wziąć to przestało sie tluc... Pewnie sie zrobił większy luz i nie ma juz naprezeń i nie strzela;/// Ciezko wyczuć ;)) ja ty cos znajdziesz u siebie to pisz;))pozdrawiam


Mój BoraT- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=257596

Juza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 24, 2011 17:32
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: Juza » wt sty 25, 2011 10:13

Witam.
Musze was ucieszyć bo moje Mk4 1.6 ostatnio też ma stuki po prawej stronie przy dodawaniu gazu. Przy dodawaniu gazu te stuki są do zniesienia, jednak jeżeli jadę na "biegu" i puszczam pedał gazu to te stuki robią się głośne... Pojechałem na stacje diagnostyczną i wszystko ok :/ Przegub itp wszystko ok. Do wymiany jest tylko "tuleja gum-metalowa wachacza- pionowa - lewa strona"... za tydzień wraca mój mechanik i zobaczymy co poradzi :/

A jak u was z tymi stukami ?



Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: Pitekz » wt sty 25, 2011 12:24

Ja czekam do soboty jak będe miał możliwość wjechania na warsztat to postaram się coś z tym zrobić . A czy u ciebie ściągało podczas przyspieszania?



Juza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 24, 2011 17:32
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: Juza » wt sty 25, 2011 17:23

właśnie nić nie ściąga. Po prostu słychać stuki. czy to jak się jedzie po prostej czy na zakręcie - tu jakby trochę mniej. Tak jak opisałem to wcześniej przy dodawaniu gazu słychać, lecz głośniejsze są jak jedziesz rozpędzony na biegu i puszczasz pedał gazu. Na luzie jakby znikało wszystko - dzisiaj potwierdzę czy na luzie znika :D



Juza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 24, 2011 17:32
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: Juza » wt sty 25, 2011 18:44

Na luzie tez słychac stuki



sammael83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 21:18

Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: sammael83 » czw sty 27, 2011 01:32

Witam
Miałem podobny problem, ale mi stukało z lewej strony przy puszczaniu pedału gazu i wciskaniu czasem. Zbagatelizowałem problem aż do czasu... To była niedziela, trasa 100km, udało się, ale wyjeżdżając z domu nagle coś strzeliło, zawył silnik nie mogłem wrzucić ani jedynki ani dwójki !! Myślałem, że poszło sprzęgło, ale okazało się, że urwał, złamał się przegub ponieważ dostała sie woda do gumy, pewnie ze starości i unieruchomił auto. Dodam, że żadnych stuków przy skrętach nie miałem wcześniej.

pzdr



tobi1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 15:15
Lokalizacja: sanok

Re: Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: tobi1111 » czw sty 27, 2011 01:44

mam to samo który przegub się rozsypał zewnętrzny czy wewnętrzny



Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: Pitekz » czw sty 27, 2011 17:12

Byłem właśnie na szarpakach i okazało się że mam do wymiany tuleje w wachaczu. W sobote postaram się ją wymienić i napisze czy pomogło.



Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: Pitekz » sob sty 29, 2011 14:42

Wymieniłem dziś obie tulejki w wachaczu i po problemie auto znowu jeżdzi tak jak trzeba i nic nie stuka.



Juza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 24, 2011 17:32
Lokalizacja: Ruda Śląska

Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Post autor: Juza » pn sty 31, 2011 16:11

hehe panowie a u mnie nagle stukanie znikło i w końcu nie dowiedziałem się dlaczego tak stukało. Diagnostyka oraz wizyta u dwóch mechaników nic nie dały. A stukanie znikło tak nagle jak się pojawiło hehe

Więc dobra nasza :okej: i oby mój golfik znowu fochów nie strzelał :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości