montaż amortyzatorów-tył, kolejność elementów

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bartek1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 09:43

montaż amortyzatorów-tył, kolejność elementów

Post autor: Bartek1983 » pn lut 01, 2016 09:04

Panowie pozwolę sobie odświeżyć troszkę stary post a mianowicie po wymianie tylnych amortyzatorów w jetta mk2 na jednym z nich mam pukanie,dodam że wszystko nowe sprężyna,amor,odboje i osłony,temat opisałem już na Jetta forum wrzucę tu opis żeby było wiadomo o co chodzi:
(Panowie i Panie mam pewne niepokojące pytanie,mianowicie dzisiaj zacząłem sprawdzać co puka w nowo wymienianych amortyzatorach z tyłu z której to strony itp..i co się okazuje: puka mi amortyzator z prawej strony z tyłu nówka sztuka KYB i założona jest też nowa sprężyna osłona i odbój czyli wszystko nówka sztuka.Zdjąłem koło i podnosząc za bęben do góry energicznie coś strasznie puka,dlatego prawą stroną jak wjedzie się w jakąś dziurę to mocno puka,lewa strona jest ok.Dodatkowo zauważyłem iż zaglądając do bagażnika i patrząc na miejsce gdzie przykręcony jest amortyzator,kiedy ktoś ruszał mi bębnem góra-dół to cały talerzyk górny gdzie przykręcony jest amortyzator wychodzi do góry i jak się opuszcza bęben to się chowa,a w momencie podnoszenie bęben wychodzi i słychać puknięcie..
I teraz moje pytanie:skąd bierze się takie zjawisko czyli pukanie nowego amortyzatora
Proszę o pomoc ponieważ nie mam pojęcia co jest grane,dodam iż sprawdzałem przykręcenie u góry w bagażniku i wszystko jest mocno dokręcone.)
Proszę serdecznie i jakieś rady co się mogło stać że tak właśnie się dzieje....



default321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 15, 2013 21:55

montaż amortyzatorów-tył, kolejność elementów

Post autor: default321 » pn lut 01, 2016 21:05

Bartek1983, Zapewne brakuje ci tej podkładki, też jej nie miałem i waliło po plastiku od półki. Obrazek



Andrzej 1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 14:23

Re: montaż amortyzatorów-tył, kolejność elementów

Post autor: Andrzej 1976 » śr lut 08, 2017 13:16

Na tym schemacie jest zle pokazane.Gorna poduszka musi byc zabkami do dolu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości