Stukanie na nierównościach

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Misiek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 14:02
Lokalizacja: Radzionków

Re: Stukanie na nierównościach

Post autor: Misiek1981 » czw sty 20, 2011 19:08

Witam, podpinam się pod temat. U mnie problem ze stukającym przednim zawieszeniem pojawił się po wymianie przednich amortyzatorów i dotyczy zarówno prawej jak i lewej strony. Porządne "walnięcie" pojawia się po zjechaniu np z krawężnika lub pokonaniu progu zwalniającego z prędkością 10kmh. Wszystkie elementy amortyzatorów oprócz sprężyn są nowe łącznie z łącznikami stabilizatora i wszystkimi tulejami i sworzniami wahacza, czyli ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Zastanawia mnie jedynie fakt, że jak auto stoi na lewarku to cały Mcpherson wypada z gniazda i trzyma się na tym metalowym kielichu a między gniazdem a gumową poduszką Mcphersona tworzy się około 1cm luka i podczas stukania amortyzatorem o gniazdo w kabinie właśnie słychać taki głośny huk Czyli wychodzi na to, że podczas jazdy po dużych nierównościach lub dużych dziurach amortyzator po prostu "wylatuje" z gniazda i potem uderza w nie z dużą siłą, ale to tylko moje spekulacje. Amortyzatory kupiłem przez internet i potem okazało się że takich jak zamówiłem obecnie nie mają i sprzedawca polecił mi inne i zastanawiam się przypadkiem czy nie sprzedał mi amorków do zwykłego golfa a ja mam varianta więc na pewno się różnią. Druga rzecz jaka przychodzi mi do głowy to rozregulowana zbieżność szczególnie, że wszystkie wymiany sworzni itp dokonywałem sam i zbieżność nie była od tego momentu ustawiana. Opon nie ścina a samochód jedzie w miarę prosto kierownica też dość lekko chodzi. Co o tym sądzicie ?.



Awatar użytkownika
Mk2Wro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1174
Rejestracja: pt paź 10, 2008 11:44
Lokalizacja: DTR
Kontakt:

Stukanie na nierównościach

Post autor: Mk2Wro » pt sty 21, 2011 12:07

Misiek1981, To tak u mnie w mk2 tez po zmienie na Gwint tez jest taka luka ! ale napewno nic nie stuka ! zobacz moze czy to nie wina poduszki mcpersona !zobacz czy sprezyna rowno lezy w amortyzatorze. A co do roznicy miedzy zawieszeniem zwyklego golfa i varianta to rozni sie tyl natomiast przod jest taki sam :)



Misiek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 14:02
Lokalizacja: Radzionków

Re: Stukanie na nierównościach

Post autor: Misiek1981 » pt sty 21, 2011 21:10

Poduszki amortyzatorów są nowe, łożyska też wymieniłem je po tym jak pojawił się ten stukot ale niestety nic to nie dało więc chyba pozostaje rozregulowana zbieżność.....



Awatar użytkownika
Mk2Wro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1174
Rejestracja: pt paź 10, 2008 11:44
Lokalizacja: DTR
Kontakt:

Stukanie na nierównościach

Post autor: Mk2Wro » sob sty 22, 2011 09:21

No podjechac i zrobic zbierzność to nawet wypada zeby sie auto dobrze prowadzilo :) a moze po zbierznosci stukot ustanie ?
Jak zrobisz to daj znac :)



Misiek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 14:02
Lokalizacja: Radzionków

Re: Stukanie na nierównościach

Post autor: Misiek1981 » wt lut 01, 2011 21:25

Zrobiłem zbieżność i niestety nie pomogło więc szukam dalej :(



Awatar użytkownika
Mk2Wro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1174
Rejestracja: pt paź 10, 2008 11:44
Lokalizacja: DTR
Kontakt:

Stukanie na nierównościach

Post autor: Mk2Wro » śr lut 02, 2011 11:04

Misiek1981, Moze podjedz gdzies do stacji dianostycznej na tzepak otwórz maske i patrz gdzie dokladnie stuka .
Taka przyjemnosc nie jest droga okolo 20 pln



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości