Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

antares64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 19, 2015 21:35

Re: Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: antares64 » wt maja 19, 2015 22:02

witam

Pozwolę się podpiąć, żeby nie mnożyć tematów.
Jakiś czas temu podjechałem moim Golfikiem 4 na stację, bo wkurzało mnie jakieś takie luźne stukanie, pukanie itp. na nierównościach, głównie prawa strona.
Stwierdzili tylko, że górna poducha amora mogła trochę siąść + prawdopodobne luzy na jej łożysku.
W końcu przy okazji odstawiłem do mechanika i faktycznie poducha już dosyć sfatygowana, więc wymieniona jako cały komplet. Wszystkie końcówki drążków, stabilizatorów itd. ponoć wyglądały ok, no i na stacji też nic tam wcześniej nie zauważyli, więc zostały. Lewa strona również nieruszana.
Po odbiorze okazuje się, że na krótkich nierównościach, studzienkach itp. słychać jeszcze mocniejsze , tym razem głuche (bardziej basowe) krótkie uderzenia/puknięcia. Ja bym to porównał do efektu napompowania opon do ~4barów.

I teraz moje pytanie: ponieważ nie wiem jaką poduchę udało się mechanikowi w sklepach przed ich zamknięciem w sobotę znaleźć, a zgaduję, że nie preferowanego Lemfordera, to czy ewentualna "podróba" może dawać taki efekt, czy raczej powinienem szukać gdzie indziej?

EDIT:
Czy jest możliwe, że w sklepie mu opchnęli i udało mu się zamontować jakąś delikatnie inną np. do innego rocznika ?

EDIT2:
Zapomniałem wspomnieć, że wymieniane były też tylne tuleje wahaczy, może to w nich powinienem upatrywać przyczyny głuchego pukania?
Ostatnio zmieniony śr maja 20, 2015 14:00 przez antares64, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Xaime91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 17:43
Lokalizacja: WROCŁAW

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Xaime91 » śr maja 20, 2015 06:05

Haha no i uporalem sie ze strzalami... jak wymienialem rok temu sworznie TRW nie ma oznaczonych L i P i mialem zalozone odwrotnie :/ co powodowalo strzal przy zskrecaniu, zjezdzie z kraweznika, itp... teraz kupilem nowe, pani w sklepie oznaczyla mi po nr ktory lewy i prawy, wymienilem i jest ciiisza, takze zwroccie uwage przy montazu sworzni na lewa i prawa strone ;)


1.9 TDI - 90 KM - ALH POWER !! :D
"KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM W TDI" :D

antares64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 19, 2015 21:35

Re: Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: antares64 » czw maja 21, 2015 10:49

To jak? Ktoś mnie naprowadzi gdzie szukać problemu o którym pisałem 2 posty wyżej?



Awatar użytkownika
Xaime91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 17:43
Lokalizacja: WROCŁAW

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Xaime91 » czw maja 21, 2015 16:08

Jal poduszka nie pomogla to musi byc cos w wahaczem skoro stuka... łącznik stabilizatora, koncowka drazka. Niecj ktos inny sie lepiej przyjrzy.

U mnie znow po paru godz zaczęło strzelac i chyba zamowie zwrotnice bo szalu mozna z tym strzelaniem dostac :/


1.9 TDI - 90 KM - ALH POWER !! :D
"KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM W TDI" :D

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: -michau- » ndz maja 31, 2015 23:31

Podłączam się do tematu.
500 km temu wymieniłem hamulce przód i tył.

Dzisiaj nagle coś zaczęło stukać, metaliczny dźwięk.

Zrobiłem na 1 biegu kilka kółek w lewo i prawo i nic... cisza.

Wrzuciłem wsteczny, delikatnie w lewo i do tyłu, cisza. Wyprostowałem koła, delikatnie do przodu i stuknęło 3 razy.

Najczęściej jakby stukało kiedy na wstecznym powoli skręcam do tyłu w lewą stronę, ale może to tylko przypadek.

Dźwięk dochodzi jakby z lewej stronie na przodzie, ale mogę się mylić.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: pawelek1z2 » śr lip 15, 2015 16:39

Witam i ja podłączę się do tematu :) od paru dnia zauważyłem, ale nie wiem od kiedy problem występują - stukanie gdzieś z przodu chyba prawa strona.. dźwięk taki ciężki do opisania, niemetaliczny, może jakby obcieranie.. Hałasuje cały czas, na luzie, na zgaszonym silniku i można by powiązać jego występowanie z obrotem koła. Parę mies temu zostały u mnie wymienione amortyzatory przód i sprężyny na KYB, łożyska górne amortyzatora. Jak również komplet tarcz i hamulców - na przód poszły mikado bodajże klocki i tarcze. zajechałem z tym do mechanika przejechaliśmy się i słyszał ale nie wiedział co to. wjechaliśmy na podnośnik pooglądał i nic nie znalazł. co to może być? jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju gumy i inne nie ma widocznych objawów uszkodzeń. dodam też, że jakiś czas temu zauważyłem, że mi sie magiel delikatnie poci ale problem się nie pogłębia tylko utrzymuje. Zauważyłem dziś, że hałasuje kiedy koła na wprost są ułożone - wystarczy około 10 stopni od położenia neutralnego ( takie delikatne odejście od toru jazdy ) i cichnie... wie ktoś co to może być?



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: -michau- » śr lip 15, 2015 18:53

U siebie wymieniłem łożysko w piaście koło lewe, oraz sworznie po 2 stronach, potem zbieżność i jest ok.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: pawelek1z2 » śr lip 15, 2015 20:42

a może to coś z hamulcami? gdzies czytałem, że może to być kwestia np źle ułożonych blaszek od klocków.



Awatar użytkownika
Xaime91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 17:43
Lokalizacja: WROCŁAW

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Xaime91 » pt lip 31, 2015 00:21

Ja jestem po wymianie zwrotnicy (piasta z przegubem została z uzywki) pól ośki z przegubem wewnetrznym i nic sie nie zmienilo... obstawiam amortyzatory :// czasem jak pierdyknie to az sie ludzie na parkingu patrza jak wyjeżdżam...


1.9 TDI - 90 KM - ALH POWER !! :D
"KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM W TDI" :D

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Eyk88 » pt lip 31, 2015 01:18

Przy jeździe czy skręcaniu jest to łupnięcie? Może to sprężyna? Mi łupało strasznie jak ruszałem kiedy skrzynia padła (poprzednia strona opisałem).



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: -michau- » pt lip 31, 2015 12:17

Xaime91, może maglownica? U znajomego stuknie raz na jakiś czas, i jeździ już tak od 2 lat.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
Xaime91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 17:43
Lokalizacja: WROCŁAW

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Xaime91 » ndz sie 09, 2015 19:59

łupnie jak rusze dopiero ale nie na prostych kołach... w miejscu moge se krecic do usranej śmierci :banghead:


1.9 TDI - 90 KM - ALH POWER !! :D
"KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM W TDI" :D

dawweb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 22, 2015 17:52

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: dawweb1 » ndz sie 23, 2015 09:52

Witam,

jestem tu nowy i golfika posiadam od tygodnia..:) ,mam podobny problem..słychać wyraźne stukanie głównie jak"kulam" się na jedynce po nierównościach oraz przy skręcaniu kierownicą..odgłos dochodzi z przedniego lewego koła..

jakiś pomysł? odwiedziłem mechanika wjechałem na kanał i zauważył niby tuleje na wahaczach do wymiany..

sądzicie ,że to jest główna przyczyna stukania?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: pawelek1z2 » ndz paź 04, 2015 20:42

Witam. a jeśli chodzi o mnie... zrobiona geometria 3d, wszystko niemal idealnie delikatne korekty, zero luzów na maglu - przegląd zrobiony brak jakichkolwiek luzów gdziekolwiek. i jakby pominąć krzywą tarczę - które zareklamowałem - to stan techniczny ideał.. wiecie co było u mnie powodem? FELGA.. bbs 771 skręcany - zerwało mi cztery śruby po kolei na obwodzie tak, że rotor odchodził od bębna przy odpowiednim ułożeniu koła i stukaniu w nie... Nadmienie, że po zdiagnozowaniu tego , nie udało mi się więcej uzyskać takiego ułożenia koła żeby móc komuś jeszcze pokazać jak to wyglądało . Wniosek nasuwa się jeden - najciemniej pod latarnią i sprawdzajcie zawsze najprostsze rzeczy na samym początku i absolutnie niczego nie wykluczajcie. pozdro!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości