Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: monopolowy » ndz sie 25, 2013 14:12

U mnie problemem okazał się padający amor. Stukało i stukało, 2 przeglądy, sprawdzanie zawieszenia i... po roku amor wylał totalnie i dopiero zaczęło napieprzać, diagnoza prosta i szybka :)


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Michał_1977 » ndz wrz 29, 2013 10:15

Witam.
Tak jak wcześniej pisałem,powodem uciążliwego stukania była zwrotnica i jej wytłuczone gniazdo na łożysko.
Po zmianie na nową,sytuacja znacznie się poprawiła,tzn.z lewej strony przestało walić,ale pozostała do zrobienia prawa strona.
Zamówiłem jeszcze prawą zwrotnicę i przy wymianie okazało się,że w tej zwrotnicy gniazdo na łożysko jest O.K,ale wytłuczone są stożki na sworzeń wahacza i na końcówkę drążka.
Problem rozwiązany.Po wymianie zwrotnic na NOWE,cisza w aucie jak makiem zasiał :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Eyk88 » ndz mar 15, 2015 13:05

Witam. Podczas skręcania w lewo coś mocno łupnie z okolic prawego przedniego koła. Jest to pojedyncze głuche uderzenie wraz z mocnym szarpnięciem autem.

Co sprawdziłem:
-Podczas jazdy na wprost do ok 100km/h nie ma żadnych problemów (powyżej nie było warunków).
-Kiedy stoję w miejscu i kręcę kierownicą do oporu nie ma żadnych problemów.
-Przy hamowaniu mocniejszym ok
-Mocowania silnika wydają się być ok
-Luzy na kołach niewyczuwalne
-Samochód stoi równo, przejechałem po dziurach, 10 śpiących policjantach i wszystko ok
-Silnik pracuje równo, nie szarpie, przejechałem ok 5km, popracował 20 min na jałowych obrotach i nic. LPG i PB bez zmian.
-Wspomaganie wydaje się być ok
-Sprzęgło ok

Sprawdzałem kiedy ma miejsce to łupnięcie i występuje podczas skręcania w lewo (przy skręcaniu ze sprzęgłem wydawało się, że nie występuje), Przy dodawaniu gazu po zakręcie. Szarpałem za koła, stabilizator, przyglądałem się czy coś nie jet oderwane/pogięte/cieknące/niedokręcone i nic nie zauważyłem.

Co obstawiacie? Co sprawdzić? Na moje oko to przegub. Czy może to być mechanizm różnicowy lub skrzynia?

Michał_1977, podpowiedział, że to może być zwrotnica jak w Jego przypadku. Przyjrzę się jej dzisiaj dokładnie. Ale nie pasuje mi do objawu to, że stojąc w miejscu i kręcąc kierą nic się nie dzieje, podczas jazdy też nic na nierównościach nie czuć. Nie jest to też żadne drżenie a pojedyncze jebnięcie mocne aż samochód podskakuje i to raczej przy niskich prędkościach.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 15, 2015 13:48

Eyk88 pisze: nie pasuje mi do objawu to, że stojąc w miejscu i kręcąc kierą nic się nie dzieje
U mnie tak się działo,ale bardzo rzadko.
Najczęściej działo się tak,gdy auto staczało się z krawężnika,progu na skręconych kołach,ale i na równej powierzchni też lubiło walnąć. Wystarczyło ruszać w przód i w tył po pół metra i strzelało :grrr:
Na początku było to ciche stuknięcie,ale w miarę jeżdżenia,nasilało się i pod koniec to już tak waliło,że jak echo poniosło,to ptaki z gniazd spieprzały i to na serio... :panna:
Ciszej było lub całkiem znikało,podczas długiej jazdy w deszczu,bo pewnie dostawało poślizgu i nie było takiego gwałtownego przeskoku i stąd brak trzasku.

Później jak już się uporałem z problemem,czytałem o takich przypadkach na kilku forach,że owe zwrotnice to rzepa prze okrutna. Nawet forumowy kolega slawko333 pokazywał mi kiedyś zwrotnicę do mk4 z wytłuczonymi stożkami... Coś jest na rzeczy... :?

Ja kupiłem nowe zamienniki zwrotnic,po 200zł/szt.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Eyk88 » ndz mar 15, 2015 21:45

Ok, przeszukałem i sprawdziłem wszystko co tylko mogłem:

Luzów jakichkolwiek brak na podniesionym aucie z prawej i lewej strony, może na mcpersonie poruszy się z pół cm ale to chyba ujdzie. Żadnego zgrzytu podczas skręcania kierownicą, hamulce nie obcierają, układ kierowniczy brak luzów. Na półosiach gumy ok, nie zauważyłem na nich luzu przy kręceniu kołem. Optycznie w zawieszeniu, układzie hamulcowym i kierowniczym ok.

Ale: przy podniesionym prawym kole i kręceniu, przy biegu jałowym coś blokuje koło przy kręceniu. Zrobi czasem obrót,pół obrotu, czasem 10 i nagle coś je zatrzymuje (nie hamulce). Lewe koło to samo, ale jest mała różnica: przy wyłączonym zapłonie identycznie jak w prawym kręci się aż coś przyblokuje, ale: przy włączonym zapłonie przy mocniejszym zakręceniu wydaje dziwny dźwięk dochodzący z okolic pompy hamulcowej albo raczej przekładni kierowniczej.

Nagrałem to i wrzuciłam na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=bYGfIcljJJs

Przy delikatnym ruszaniu jest ok, przy hamowaniu mocnym ok, jak się toczę i dodam mocno gazu pruje do przodu idealnie. Po podłączeniu pod kompa wsio ok, tylko błąd halla, ale to od dawna i zrobię to jak cieplej będzie.
Zauważyłem, że po skręcaniu kierownica chyba trochę sama odbija w drugą stronę, może trochę ciężej chodzi, ale to może być tylko siła sugestii.

Nakierujcie mnie na coś, bo po prostu szczęka mi opadła przy takich objawach.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Eyk88 » pn mar 16, 2015 12:21

Czy ASR może blokować koło? Tzn czy na włączonym zapłonie może działać ASR czy na włączonym silniku tylko?

Za parę h podniosę jeszcze raz cały przód i zakręcę kołami. Jak będą się kręciły na wyłączonym zapłonie i na biegu (jedno przeciwnie do drugiego) to chyba mechanizm różnicowy będzie ok a do wymiany któraś półoś do wymiany będzie. Jeszcze myślę, czy może być to wina skrzyni biegów, ale jak wspomniałem żądnych odgłosów nie ma z wyjątkiem tego łupnięcia. Obstawiam mechanizm różnicowy lub półoś. Ewentualnie coś z układem kierowniczym bo dziwnie się wczoraj zachował a to nagrane terkotanie z jego okolic było.

EDIT: przejechałem się z mechanikiem i stwierdził na 99%, że to coś z układem napędowym. Zostawiłem w warsztacie żeby dokładnie stwierdzili co to.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Michał_1977 » pn mar 16, 2015 15:56

Eyk88 pisze:Luzów jakichkolwiek brak na podniesionym aucie z prawej i lewej strony, może na mcpersonie poruszy się z pół cm ale to chyba ujdzie. Żadnego zgrzytu podczas skręcania kierownicą, hamulce nie obcierają, układ kierowniczy brak luzów. Na półosiach gumy ok, nie zauważyłem na nich luzu przy kręceniu kołem. Optycznie w zawieszeniu, układzie hamulcowym i kierowniczym ok.
Tak to sobie możesz... :jaja: ja 2 tygodnie szukałem przyczyny i cudem została znaleziona :bajer:
Jak Ci tłumaczę,że w jednej zwrotnicy były gniazda stożkowe na sworzeń i końcówkę wytłuczone,to przecież bez zdjęcia ich nie zobaczysz tego. Brechą nie zbadasz,szarpaki też nie pokażą :chytry:
Eyk88 pisze:żądnych odgłosów nie ma z wyjątkiem tego łupnięcia
Jak u mnie


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Eyk88 » pn mar 16, 2015 16:48

I już winowajca znaleziony. Zmielona skrzynia.

Tylko skrzynia CZM pasuje czy jakaś inna też?

Allegro i złomowiska jedyna opcja? Niby z wysyłką od niecałych 300zł są.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Michał_1977 » wt mar 17, 2015 07:47

Eyk88 pisze:Tylko skrzynia CZM pasuje czy jakaś inna też?
viewtopic.php?f=181&t=532962" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Eyk88 » wt mar 17, 2015 18:20

Akurat nie ma mojej skrzyni w tych tabelkach opisanej. Ale kupiłem za 265 z wysyłką. Na weekend szykuje się robota. A i jeszcze 2 litry oleju, tylko za cholerę nie wiem ile dokładnie wlać, książka mówi że albo do poziomu korka albo 7mm poniżej jest ok. W necie, że wystarczą 2 litry, w książce, że 2,25. Ktoś wie czy 2l wystarczą? Tani olej nie jest...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Michał_1977 » śr mar 18, 2015 08:28

Wlej oleju tyle,żeby przelał się przez korek
Eyk88 pisze:Ktoś wie czy 2l wystarczą?
Będzie mało. Niedużo,bo niedużo,ale braknie.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Eyk88 » ndz mar 22, 2015 01:26

Już po wymianie. prawdopodobnie mechanizm różnicowy zdechł. Jedna flansza wypadła :)
Do poprawienia czujnik cofania i prędkościomierz i jeszcze olej kapie, ale to na poniedziałek.

I mam jeden problem: przy wciśniętym sprzęgle słychać cykanie. Znika po puszczeniu. To raczej nie wina tarczy sprzęgła- przy popuszczaniu i ruszaniu też słychać. Ustaje prawie przy całkowitym puszczeniu. Skrzynia/sprzęgło idealnie chodzi. Od momentu naprawy trochę ucichło, co to może być?



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: ato » wt mar 24, 2015 19:07

Nie zawsze ale mam głuchy stuk z prawego przodu podczas podjeżdżania pod krawężnik na skręconych kołach albo zjeżdżania. Wymieniłem amory, poduszki amortyzatorów z łożyskami. 7 lat temu tuleje tylne wahacza przedniego, tak to nic nie robiłem w zawieszeniu. Odgłos jakby dobiegał z góry czyli poduchy amora najlepsze, że jest on identyczny jak przed wymianą poduch. Byłem tydzień temu w stacji diagnostycznej i jedynie na co mi zwrócił uwagę diagnosta to "poduszki ramy pomocniczej przód "belki" znajomy podał mi numer części lemfordera 22399 01 czy to będzie to ? Dużo jest przy tym roboty ?



Awatar użytkownika
Xaime91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 17:43
Lokalizacja: WROCŁAW

Stukanie z napędu / zawieszenia , w każdym razie przód

Post autor: Xaime91 » pn maja 18, 2015 15:01

Odkopie troche temat, mam to samo z tym strzelaniem, zawiecha nowa i strzela. Z mechanikiem stwierdziliśmy rowniez o zwrotnicy. Jutro rano auto ląduje u niego, jak odbiore napisze co i jak... dla potomnych ;)


1.9 TDI - 90 KM - ALH POWER !! :D
"KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM W TDI" :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości