Skrzypiący amortyzator sportowym

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Skrzypiący amortyzator sportowym

Post autor: arturo925 » ndz sty 29, 2017 01:52

Witam, jakis czas temu zmienilem zawieszenie na kit jom -60. Generalnie uzywany, ale bardzo malo, co widac chocby po jego stanie bo ma doslownie pare rysek. Irytuje mnie jedna sprawa. Tylne amortyzatory pierdzą/skrzypią... Tak mi sie wydaje. Na pewno dzwiek z tylnej zawiechy i tylko na nierownosciach wiec raczej amory. Poprzednio mialem gwint i byla cisza... Mial ktos taki problem ze "sportową" zawiechą? Wszystko zakladalem sam, w odpowiedniej kolejnosci. Gumy byly zdrowe. Amory sa suche i wygladaja na zdrowe. Moze sa za suche? Moze powinien zostawac jakis film ktory by je minimalnie smarowal?



baldur341
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lis 16, 2015 23:31

Skrzypiący amortyzator sportowym

Post autor: baldur341 » ndz sty 29, 2017 14:35

wiesz co nie znam sie aż tak dokładnie na tym ale powiem ci że ja mam serie zawieszenie i jak jest cieplej to wszystko okej a jak ściśnie mróz to też skrzypią może to dlatego



arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Skrzypiący amortyzator sportowym

Post autor: arturo925 » ndz sty 29, 2017 16:05

Powiem Ci że to malo prawdopodobne, bo zalozylem kit jakos pazdziernik/listopad gdzie temp rzadko siegala chocby 0. Kiedys juz szukalem czegos na ten temat i znalazlem ze gazowo-olejowe tak pierdza jak sie rozszczelni. No ale zrobilem.na tym z 5kkm i dalej tlumia tak samo czyli to tez chyba nie to.. Delikatne nasmarowanie ich to pewnie 100% zabojstwo, bo zaraz zlapalyby kurz i piach



baldur341
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lis 16, 2015 23:31

Skrzypiący amortyzator sportowym

Post autor: baldur341 » ndz sty 29, 2017 23:23

tak dokładnie ja mam tez olejowo gazowe i są piski w czasie mrozu z nich ale jeżeli ten dźwięk przypomina coś typu jakbys pompką dmuchał takie syczenie to normalny w tych amorach chyba że amortyzatory są trafione bo z tego co kiedys czytałem amortyzator olejowo gazowy dobrze tłumi i jak olej będzie ciekł to gaz podtrzyma ale na przykład w przypadku mocnej dziury może dojść do uszkodzenia części gazowej i wtedy będzie też pierdział piszczał ale na w twojej sytuacji obstawiam po prostu zimno i wilgoć albo ten typ tak ma podjedź na stacje kontroli niech ci sprawdzi je jak będą dobre to po co zbędne zmartwienia :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości