drążek kierowniczy - numeracja

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Franz Maurer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 18:13
Lokalizacja: Szczecin

drążek kierowniczy - numeracja

Post autor: Franz Maurer » śr paź 06, 2010 21:31

Witam,

Mam do wymiany drążek kierowniczy i teraz tak w sklepie dowiedziałem się, że są dwa rozmiary. Podałem dane czyli golf IV TDI 1999 AHF 110KM, ale to panu w sklepie nie wystarczyło i kazał zmierzyć samemu. Podniosłem auto podnośnikiem, ale nie dopatrzyłem sie żadnych numerów. Czy ktoś może mi pomóc w dobraniu odpowiedniego elementu, może podam numer VIN?

Pozdrawiam



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

drążek kierowniczy - numeracja

Post autor: poolak2006 » czw paź 07, 2010 00:54

możesz poznać po końcówkach drążków jaki typ masz Obrazek jeśli masz nowy typ końcówek (pierwsza na foto) to drążek ma mieć długość 318,9mm A-prawy, B-lewy (ale z tego co wiem to nie ma różnicy czy lewy czy prawy bo są takie same). Stary typ drążka miał 243,1mm długości i oznaczenia R i L. Po tym dopasujesz bez problemu.



Franz Maurer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 18:13
Lokalizacja: Szczecin

drążek kierowniczy - numeracja

Post autor: Franz Maurer » ndz paź 24, 2010 23:30

Ok kolejne pytanie sprawdziłem mam końcówkę drążka numer 1 z rysunków czyli drążek powinien być dłuższy. Mechanik rozebrał i okazało się, że drążek jest jednak ten krótszy. No nic złożył ustawił zbieżność. Jak teraz jeżdzę to mi puka z jednej strony. Myślę, że to ta nieszczęsna końcówka z jednej strony:/ (trza było wymienić wszystko). Noi teraz pytanie mam kupić taką końcówkę jaka jest czyli tę pierszą z rysunku końcówkę czy tak jak podaje podręcznik tę drugą z rysunku. Czy te końcówki można zakładać zamiennie?

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości