Płyn od wspomagania - b. szybko ubywa

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Płyn od wspomagania - b. szybko ubywa

Post autor: domel86 » wt sie 24, 2010 07:12

Witam,

od pewnego czasu zauważyłem ubytek płynu od wspomagania. Nie był on jednak zbyt duży, dolewki po setce mniej więcej robiłem raz na półtora tygodnia, czasami rzadziej. Dziś jednak zdarzyła się dziwna rzecz, mianowicie na postoju usłyszałem "wycie" podczas skręcania kołami... Zaniepokoiło mnie to, więc sprawdziłem poziom płynu i susza... Dodam też, że kierownicą mimo wszystko nie kręciło się bez płynu ciężej...W sobotę było max płynu. Przez weekend nie jeździłem samochodem w ogóle, więc co się mogło stać od stania? Dolałem ATF'a, przyjechałem do domu ( 10km mniej więcej ) i jest odrobinę ponad połowę na miarce... Aż tak szybko ucieka? Dodam, że niewielki wyciek był na maglownicy, z lewej strony, ale nie na tyle żeby w tak szybkim tempie ubywało płynu... Jedyną rzeczą która się zmieniła, to dopompowanie kół przednich - ale to nie ma żadnego wpływu przecież.

Co zrobić, co sprawdzić? Jakieś rady?

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Płyn od wspomagania - b. szybko ubywa

Post autor: Rafał 21 » wt sie 24, 2010 19:01

domel86 pisze:Jedyną rzeczą która się zmieniła, to dopompowanie kół przednich
domel86 pisze:Co zrobić, co sprawdzić? Jakieś rady?
No śmiesznie z tym dopompowaniem kół. Przecież nie ma to nic wspólnego z olejem wspomagania prawda?? Po prostu uzupełnij olej i wjedź na kanał ruszaj kierownicą skręcając w prawo i w lewo ,a druga osoba niech obserwuje gdzie sa wycieki .Oczywiście na odpalonym silniku wszystko !! Muszą być wycieki kwestia tylko diagnozy z czego? przewód pęknięty , maglownica ,zbiornik ,pompa :bajer:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Płyn od wspomagania - b. szybko ubywa

Post autor: jhosef » czw sie 26, 2010 13:14

domel86 pisze:Nie był on jednak zbyt duży, dolewki po setce mniej więcej robiłem raz na półtora tygodnia, czasami rzadziej.
Określenie "duży" jak widać to rzecz względna. Jak cały układ ma niecały litr to miałeś duże ubytki.

Jeśli przez weekend uciekł prawie cały olej bez jazdy to musisz mieć zdrowe plamy pod autem.

Przez zaniedbanie mogłeś zabić pompę.Znaleźć dokładnie miejsce ubytku. Jak znajdziesz wyciek to będziesz wiedział co masz do wymiany/regeneracji i oby pompa przeżyła...Jeśli pici się maglownica to niestety do regeneracji lub wymiany.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Płyn od wspomagania - b. szybko ubywa

Post autor: EnJoy » pt sie 27, 2010 12:00

domel86 Głośna praca układu kierowniczego i szybkie ubywanie płynu to typowe objawy padającej magłownicy czyt. przekładni kierowniczej, zwróć na nią uwagę. Wymiana tej przekładni niestety do tanich nie należy.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Płyn od wspomagania - b. szybko ubywa

Post autor: Mieniu_69 » sob sie 28, 2010 01:53

Rafał 21 pisze:Dodam, że niewielki wyciek był na maglownicy, z lewej strony
przypuszczam ze puscilo uszczelnienie i olej gromadzi sie w oslonie,



Awatar użytkownika
_Daniel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:28
Lokalizacja: Chatka Wielkiego Władka
Kontakt:

Płyn od wspomagania - b. szybko ubywa

Post autor: _Daniel_ » pn sie 30, 2010 11:04

u barta za znikanie płynu winna była zajechana przekładnia, przetarł się mieszek skorodowała listwa i pupa :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości