Brak możliwości ustawienia kąta koła

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: iNitiaL » śr wrz 21, 2016 16:27

___
Ostatnio zmieniony ndz paź 09, 2016 01:03 przez iNitiaL, łącznie zmieniany 1 raz.


___

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: piotrek233 » śr wrz 21, 2016 17:14

Paragrafy
iNitiaL pisze: Aha, to jak sprzedający poinformuje że lekko przytarł dach (np. gałęziami) to mam się spodziewać że kupuję cabrio? Proszę Cię...

Chyba w życiu mało widziałeś...

Paragrafy swoje a życie swoje.

Przed sądem to Ty musisz udowodnić, że sprzedający zataił wadę, czy wprowadził Cię w błąd. Sprzedający osoba prywatna wcale nie musi znać się na samochodach i wcale nie musi znać stany technicznego sprzedawanego auta. Powie, że nie wiedział że auto jest uszkodzone. Odbije piłeczkę, powie, że to Ty wpadłeś w dziurę i skrzywiłeś zwrotnice i próbujesz wyłudzić pieniądze na naprawę.



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: luki_s3 » śr wrz 21, 2016 20:22

djcrazy skąd jesteś?


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

djcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 18, 2016 22:31

Re: Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: djcrazy » czw wrz 22, 2016 06:12

Z Torunia.

No ale są pomalowane jeszcze przewody od klimy, był malowany kielich amortyzatora, spawana lampa, zderzak przedni nie spasowuje się, maska nie jest spasowana.

Kupiłem samochodów sobotę w poniedziałek byłem już na badaniu, do tego gdybym wpadł w dziurę przy takiej sile Uderzenia opona byłaby do wymiany i pewnie felga, felga nie jest ruszana amortyzator to samo.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: piotrek233 » czw wrz 22, 2016 08:42

Jak już kielich był malowany to musiała być już tam grubsza sprawa... Jeżeli widzisz, że było tak coś dłubane to po co kupujesz takie auta? Albo chcociaż trzeba było sprawdzic geometrie przed zakupem.

Melko się już rozlało i nic nie zrobisz.

Wymień amortyzator i zwrotnice i wtedy spróbuj ustawić jeszcze raz geometrię.



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: iNitiaL » czw wrz 22, 2016 13:42

___
Ostatnio zmieniony ndz paź 09, 2016 01:03 przez iNitiaL, łącznie zmieniany 1 raz.


___

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: piotrek233 » czw wrz 22, 2016 14:23

iNitiaL pisze:Tylko mi nie mów że sprzedanie komuś samochodu bezwypadkowego z przestawionym i malowanym kielichem nie jest w Twoim mniemaniu oszustwem?
Czytanie, że zrozumieniem się kłania. Sprzedający poinformował że auto było uszkodzone wiec nie kupił auta bezwypadkowego- to chyba logiczne.
iNitiaL pisze:Gość przestawił całe auto, musiał je gdzieś naprawiać w związku z tym i nie zna stanu pojazdu?
Sprzedający laik, wpadł dajmy na to w dziurę, uszkodził prawy bok czy przytarł, zadzwonił po lawetę. Laweta zawiozła do "Janusza"mechanika. Auto poskładał, pomalował, oddał sprzedającemu i powiedzieć ze wszytko jest ok. Wiec gość powodził tak jak fachowiec mu przekazał, że auto jest sprawne. Teraz więź i udowodnij ze sprzedający UMYŚLNIE wprowadził w błąd.
iNitiaL pisze: zakładam że organ rozstrzygający sprawę też by nie uwierzył.
Nie ważne w co kto uwierzy, tylko jakie dowody są przedstawione.

Czyli radzisz koledze żeby złożył sprawę do sądu, że chce zwrócić auto. Odstawia auto do garażu nie naprawia i czeka rok albo i dłużej jak sprawa się zakończy, nawiasem mówiąc nie wydaje mi się żeby wygrał..



djcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 18, 2016 22:31

Re: Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: djcrazy » czw wrz 22, 2016 15:32

Mogę wymienić amortyzator i zwrornice, ale w ASO powiedzieli, że mimo wszystko zapewne kąt wyprzedzenia sworznia dalej będzie źle ustawiony, więc dojdą kolejne koszta bardzo duże.

Sprzedający twierdzi cały czas ze auto bezwypadkowe, tylko został przytarty delikatnie błotnik, że nawet nie wymagał wymiany. Więc nie ma tu mowy o wypadku...



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: piotrek233 » czw wrz 22, 2016 16:13

Kolego ASO to dla mnie żadni mechanicy, oni nie naprawiają tylko wymienią elementy. Więc tym co oni mówią bym się nie sugerował. Podjedz do jakiegoś dobrego mechanika wymień zwrotnice i amortyzator. Podjedz na magików od geometrii i zobaczysz co wyjdzie. Pamiętaj mechanik mechanikowi nie równy. Więc znajdź sprawdzonych.
Najważniejsze że zbieżność jest to opon nie będzie zdzierać.
djcrazy pisze:Sprzedający twierdzi cały czas ze auto bezwypadkowe, tylko został przytarty delikatnie błotnik, że nawet nie wymagał wymiany. Więc nie ma tu mowy o wypadku...
W pierwszym poście napisałeś ze auto uczestniczyło w kolizji. Więc auta bezwypadkowego nie kupiłeś..
Dla mnie co mówi sprzedawca jest zupełnie nie istne, no chyba ze ma dowody, zdjęcia, faktury napraw, przeglądów itp.

W dzisiejszych czasach każdy ma w telelefonie aparat i mógł przeciec zrobić zdjęcia uszkodzeń, żeby CI zaprezentować. Zapytałeś się chociaż czy ma zdjęcia uszkodzeń?
Szczerze to dziwie Ci się, że kupiłeś takie auto w ciemno.. Tym bardziej że sprzedawca poinformował, że coś było robione, komora malowana i Ty tego nie sprawdziłeś.

Na moim przykładzie jak ja kupowałem auto. Obejrzałem kilka aut serwisowanych i "bezwypadkowych"- według opinii sprzedających. Jak na miejscu wyciągnąłem kompa i miernik lakieru to miny wesołej nie mieli. Auta malowane, szpachlowane i ćwiartki wstawiane. Jeden to był hit, bardzo duży dzwon z przodu i z tyłu. Co potwierdziła historia samochodu. Sprzedawca twierdzi ze bezwypadkowy. Więc to co mówią sprzedawcy to można włożyć miedzy bajki. Choć zdarzają się uczciwi i od takiego człowieka kupiłem auto. Na całym samochodzie oryginalny lakier, książka serwisowa miała potwierdzone wpisy.



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Brak możliwości ustawienia kąta koła

Post autor: iNitiaL » czw wrz 22, 2016 18:44

___


___

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości