Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » pn lut 15, 2016 14:03

vonkris pisze: Amortyzatory kupiłem sam, ale zwrócono mi koszt tylnych fabrycznych amortyzatorów Sachsa. Koszt montażu pokrył VW. Zamontowano na przód Bilsteiny B4 22-230522, a na tył B4 19-230559
Czy możesz konkretniej opisać jak to zostało rozliczone? najlepiej podaj po prostu kwoty. Jeszcze pytanie jakie masz zawieszenie, z którego roku golf i czy variant. Pytam bo i ja przepycham się z centralą jak wiesz do nich docierają tylko konkrety.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
vonkris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 23, 2015 23:50

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: vonkris » pn lut 15, 2016 15:01

wojtas_GT pisze:A z przodu jakas różnica jest slyszalna? Bo u mnie nie slysze przodu, tak mi sie przynajmniej wydaje. Mozesz jakies szczegoly podrzucic jesli chodzi o kontakt z odpowiednia komorka w poznaniu?

Upraszczajac przody kupiles sam i za tyly dostales zwrot za sachsy (pokryly koszt tych nowych?). Montaze gratis.
W moim aso tez mam obiecana wymiane tylow na moje Bilsteiny gdy je dostarcze, podobnie jak inni wyrwali. Gra w sumie idzie o zwrot kasy za tyly, mozesz podac jaki to rząd wielkosci? Czy warto?
Z przodami na razie nie mam zamiaru niczego robic, bo nie slysze niepokojacych objawów, na SKP jest idealnie i przod i tyl, sama jazda jest tez w porzadku. No chyba ze dla lepszego samopoczucia to zrobic.
1. Nie podam ci namiarów na centralę VW w Poznaniu, bo ja prowadziłem korespondencję z Wolfsburgiem, ponieważ mieszkam w Niemczech i auto tutaj też zostało kupione i zarejestrowane.
2. Amortyzatory przednie też postukiwały, tylko nie było to tak dokuczliwe jak w przypadku tylnych, bo przednie zawieszenie jest jednak dość daleko wysunięte i odgłosy jego pracy nie rezonują w kabinie. Za komplet na przód i tył zapłaciłem w sklepie internetowym 225 euro (2 x 53,20 € tył i 2 x 61,60 € przód, -5 € rabatu za płatność gotówką), a VW zwrócił mi 2 x 34,60 € za tylne Sachsy (widać taką mają cenę dla napraw gwarancyjnych, bo cena dla klientów "pogwarancyjnych" w serwisie VW, to 69 euro za sztukę). Za przednie nie oddali mi ani centa, ale zamontowali wszystkie cztery za darmo, w ramach gwarancji.



Awatar użytkownika
vonkris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 23, 2015 23:50

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: vonkris » pn lut 15, 2016 15:11

marekmm pisze:
vonkris pisze: Amortyzatory kupiłem sam, ale zwrócono mi koszt tylnych fabrycznych amortyzatorów Sachsa. Koszt montażu pokrył VW. Zamontowano na przód Bilsteiny B4 22-230522, a na tył B4 19-230559
Czy możesz konkretniej opisać jak to zostało rozliczone? najlepiej podaj po prostu kwoty. Jeszcze pytanie jakie masz zawieszenie, z którego roku golf i czy variant. Pytam bo i ja przepycham się z centralą jak wiesz do nich docierają tylko konkrety.

Pozdrawiam.
Auto jest z października 2014 roku, pierwsza rejestracja w styczniu 2015. Model to Golf 7 1.4 TSI Blue Motion w wersji Highline. Zawieszenie wielowahaczowe, tzw. sportowe. Koszt amortyzatorów to 225 euro minus 70 euro zwrotu od VW. Montaż darmowy w ramach gwarancji.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pn lut 15, 2016 15:26

Z tego wynika, że w naszej centrali jeszcze nie ma pioniera, który coś od nich wycyganił. Zwrot za tylne niewielki, ale zawsze coś, tyle że za te 300zł istne kopanie się z koniem, ale może sie da? Najważniejsze że usterka znikła - a to jest bezcenne. Proszę tylko informować nas na forum czy temat nie powrócił (do tej pory dwie osoby chyba zmieniły i na razie jest OK), ja będę działał wiosną.



Awatar użytkownika
vonkris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 23, 2015 23:50

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: vonkris » pn lut 15, 2016 17:14

wojtas_GT pisze:Zwrot za tylne niewielki, ale zawsze coś, tyle że za te 300zł istne kopanie się z koniem, ale może sie da?
:-) Na początku mojej "przygody" z wymianą amortyzatorów VW w ogóle nie chciał słyszeć o wymianie na jakiekolwiek inne niż oryginalne, i oczywiście tylko z tyłu... Gdybym się poddał, to dostałbym kolejne amortyzatory Sachsa, które po kilkuset kilometrach postukiwałyby tak samo jak poprzednie. Mnie chodziło o to, żeby VW pokrył koszty wymiany całego kompletu (ok. 260 euro koszt robocizny przy wymianie wszystkich czterech), zwrócił koszt tylnych amortyzatorów według swojego cennika, i co najważniejsze, uznał tą wymianę jako gwarancyjną ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jak widać udało się wymusić to co chciałem, ale trwało to 3 miesiące, a
na korespondencję wydałem chyba ze 40 euro, bo wszystkie pisma wysyłałem poleconym ze zwrotką :-)



Awatar użytkownika
www.bestseller.pl
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 93
Rejestracja: sob gru 26, 2015 18:05
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: www.bestseller.pl » sob lut 20, 2016 04:37

vonkris pisze:
wojtas_GT pisze:Zwrot za tylne niewielki, ale zawsze coś, tyle że za te 300zł istne kopanie się z koniem, ale może sie da?
:-) Na początku mojej "przygody" z wymianą amortyzatorów VW w ogóle nie chciał słyszeć o wymianie na jakiekolwiek inne niż oryginalne, i oczywiście tylko z tyłu... Gdybym się poddał, to dostałbym kolejne amortyzatory Sachsa, które po kilkuset kilometrach postukiwałyby tak samo jak poprzednie. Mnie chodziło o to, żeby VW pokrył koszty wymiany całego kompletu (ok. 260 euro koszt robocizny przy wymianie wszystkich czterech), zwrócił koszt tylnych amortyzatorów według swojego cennika, i co najważniejsze, uznał tą wymianę jako gwarancyjną ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jak widać udało się wymusić to co chciałem, ale trwało to 3 miesiące, a
na korespondencję wydałem chyba ze 40 euro, bo wszystkie pisma wysyłałem poleconym ze zwrotką :-)
Miło to słyszeć, mi wciskają Sachsy w ASO, ale jeszcze nie wymieniłem i też sie zastanwiam nad tymi Bilsteinami bo nie mam czasu jeździć co miesiąć do ASO i czekać, aż wymienią na stukające ;-) dam jeszcze sobie miesiąc i wymieniam. Ponowie pytanie za miesiąc czy wszystko gra i czy nie ma stuków.


Kosmetyki samochodowe dla Twojego Golfa - sprawdź
Kupuj u nas ! dla forumowiczów 5% rabatu - kod rabatowy: VWGOLF

Obrazek

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » sob lut 20, 2016 10:55

Wymiana na oryginaly jest daremna. A mozesz mi zdradzic ktory serwis Ci to zaproponowal?
Ja juz raczej za niedlugo mam przeglad i kupię bilsteiny i w koncu przestane jezdzic jak zukiem :banghead: z tlukacymi burtami

A przy okazji doradz cos na priv do lakieru (blekit metalik) 2 letniego auta bez rys, poprzedni byl ten rekin na puszce. Moze cos do opon i tak wogole co warto bez przesady w tych naszych wieswagenach...



Awatar użytkownika
vonkris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 23, 2015 23:50

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: vonkris » pn lut 22, 2016 15:46

wojtas_GT pisze:Wymiana na oryginaly jest daremna. A mozesz mi zdradzic ktory serwis Ci to zaproponowal?
Ja juz raczej za niedlugo mam przeglad i kupię bilsteiny i w koncu przestane jezdzic jak zukiem :banghead: z tlukacymi burtami
Serwis mi proponował ponowną wymianę na Sachsy. To ja sam musiałem wycisnąć z centrali VW zgodę na wymianę oryginałów na Bilsteiny... Nie sugerujcie się tym co ja dostałem (załatwiłem), bo ja jestem klientem niemieckim i centrala w Wolsburgu ma niewiele wspólnego z VW Polska w Poznaniu.
...chyba że swoje pytania kierujesz do kolegi nixdorf0... to przepraszam :-)



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pn lut 22, 2016 18:08

Nie wojowalem ani w aso ani w centrali, jestem zwykle grzeczny. Poza tym nie moga mi zabronic tej wymiany bo nie wplywa na gwarancje na pojazd, tylko żal bo jest gwarancja i trzeba kupić zamiast dostac. Ugadalem juz ale szkoda mi czasu i przy przegladzie za troche ponad miesiac dokonam podmiany. Ciekaw bylem gdzie kolega ze slaska jezdzi i kto proponowal zmiane na nowe sachsy. Moze cos pomieszalem. Najwazniejszy jest efekt. :hmm:



Awatar użytkownika
PrzemsonTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 27, 2016 14:56
Lokalizacja: Kraków

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: PrzemsonTDI » sob lut 27, 2016 16:50

Witam,

Problem był obecny również w moim Golfie mk7 z 2013, stuki jakby klepała cały czas półka. VW przyznał się do wady amortyzatorów tylnych i wymienił mi na nowe oryginalne na gwarancji, problem zniknął przy 15 000 km i nie pojawił się aż do teraz, czyli 98 000 km. Natomiast ma inne, zapraszam do zapoznania się z nimi, może wspólnie uda się je rozwiązać.


VW 2.0 TDI

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » sob lut 27, 2016 17:45

Zawsze znajdzie sie ktos komu pasuje. Jakie te problemy inne?



Awatar użytkownika
Tom35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 08, 2016 08:38
Lokalizacja: śląsk

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Tom35 » wt mar 08, 2016 08:56

Witam
więc mam podobny problem. auto odebrane z salonu 01 marca 2016r, przejechane 2000km i stuki dobiegające z tylnego zawieszenia, myślałem że coś lata w bagażniku i po jego całkowitym opróżnieniu stuki są nadal....dzwoniłem do aso kazali podjechać, zobaczymy co zdiagnozują



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » wt mar 08, 2016 09:10

Nie daj sobie nic rozbierac. Albo palą głupa i grają na zwłokę, albo rozmawiales z jakims swierzakiem. Wszyscy juz dawno to wiedza - kazdy Variant od nowosci klekocze z tylu. Do miesiaca dam znac, jak pomogla zmiana amorow o ile je dostane gdzies bo ciezko o bilsteiny. A koledze polecam lekture calego posta.



Awatar użytkownika
Tom35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 08, 2016 08:38
Lokalizacja: śląsk

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Tom35 » pn mar 14, 2016 21:10

Więc i mi w dniu dzisiejszym ASO Katowice nic nie stwierdziło. Auto od 11 do 15 było na testach,trzepakach etc., powiedziano mi iż jest to prawidłowa praca zawieszenia.Jeździłem nawet na jazdy testowe z mistrzem serwisu, potwierdził iż słyszy te dziwne stukanie ale to norma....
Z polskim ASO to walka z wiatrakami i z tego co czytam i słyszę temat lepiej odpuścić bo i tak się nic nie wskóra. Ja w przyszłym tygodniu melduję się w ASO VW ABB Autohaus Gorlitz sprawdzę niemiecką jakość po sprzedażową o czym poinformuję. Oczywiście jadę do nich ze stukaniem w tylnym zawieszeniu mego Golfa7 :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości