Miekkie zAwieszenie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skaut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 05, 2010 23:06
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Miekkie zAwieszenie

Post autor: skaut » sob sie 07, 2010 15:50

witam mam pytanie odnosnie zawieszenia w golf 4 a dokladnie amorow i sprezyn.....na stacji diagnostycznej na przegladzie powiedziano mi ze amory maja 80 procent i sa dobre i zato sie wydaje ze samochod jest strasznie miekki i bardzo latwo rozbujac go rekoma......jaka moze byc przyczyna....chodzi o przednie amory



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Miekkie zAwieszenie

Post autor: enzo2211 » sob sie 07, 2010 18:54

Też mam mk4 i jest miękki. Te auta po prostu takie są... Więc albo sportowy zawias albo te śmieszne gumy w sprężyny...


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Miekkie zAwieszenie

Post autor: Paweł Marek » sob sie 07, 2010 22:34

skaut, Rozbujać rękami i 80% ??? To niemożliwe. Przy sprawnym amorku nawet w najmiększej wersji po naciśnięciu auta już sam powrót w gorę powinien być spowolniony nie mówiąc o tym że nie może ani trochę bujnąć z powrotem w dół.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Miekkie zAwieszenie

Post autor: karolw2 » ndz sie 08, 2010 12:47

skaut pisze:amory maja 80 procent
Tyle mają nowe amortyzatory. Wymieniłem właśnie w moim autku po przeglądzie przód i tył. przód miałem 56 , tył 64. Po wyjęciu amortyzatorów okazało się że przód amortyzatory nie wracały dziesięciolatek je wciskał i nie miał z tym problemów. Natomiast tylnych amortyzatory nie istniały pomimo że dobre były wg diagnosty. Włożyłem Bilstein B4 i od razu lepiej się jeździ.
skaut pisze:bardzo latwo rozbujac go rekoma
Większość samochodów łatwo rozbujać rękoma i to nie ma sensu.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Miekkie zAwieszenie

Post autor: poolak2006 » pn sie 09, 2010 12:56

Po mojemu MK IV na seryjnym zawieszeniu jest jednym z twardszych samochodów, miałem okazje jechać nie jednym i na różnym ogumieniu i uważam ten model jest twardszy od innych marek. Więc nie wiem czemu masz takiego miękkiego



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Miekkie zAwieszenie

Post autor: bongo » pn sie 09, 2010 21:18

poolak2006 pisze:Po mojemu MK IV na seryjnym zawieszeniu jest jednym z twardszych samochodów, miałem okazje jechać nie jednym i na różnym ogumieniu i uważam ten model jest twardszy od innych marek. Więc nie wiem czemu masz takiego miękkiego
Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią,mk IV moim zdaniem jest jak kanapa,na seryjnym zawiasie właśnie tak się jezdzi.



skaut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 05, 2010 23:06
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Miekkie zAwieszenie

Post autor: skaut » śr sie 11, 2010 17:21

dokladnie z ta kanapa tak chyba jest:)))) tez mam takie odczucia:))) zwlaszcza ze brat jezdzil kilkoma roznymi i mowil mi ze ten typ tak ma:)



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Miekkie zAwieszenie

Post autor: art_2008_a_ » wt lis 20, 2012 08:50

skaut pisze:amochod jest strasznie miekki i bardzo latwo rozbujac go rekoma......jaka moze byc przyczyna....chodzi o przednie amory
na zwykłych kołach na stalówkach + miękkie amortyzatory też tak miałem. Wrzuciłem kayaby i po problemie ... :D

jeden golf będzie twardy inny miękki - to zależy od amortyzatorów i opon ... mnie jeździ się przyjemniej na twardym zawieszeniu. Nie cierpię tego bujania / kołysania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości