Zawieszenie przednie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Zawieszenie przednie

Post autor: piotreldiablo » ndz wrz 05, 2010 17:49

Witam, mój problem polega następująco. Jeździłem autkiem i zawsze było wszystko ok i było coraz gorzej z zawieszeniem i pojechałem na stacje kontroli pojazdów i koleś mi powiedział tylko ze zawieszenie do wymiany. Wymieniłem amortyzatory i efekt jest taki sam i z czasem coraz gorzej i gorzej. Teraz zawieszenie zachowuje sie tak jak bym jeździł na samej feldze, czuje nawet grupke piachy na jezdni i tylko łup łup i co ciekawe gdy spadł deszcz trzymam kierownice a czuje jak auto prowadza mi na strony, wydaje mi się ze kierownica nie ma luzów. Tak samo jest na skrętach, jakby każde koło jechało osobno a przy cofaniu okropnie drży deska rozdzielcza. Co to moze być? Tulejki, gumy drążka stabilizacyjnego, luzy na przegubach??? Dodam ze przy wymienianiu opon koła były wyważane a problem pozostał. Powiedzcie mi czy na tej stacji zbadają co sie dzieje ??? http://www.petroman.com.pl/oferta.html" onclick="window.open(this.href);return false;


PIOTR

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

Zawieszenie przednie

Post autor: KemotZabrze » ndz wrz 05, 2010 18:32

jeśli wydaje się jakby się jechało tylko na feldze, tzn jest taki dźwięk to stawiałbym tuleje wahaczy, jeśli auto samo Ci skręca i każde koło w inną stronę to końcówki drążków mogą być na wykończeniu, podnieś auto, zachać jakąś breche o wahacz i pociągnij w dół, nie powinno nic stukać, obserwuj też wtedy tuleje wahacza to zobaczysz czy nic się z nimi nie dzieje. Wtedy pomoże Ci to wykluczyć te tuleje, może jeszcze być problem ze sworzniami, ale to też może uda się zaobserwować przy ruszaniu tym wahaczem. a co do stacji to na każdym warsztacie powinni Ci dobrze zdiagnozować ten problem, chociaż na stacji to powinni mieć "rwaki" nie wiem czy to oficjalna nazwa, i wtedy Ci wszystko posprawdzają. Chociaż każdy kto ma golfa III i troche pojęcie o zawieszeniu to pewnie będzie Ci mógł sprawdzić to pod domem jeśli nei chcesz wydawać na mechanika
aha... jeśli jeździ sie coraz gorzej to może być tak że masz łożyska do wymiany i przez to że koło nie pracuje w płaszczyźnie może sie luzować śruba od półośki, nie wiem jaki to rozmiar ale chyba 30,32. to jest ta nakrętka między śrubami koła, załóż tam klucz i spróbuj dokręcić, nie powinno ani drgnąć



SZCZEP33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 16, 2010 22:09
Lokalizacja: Zamosc
Kontakt:

Zawieszenie przednie

Post autor: SZCZEP33 » ndz wrz 05, 2010 20:21

witam. kolego a jak zmieniales ,sam albo ktos ci zmienial te amorki to, zostal ustawiony kont pochylenia kola? ewentualnie zbieznosci niema . identyczne objawy na mokrej nawiezchni jak opisujesz. zobacz przy okazji koncowki czy niemaja luzow. pozdro.



Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: Zawieszenie przednie

Post autor: piotreldiablo » ndz wrz 05, 2010 21:52

Sam zmieniałem amorki ale przedtem był taki sam problem i to było jeszcze oryginalne zawieszenie i dlatego myślałem ze amorki siadły a po założeniu nowych problem identyczny. Mozę być że kąt jest nie dobry ale to na pewno nie główna przyczyna, sprawdzę te tulejki i te wszystkie rady, niby koszta nie są aż tak wygórowane wiec można robić


PIOTR

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: Zawieszenie przednie

Post autor: piotreldiablo » pn wrz 20, 2010 21:02

Dodam że przy od 80km/h drży kierownica ale nie zawsze. Czy nadal uważanie ze to te tulejki? Zaglądałem pod auto i jedyne co wzbudziło moje podejrzenia to guma na wahaczach tzw silentblock, wydają się zużyte i krzywe, czy to może powodować te objawy ?
Obrazek


PIOTR

artecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:57
Lokalizacja: wrocek

Zawieszenie przednie

Post autor: artecki » pn wrz 20, 2010 21:20

Witam, mój problem polega następująco. Jeździłem autkiem i zawsze było wszystko ok i było coraz gorzej z zawieszeniem i pojechałem na stacje kontroli pojazdów i koleś mi powiedział tylko ze zawieszenie do wymiany
Zawieszenie do wymiany no mało precyzyjne stwierdzenie.Podjedź gdzieś na "trzepaki" i tam powinni Ci powiedzieć co jest jeszcze do wymiany.I musisz to zrobić przed ustawieniem zbieżności i kątów pochylenia koła.
Jeżeli jeździłeś jakiś czas na rozwalonych amorach a końcówki i sworznie nie były dawno wymieniane to są na złom.Do tego dojdą jeszcze łączniki stabilizatora i gumki pod stabilizator.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Zawieszenie przednie

Post autor: BENITO » wt wrz 21, 2010 08:51

Poza tym sprawdź wyważenie felg u wulkanizatora.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: Zawieszenie przednie

Post autor: piotreldiablo » pt paź 15, 2010 10:30

Witam, w końcu zrobiłem przegląd zawieszenia. Okazało się że amortyzatory są ok, przeguby, tulejki i drążki ok tylko maglownica ma już duże luzy i to przez to ją takie objawy i moje pytanie polega czy można zregenerować starą w jakiś sposób czy naprawić czy trzeba kupić nową bo wiadomo nowa sporo kosztuje ???


PIOTR

martin352
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 15, 2010 14:03

Re: Zawieszenie przednie

Post autor: martin352 » pt paź 15, 2010 14:37

chłopaki mam pytanko co do wachaczy w moim golfie 3 jakieś 4 miesiące c temu wymieniłem tuleje waczaczy i było ok a od tygodnia znowu
mi stukają kupiłem nowe i mam problem bo w zestawie są pierśsienie centrujące jakie mają one znaczenie bo poprzednio ich niebyło
powiedzcie jak i kiedy je założyć?



martin352
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 15, 2010 14:03

Zawieszenie przednie

Post autor: martin352 » pt paź 15, 2010 14:38

jakby co ti piszcie martin352@interia.pl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości