przy cofaniu cos chrupie?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysbiker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:59
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: krzysbiker » wt sie 10, 2010 19:50

witam mam pytanie ostanio przy cofaniu lub gwałtownemu szrpnieciu cos chupie co to moze byc ? dodam ze przy jedzie na wprost nic nie słychac ?takze tylko jest problem jak jade do tyłu



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: Miel1 » sob sie 14, 2010 00:05

Musisz podać więcej szczegółów. Skąd dochodzi to chrupanie? W moim mk4 jak miałem wywalone tuleje z tyłu to przy hamowaniu na wstecznym też miałem wrażenie, że coś mi chrupie z tyłu, a to po prostu waliły tuleje przez luz.



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: robidid311 » ndz sie 15, 2010 17:11

...a moze gumska stabilizatora Ci skrzypią(chrupią),u mnie tez tak jest ale tylko na wsteku i w momęcie puszczenia sprzęgła jak dociąza się przod :chytry:



Awatar użytkownika
krzysbiker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:59
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: krzysbiker » pn sie 16, 2010 10:31

tzn chodzi o podyszki pod skrzynia lub silnikeim ? chupanie dobiega z przodu samochodu równomierne chupanie im szybciej tym wiecej chupan lub przy gwałtownym skubniecu auta



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: piotrekgal » pn sie 16, 2010 10:56

U mnie jest tez takie chrupanie, takie łum łum łum ale to dlatego, ze skrzynie mam w stanie kompletnego zgonu.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: doggie » wt sie 17, 2010 00:37

jeśli "chrupie" na wstecznym przy skręconych kołach to przeguby zwnętrzne sa w stanie agonalnym



Dumen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 19:37
Lokalizacja: Kraków

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: Dumen » ndz sie 22, 2010 21:29

mi chrupało, stukało jak cofałem a później jak zahaczyłem o nasze progi zwalniające zaczęło stukać przy hamowaniu silnikiem
Tłumik ześlizgnąl się z gumek i stukał, poduszka skrzyni również jest możliwa(poruszaj energicznie silnikiem góra dół i zobacz czy masz luzy)



MBV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 20, 2010 01:52
Lokalizacja: Wrocław

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: MBV » pt wrz 03, 2010 00:12

U mnie w MK IV jest podobnie przy cofaniu na skręconych kołach pojawia się "chrupanie"- pojedyncze trzaski z przodu po prawej stronie pod maską- podobno są to sygnały od łożyska amortyzatora. Jeśli ktoś wie coś więcej w tym temacie proszę o info



nosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 31, 2010 13:02

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: nosz » sob wrz 04, 2010 10:27

Mi cos słychać z tyłu jak cofam, zwłaszcza jak wyjeżdzam z garażu(jest lekko w dół). Dzis rano było to już dosyć głosne, bo wczoraj wsadziłem LPG i zatankowałem wiec kilkadziesiat kg obciązenia więcej.
A takie pytanko jeszcze bo mam założone jakieś żółte spręzyny, czy to jakas wersja sport czy standart. Bo nie wiem dopiero od dwóch tygodni się tym bujam.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: DejaVu » pn sty 07, 2013 21:24

Witam! u mnie też takie stuki pojawiły się , i nie wiem co to jest? może klocki hamulcowe? a zaczęło się od tego że dzień wcześniej u mnie na drodze pokonałem parę kałuż , w niedzielę nigdzie nie jeździłem , a w poniedziałek było -5*C i gdy rano odpalałem golfa , to odpalił z takim ''szarpnięciem'' jak by silnik do czegoś przymarzł :goof: i jak ruszyłem to było te ''chrupanie'' potem jak się zagrzał to już było ok' Po pracy odpalił normalnie , lecz jak cofałem z parkingu na prostych kołach to były te trzaski i potem przeważnie po puszczaniu gazu jak auto hamowało/zwalniało silnikiem , pomyślałem o blokujących klockach? gdyż ręczny ciężko działał , tak jak by przymarzła linka. W domu jak wjeżdżałem do garażu tyłem to też było słychać te ''chrupanie'' zdarzało się to już wcześniej , tylko zimą , myślałem że to tak trzeszczy śnieg pod kołami . Sam nie wiem dokładnie skąd dobiega ten dźwięk? Czy jak są uszkodzone przeguby to stuka przy jeździe na wprost czy jak się skręca? Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: XV2 » wt sty 08, 2013 21:02

Miałem to samo po wymianie 4 tulei z przodu (komplet ) + 2 gum stabilizatora problem ustał


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: DejaVu » wt sty 08, 2013 21:20

Witam! w lipcu przed badaniem technicznym byłem na tzw.szarpaku miałem do wymiany końcówki , prawy drążek i tuleje stabilizatora , nie wiem więc czy po pół roku by znowu coś tam poszło? dziś jeden kumpel mi zasugerował że to może być poduszka pod silnikiem? albo i przeguby , ale jak dałem jemu cofnąć z metr na parkingu to zauważyłem że to ''chrupanie'' to słychać tylko w środku , na zewnątrz nie! Kolega mówił też że miał wrażenie jak by ''coś trzymało'' auto - może to jednak coś z hamulcami jest? Zobaczę jeszcze jutro , gdyż dziś zrobiłem kawałek trasy , na co dzień robię tylko ok.40km , i jak wieczorem cofałem do garażu to już nic nie chrupało :grin: zobaczymy jutro z rano , bo zanosi się na mróz. Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: art_2008_a_ » śr sty 09, 2013 11:38

DejaVu pisze:może być poduszka pod silnikiem?
raczej były by pojedyncze uderzenia a nie ciągłe chrupanie, może to faktycznie hamulce i klocki się układają jakoś różnie i czasem chrupie czasem nie a może lekko ocierać i "trzymać" auto. Warto więc dotknąć kół czy nie ciepłe po jeździe autem.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

przy cofaniu cos chrupie?

Post autor: DejaVu » śr sty 09, 2013 19:36

Witam! Dziś było wszystko w porządku :okej: nic mi nie chrupało , to chyba jednak coś przymarzło po jeździe przez kałuże ,tylko ciekawe co?


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości