Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Farin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn maja 05, 2008 21:35
Lokalizacja: brak
Kontakt:

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: Farin » pn cze 27, 2011 17:46

Stawiam na przegub wewnętrzny.

1. Zajrzyj pod spód -czy osłony każdego z przegubów nie są pochlapane wyciekającą z nich pastą grafitową.
2. Postaw przód samochodu na koziołkach, wejdź pod spód samochodu. Druga osoba niech daje lekko gazu jednocześnie wciskając na hamulec (obciążysz w ten sposób osie) - powinno stukać/stukać głośniej. Teraz ręką wymacaj gdzie Ci stuka. Ja tak zrobiłem - co prawda osłona nie pękła - ale przegub wew. się posypał.

Jeśli przegub - to firmy Pascal kosztuje 80zł + wymiana ok 50-70zł (lub godzina -samemu).

Pozdrawiam


przyjemność z bezpiecznej jazdy - bezcenne.

Luck_nk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 09, 2012 11:53

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: Luck_nk » wt sie 14, 2012 13:21

Witam. Odświeżam temat... Czy ktoś rozwiązał powyższy problem? Mam taką samą sytuację jak RSAB. Auto to VW Golf V, 2004 r., silnik 1.9 TDI, przebieg 205 000 km.
Coś puka z przodu, po lewej stronie auta w przedziale prędkości od około 50 do 120-130 km przy stosunkowo normalnym rozpędzaniu się (później szum już zagłusza ten stukot) . Jeśli samochód jest dociążony, pukanie jakby wyciszało się, jeśli wcisnę pedał w podłogę, też jakby wyciszało się... Żaden z mechaników nie jest w stanie określić co to jest, każą jeździć aż będzie jeszcze lepiej grało, tymczasem gra to już mi przez około 20 tys. km i robi się co raz bardziej uciążliwe... :grrr: Pomożecie??? :D



Awatar użytkownika
sawawawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 20, 2010 22:19
Lokalizacja: hamb/sul

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: sawawawa » sob sie 18, 2012 12:47

Luck_nk pisze: Pomożecie??? :D
Pomożemy
Miałem identyczny problem i wreszcie rozwiązany.
Wymienione przeguby w lewej półosi i cisza jak makiem......
Żeby zdiagnozować te usterkę trzeba rozebrać wszystkie przeguby i umyć dokładnie a następnie dobrze je obejrzeć ( pomacać itd )
Samo szarpanie przegubami i słuchanie opinii "fachowców" od półosi że to skrzynia biegów albo piasty nie wystarczy
Męczyłem się z tym prawie 50 tys km. W przegubach powstały minimalne, prawie niezauważalne odciśnięcia od kulek które według mechaników nie powinny dawać takich efektów dźwiękowych jakie dawały.
Nie ma co więcej pisać.Rozebrać umyć dokładnie , obejrzeć jak są minimalne ślady zużycia wymienić i cieszyć się z jazdy
pozdro.



Luck_nk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 09, 2012 11:53

Re: Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: Luck_nk » wt wrz 18, 2012 10:20

Dzięki sawawawa za pomoc!!
Mój mechanik co prawda nie widział żadnych odgnieceń, ale zaryzykowałem, wydałem ponad 600 zł, wymieniłem obydwa przeguby lewej półosi i teraz śmigam bez żadnych stuków-puków:))



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości