Stukanie w przedniej części samochodu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czacha111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 08, 2016 22:35

Stukanie w przedniej części samochodu

Post autor: czacha111 » śr cze 08, 2016 22:39

Witam wszystkich.
Jestem dumnym posiadaczem Golfa 3 1.6 Kat z całymi 75 koniuchami pod maską.
Jakiś czas temu wymienione zostało łożysko lewe przednie koła bo wyło i tuleje wahaczy. W drodze do Szczecina w Koszalinie, nagle ( nie było tego wcześniej ) zaczęły się pojawiać rytmiczne stuki w przedniej części samochodu. Stuki występują gdy jadę prosto, skręcam i zwiększają się wraz ze wzrostem prędkości, podczas postoju brak dźwięków.
U mechanika powiedziano mi, że to skrzynia siada. Pojechałem do drugiego. Ten zaś powiedział, że "raczej" nie skrzynia bo stuki słychać z przedniej części samochodu od strony pasażera. Zapytałem się czy to może być wina przegubu. Pierwszy mechanik stwierdził, że nie bo przegub wyje tylko przy skręcaniu (wyczytałem, że przegub wewnętrzny może wyć nawet przy prostej jeździe). Drugi mechanik wziął samochód na podnośnik i kazał mi powoli ruszać i zmieniać biegi do 3. Powiedział, że lewe koło drga (kierownica lekko też). Stwierdził że nie ma żadnych luzów i że to może być wina źle wsadzonego łożyska co było wymieniane. Jednak nie stwierdził co powoduje te stukanie. Od siebie dodam tyle że biegi wchodzą gładko, żadnych zgrzytów ani nic. Co poradzicie?



maxsymus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 19:46

Stukanie w przedniej części samochodu

Post autor: maxsymus » pt cze 10, 2016 00:54

Ciekawe mechanik miał na podnośniku i nic nie stwierdził ? :shock: ... skrzynia to raczej odpada jeśli nic nie zostało zepsute czy źle wykonane przy wymianie to może być przegub lub łożysko kolumny oczywiście pierwsze to sprawdziłbym czy nakrętka półosi została dobrze przykręcona :D ...



czacha111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 08, 2016 22:35

Re: Stukanie w przedniej części samochodu

Post autor: czacha111 » pt cze 10, 2016 08:57

Byłem u mechanika i wymieniłem przegub wew. przedni prawy (tam gdzie było słychać stuki). Nie pomogło. Jak stukało tak stuka dalej. Wczoraj jechałem i rozpędziłem się do 100km/h i wcisnąłem lekko (by powoli się zatrzymać) pedał hamulca i stukanie natychmiastowo ucicha. Dopiero po zdjęciu nogi z pedału hamulca stuki wróciły. Przypominam, że zdazyło mi się to stukanie wcześniej, wymieniłem hamulce (klocki i tarcze) i stukanie dalej jest



maxsymus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 19:46

Stukanie w przedniej części samochodu

Post autor: maxsymus » pt cze 10, 2016 19:53

W takim układzie to sprawdziłbym jeszcze raz hamulce może klocki źle założone lub tłoczek na zacisku się zacina a może zacisk nie dokręcony ? cudów nie ma krok po kroku aż dojdziesz do celu :D



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Stukanie w przedniej części samochodu

Post autor: jjaworskyy » czw cze 16, 2016 23:55

moze to głupie ale też miałem stuki i przy hamowaniu ucichło i winnym okazało się... luźne, niedokręcone koło :bigok: :bigok:



HQ-AERO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 19, 2016 18:55

Stukanie w przedniej części samochodu

Post autor: HQ-AERO » pt lip 22, 2016 12:52

Może tarcze trą i stąd też taki efekt,sprawdź to. Ewentualnie jak piszą Przedmówcy,przyczyn może być wiele w tym niedokręcone koło lub zapieczone tłoczki,nieprawidłowy montaż klocków. Każda z tych części może być winna. Daj znać jak to wszystko dokładnie obadasz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości