Dźwięk podczas skręcania na postuju

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Dźwięk podczas skręcania na postuju

Post autor: Skrzak » pn lis 04, 2013 18:32

Panowie dziś w czasie jazdy strzeliła mi sprężyna przednia lewa. Biorę jakąś ze szrotu, żeby tylko dojechać do domu (100km). W późniejszym terminie chyba wymienię obydwa albo i cztery amorki na nowe. Kupiłem auto z przebiegiem około 200tys a sam przejechałem około 15tys. Czy radzicie mi wyminić też te poduszki i łożyska? Amortyzatory jakie? Auto to variant służy głównie do wożenia rodziny i pieca gitarowego w trasy. I przede wszystkim zastanawiam się czy wymienić to wszystko przed czy po zimie.



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Dźwięk podczas skręcania na postuju

Post autor: areczek0000000 » pn lis 04, 2013 19:08

przód: nowe amory,nowe sprężyny i obie poduszki z łożyskiem oporowym.Wtedy będziesz pewny,że amory z przodu są ok.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Dźwięk podczas skręcania na postuju

Post autor: Skrzak » pn lis 04, 2013 21:16

Ok tylko jakich producentów polecasz, do mk4 tdi? Nie zależy mi na jakiś gwintach do obniżania tylko na dobrych, niezawodnych do codziennej jazdy po polskich drogach. O jakich kwotach mówimy ( amortyzatory, poduszki, łożyska, na obie strony przód) jeżeli mówimy o nowych to jest to raczej 500 czy raczej 1500 a może coś pomiędzy?

Dodam tylko, że jakoś na przełomie wiosny i lata będę kupować jakieś fele alu raczej 16 ori vw. A jak ktoś mnie chce przekonać do 17 to słucham argumentów ;)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dźwięk podczas skręcania na postuju

Post autor: Shmatan » pn lis 04, 2013 21:44

Jeżeli chcesz 17", to od razu zainwestuj w jakieś zawieszenie -30 bo na oryginalnym felgi w tym rozmiarze wyglądają po prostu kiepsko.

Co do wymian - amorki na przód b4 300zł, łożyska i poduszki lemforder 80zł, komplet (4szt.) używanych sprężyn -30 200zł lub w podobnej cenie 2 nowe na przód (firma wg. uznania)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości