Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tommar9035
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:04
Lokalizacja: Łódź

Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Post autor: tommar9035 » czw wrz 30, 2010 12:28

Witam
Szukałem na forum ale nie znalazłem takiego problemu jaki mojemu golfowi dokucza.
Mianowicie zauważyłem że od około miesiąca jak parkuje to słychać dziwny dźwięk z przodu tak jakby coś albo koło obcierało, wydaje mnie się że ten dźwięk jest od strony kierowcy. Nie wiem czy to wina opony, wahacza, drążka, podpowiedzcie co to może być i jakie mogą być koszta naprawy.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Post autor: Lukasz_mk2 » czw wrz 30, 2010 16:12

wjedź na kanał i oblukaj co trze (powinneś szukać świerzych otarć w okolicy plastikowego nadkola), najczęściej plastikowe nadkole lubi się gdzieś zadrzeć i takie są efekty. Dziwne tylko że dzieje się to tylko przy parkowaniu (rozumiem że chodzi Ci o to, że gdy cofasz i skręcasz mocno kołami to coś słychać)


Obrazek

Awatar użytkownika
tommar9035
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:04
Lokalizacja: Łódź

Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Post autor: tommar9035 » czw wrz 30, 2010 18:58

To się dzieje w momencie parkowania ale nie zawsze przy całkowitym skręceniu kół - czy skręcam w prawo czy w lewo to słychać.
Myślisz że to wina nadkola? Ktoś mi powiedział że to może być wina np.wahacza, drążka kierowniczego albo coś z elementów zawieszenia, dlatego szukam na forum czy ktoś nie miał podobnego problemu.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Post autor: misio127 » czw wrz 30, 2010 23:22

ja w golfie 2 miałem cos takiego przy mocnym skręceniu w prawo, okazało się że to końcówka drążka ocierała o rant felgi przyczyna tego niezdiagnozowana do dziś.


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Post autor: Lukasz_mk2 » pt paź 01, 2010 10:21

generalnie jak coś ociera to zostawia gdzieś ślad otarcia, więc trzeba wjechać na ten kanał albo się schylić pod autem i szukać tych otarć. Jak już znajdziesz te otarcia to będzie już poła sukcesu (powiedział bym nawet że większa połowa :satan: )


Obrazek

Awatar użytkownika
tommar9035
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:04
Lokalizacja: Łódź

Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Post autor: tommar9035 » śr mar 02, 2011 00:58

Przyczyna tych tarć było łożysko na amorku ---> wymienione zostały całe poduszki (chyba tak to się nazywa :/ nie wiem bo nie znam się na mechanice) i od razu ustało :)
Uważam temat za zamknięty - w razie pytań piszcie na prv. postaram się odpowiedzieć :)
Pozdrawiam


Volkswagen Golf III Variant 95r. 1.8 GT Benzyna/LPG

Fankas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lis 15, 2011 20:58
Lokalizacja: bielsko biala

Re: Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Post autor: Fankas » śr lis 30, 2011 15:37

odswieze kotleta...
mam niemalze identyczny problem co kolega...(u mnie przy skrecie w lewo)
misio127 pisze:ja w golfie 2 miałem cos takiego przy mocnym skręceniu w prawo, okazało się że to końcówka drążka ocierała o rant felgi przyczyna tego niezdiagnozowana do dziś.
100% ociera o koncowke drazka bo zarowno jaki na feldze tak i na koncowce sa wyrazne slady...
dzieje sie tak nawet na standardowych "guzikach" i tylko i wylacznie przy skrecie w lewo...
ma ktos jakis pomysl?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dziwne odgłosy ocierania przy parkowaniu ?

Post autor: Paweł Marek » czw gru 01, 2011 09:33

Jeśliby załozyć że końcówek nie pomylono stronami i że ET felg jest prawidłowe to chyba trzeba "wycentrować maglownicę" czyli przed zakręceniem drazków ustawić listwę tak żeby wystawała symetrycznie, potem drążki też zakręcić prawidłowo (wymiary na ile trzeba wkręcić podane sa w serwisówkach) i na koniec ustawiać zbieżność końcówkami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości