bicie w kierownicy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

bicie w kierownicy

Post autor: marcinek84 » pt lut 04, 2011 06:29

Nowa maglowmice za 150zl kupisz ale to badziew w porównaniu z oryginalną. Na początek kolega sprawdzi czy da sie wyregulować luz od tylu jest sruba na klucz 10. Mozna dokręcić do momentu aż bedzie ciężej kręcić ale zeby kierownicą powracała po skręceniu. Ja swoją wymontowałem kupilem mowy smar w serwisie mala regulacja i chodzi jak ta lala :). Jak 2 maglownica to najlepiej używana oryginalną kupic tylko pamiętać sa 2 rodzaje wieloklinu do kolumny kierowniczej na 18 i 40 zębów jak dobrze pamiętam.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

piecyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 17, 2011 13:56

bicie w kierownicy

Post autor: piecyk » czw lut 17, 2011 15:01

Witam jestem nowy i za bardzo nie wiem jak się poruszać po forum jeszcze. Mam taki problem ze swoim golfem IV gdy chwile nim pojeżdżę ok 10, 15 km zależy od temperatury za oknem tzn tak mi się wydaje, to zaczyna bić mi kołami i szarpać kierownicą bardziej w lewą stronę ( mocne szarpnięcia ), głównie jak minimalnie dodam gazu i puszcze gaz, hamując silnikiem nic nie szarpie a jak wezmę na luz to w obie strony szarpie kierownicą przy czy znosi auto w lewo, wrzucę bieg i dodaje mocniej gazu nic się nie dzieje. Tylko jak delikatnie trzymam gaz i utrzymuje go w stałej pozycji to jest tak samo jak na luzie szarpie cały czas w obie strony.Wymieniłem już przeguby wewnętrzne, pompę wspomagania i dalej to samo. Proszę o pomoc. Już gdzieś czytałem ten temat na forum, ale nie było jednoznacznej odpowiedzi



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

bicie w kierownicy

Post autor: jacek100 » sob lut 19, 2011 10:23

moze tarcze krzywe



piecyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 17, 2011 13:56

bicie w kierownicy

Post autor: piecyk » sob lut 19, 2011 14:40

wydaje mi się że to nie tarcze bo by biło cały czas podczas jazdy a tu bije jak minimalnie dodam gazu i jak puszcze jest taki moment. Jak dalej gazu dodaje albo hamuję silnikiem to nie szarpie kierownicą no i na luzie cały czas szarpie. I im dłużej jeżdżę tym bardziej coś się rozgrzewa chyba bo coraz mocniej biją koła i szarpie kierownica



Awatar użytkownika
gajos7772
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 02:25
Lokalizacja: LBL

bicie w kierownicy

Post autor: gajos7772 » wt mar 01, 2011 14:55

przyczyną była maglownica. były w niej luzy. temat do zamknięcia


Only VW

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

bicie w kierownicy

Post autor: VWiater » pt sty 09, 2015 11:42

Z tych wszystkich tematów co czytam o maglownicy to chyba w tym jednym dopiero autor napisał co było przyczyną problemu.
gajos7772, kupiłeś nową, używkę czy regenerowałeś swoją?
marcinek84 pisze: ... tylko pamiętać sa 2 rodzaje wieloklinu do kolumny kierowniczej na 18 i 40 zębów jak dobrze pamiętam.
Chodzi o zeby na wale przegubowym tzw. krzyzaku czy o zeby na kolumnie co nachodzi kierownica tzw szeroki i waski wieloklin?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości