sciaganie przy dodaniu gazu , potrzebna pilna pomoc

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zaksiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob paź 29, 2016 18:58

sciaganie przy dodaniu gazu , potrzebna pilna pomoc

Post autor: zaksiu » czw lis 03, 2016 19:23

Witam mam problem : przy dodadawiu gazu auto uciekaw w prawo przy jego odjeciu wraca na tor lub lekko sciaga go w lewo. Przy hamowaniu nie wystepuje nic takiego. Kupilem auto pare dni temu ktore mialo calkowicie wybita tuleje na wahaczu. Znajomy mechanik powiedzial ze to pewno od tego. W miescie sporo mniej jest to odczuwalne jednak na trasie auto pływa tak ze strach nim jechac. Od razu po kupnie wymienilem wszystkie mozliwe gumy w wahaczach i od razu zbieznosc. Wszystko sztywne lacznie z koncowkami drozkow lecz w efekcie nic nie poprawilo sie i sciaga tak samo jak wczesniej. Moze ktos ma pomysl co to bo troche sie podłamałem ze to dalej nie to :/ . Nie wystepuje to przy hamowaniu , auto jezdzi prosto , nic nie stuka nic nie puka ( czasem na duzej dziurze slychac cos z tylu ale na prawde bardzo sporadycznie i tylko raz). Bardzo bylbym wdzieczny za jakies podpowiedzi bo ja jestem już blady :)
Ostatnio zmieniony śr lis 09, 2016 18:59 przez zaksiu, łącznie zmieniany 1 raz.



dawidhorno10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 15:38

sciaganie przy dodaniu gazu 1.8t

Post autor: dawidhorno10 » czw lis 03, 2016 20:22

cisnienie w oponach odpowiednie ? moze jakis wahacz wykrzywilo ?



zaksiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob paź 29, 2016 18:58

sciaganie przy dodaniu gazu 1.8t

Post autor: zaksiu » pt lis 04, 2016 02:04

wahacze proste , opony sprawdzane - odpowiednie cisnienie zadnych uszkodzen



dawidhorno10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 15:38

sciaganie przy dodaniu gazu 1.8t

Post autor: dawidhorno10 » pt lis 04, 2016 21:09

wina musi lezec w ukladzie jezdnym lub kierowniczym. Dziwna sprawa :helm:



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

sciaganie przy dodaniu gazu 1.8t

Post autor: MaciuśLDZ » pt lis 04, 2016 22:22

Sprawdzić dokładnie zbieżność, koła. ciśnienie.
A może samochód w przeszłości spotkał się z jakimś Tirem i został ponownie złożony?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

sciaganie przy dodaniu gazu 1.8t

Post autor: marcin7x5 » sob lis 05, 2016 21:11

Sprawdź przeguby wewnętrzne.



zaksiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob paź 29, 2016 18:58

sciaganie przy dodaniu gazu 1.8t

Post autor: zaksiu » śr lis 09, 2016 18:58

winowajca byl w duzej mierze tylni zablokowany hamulec. Wszystko wyszyszczone , wyregulowane, nowe klocki plyn itd ale problem dalej pozostal powiedzmy w 20%. Auto sciagania juz bardzo delikatnie i tylko przy pełnym gazie. Przy jezdzie spoojnej nie czuc nic . Ale na trasie przy predkosci np 120 jak obroty sa wyzsze po dodaniu mocno gazu przy puszczonej kierownicy lekko ja obraca w lewa strone, przy trzymaniu kiery auto lekko leci na bok w prawo, czuc tez bujniecie przy zmianie biegow ale tylko przy wiekszych predkosciach na trasie. Walcze z tym juz od tygodnia i mimo ze prawie golf smiga to dalej trochce mnie to drazni a pomyslow brak. Co to moze byc ? czy jezeli zbieznosc byla ustawiona na zapieczonym heblu to po jego odblokowaniu mogla sie rozjechac i musze ustawiac jeszcze raz? Na lekkim gazie auto jedzie prosto tak samo podczas hamowania jak po sznurku. Prosze o porady :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości