Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zorro1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 13:35

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Zorro1234 » śr kwie 22, 2015 12:20

fajnie, tylko co tam jest napisane, bo ja rozumiem tylko ein Problem



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: jhosef » śr kwie 22, 2015 12:23

Zorro1234 pisze:fajnie, tylko co tam jest napisane, bo ja rozumiem tylko ein Problem
Ja niewiele więcej ale od czego jest google translate
VW Golf: Problemy z tylną osią - 16.05.2014
Osie tylne golfowe huczy

W VW Golf jest skarg od klientów ze względu dudnienie tylnej osi gromadzić. Problemem jest od dawna znane, jednak dopiero amortyzatory są zastąpione zastrzeżeń.
T on VW Golf ma problem z dudnienie tylnej osi. Jak AUTO BILD opisana w numerze 20/2014, powodując, że cztery-link tylnej osi w połączeniu z zawieszenia sport niechciane grzechot hałasu na wyboistych drogach. Powodem, dolny zawór amortyzatora osi tylnej.

Pięć kompaktowy w porównaniu
Przejdź do galerii
VW nie odpowiada tej pory jednak problem jest od dawna znane. AUTO BILD cytuje z wewnętrznego dokumentu usług od sierpnia 2013, zgodnie z którą grzechotanie i pukanie hałas dochodzący z tylnej części pojazdu, nie może być elementem dokładnie przypisany. Zalecane działania autoryzowanych warsztatów: "Proszę nie próbować naprawy!" Tymczasem VW prowadzi stukot oficjalnie z powrotem na amortyzator. Niezbędne części zamienne są dostępne dla obsługi klienta. Rzecznik VW dla Auto Bild: "W przypadku reklamacji, wymiany, amortyzator."
Trochę to koślawo wyszło ale sens złapać można.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » śr kwie 22, 2015 13:18

No i sami widzicie :banghead: może jakiś podwykonawca przestawił linię produkcyjną z łańcuchów rozrządu na amortyzatory; do tego może to jest czyjaś rodzina lub interes kogoś wysoko postawionego - no, zalatuje mi polskim nepotyzmem :satan:



Zorro1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 13:35

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Zorro1234 » czw kwie 23, 2015 08:48

wczoraj moim stukającym golfem przejechał się dość dobry moim zdaniem mechanik i stwierdził, że po pierwsze nie mam omamów i stuka, że zawieszenie jest ogólnie za głośne i że przy tego typu stukach to stawia na stabilizatory a nie na amortyzatory, diagnoza jedynie na słuch bo na więcej nie było czasu, wstępnie na jutro jestem umówiony w ASO to może się coś wyjaśni



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » czw kwie 23, 2015 10:35

Jak chcesz nadal wywazac otwarte drzwi to nie widze przeszkod. Moja rada-przeczytaj moze caly ten post od nowa na spokojnie, to co w tej niemieckiej stronie, ja tlumaczylem sobie na polski bo nie znam ichniego, zastanow sie. Stabilizator na bank to nie jest, bo wyciagali forumowicze na probe, w moim wyciagali osobno amory i oslony z odbojami, cisza byla bez amorow, zupełna, taka jak powinna byc z nimi. Stuk faktycznie podobny do łączników stabilizatora, ale to jest nowe i nie ma luzu. Ja bym chetnie zalozyl amory innego producenta na probe, ale nie ma jeszcze. Jeslu w nowym aucie jadac po dziurawym polatanym parkingu stuka, powiedzmy klekocze, to co da wymiana na nowy? Nic. Od jakiegos miesiaca czy dwoch, odkad przestalem sie spuszczac nad tym zaczynam tego nie slyszec, nawet jak *#cenzura#* to slysze raczej prace zawieszenia niz stuki. Radze to samo.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: jhosef » czw kwie 23, 2015 10:48

Niestety tak trochę działa "nowy" VW - rdzewieją klapy w B7 - malować.
Hałasuje sprzęgło w Upach - nic nie da się zrobić



Zorro1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 13:35

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Zorro1234 » czw kwie 23, 2015 10:56

sprawdzić chyba nie zaszkodzi, a może u mnie faktycznie coś jest zepsute (przypomnę, że u mnie jeszcze dziwnie rzuca tyłem), wiem też że naprawy i wymiany ponoć nic nie dają albo pomagają na krótko, ale nawet, jak ten typ tak ma to co, mam siedzieć cicho i cieszyć się bo mam niedorobione das auto, dopóki starczy sił i nerwów to sprawy nie odpuszczę, a później, oczywiście zastosuje się do rady i dam sobie siana, ale bez walki się nie poddam



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » czw kwie 23, 2015 11:11

To pochwal sie co tam teraz mowia w ASO o tych dzwiekach, moze i my skorzystamy, po to jest w koncu forum :bigok:



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: rysiektr » czw kwie 23, 2015 11:21

Można jeszcze pisać do centrali VW do Poznania chyba, może oni inaczej zareagują niż dealer.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: jhosef » czw kwie 23, 2015 12:02

rysiektr pisze:Można jeszcze pisać do centrali VW do Poznania chyba, może oni inaczej zareagują niż dealer.
Większość odmów napraw gwarancyjnych pochodzi od centrali :jezor:

Z tego co rozmawiałem z kumplem z ASO to raczej po mianie z Kulczyka na VW GP raczej nie zaobserwowano poprawy obsługi trudnych spraw gwarancyjnych - co by nie powiedzieć, że nastąpiło pogorszenie.

Z moich doświadczeń osobistych nastąpiło pogorszenie.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » czw kwie 23, 2015 12:06

Co to da, jasli u Helmuta to samo? Cos nie wyszlo, trudno im sie teraz przyznac.



Zorro1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 13:35

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Zorro1234 » czw kwie 23, 2015 12:23

Wstępnie już wam mogę powiedzieć co mi powiedzieli w ASO. Problem jest znany, bardzo dużo osób się na to skarży i zgłasza do serwisu, w większości przypadków wg VW wszystko jest w porządku, ten typ tak ma. Sprawa jest na tyle masowa, że Pan z ASO jest już ekspertem od tych stuków i jak tylko się przejedzie to od razu będzie wiedział, czy stuka prawidłowo czy stuka nieprawidłowo. Tak czy siak auto ma być sprawdzone, żeby wykluczyć ewentualnie jakąś inną usterkę. Pan też powiedział, że przewiezie mnie ich salonowym golfem i tam podobno też tak stuka. Jutro się okaże czy u mnie stuka prawidłowo czy nieprawidłowo, a później się zobaczy.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: rysiektr » czw kwie 23, 2015 12:30

Zorro1234 pisze:jutro się okaże czy u mnie stuka prawidłowo czy nieprawidłowo, a później się zobaczy.
Jak w Misiu....parodia jakaś normalnie... :banghead:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: jhosef » czw kwie 23, 2015 12:35

rysiektr pisze:Jak w Misiu....parodia jakaś normalnie... :banghead:
Nie, raczej współczesny rynek samochodów nowych, które trzeba rozbić coraz taniej :)

A swoją drogą mk7 wysoko postawiło poprzeczkę jeśli chodzi o ceny :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości