Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nixdorf0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 11, 2016 20:53
Lokalizacja: Kraków

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: nixdorf0 » ndz sty 17, 2016 23:57

I jeszcze to. I wszystko jasne.... http://www.vwgolfmk7problems.uk/latest_ ... _news.html" onclick="window.open(this.href);return false;



snovvac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 21, 2015 11:58

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: snovvac » wt sty 19, 2016 01:28

E-mail do Turbo Kamery wysłany.
Nie chcę go tu wklejać ale myślę, że dość dokładnie opisałem sytuację i dodałem linki od nixdorf0 oraz do naszego wątku.
Swoją drogą, aż mam ochotę pojechać i sprawdzić czy w aucie demonstracyjnym, którym jeździłem i, w którym nie stukało nie były czasem zamontowane Bilsteiny B4 albo bagażnik nie był wypchany 50kg filcu? :D Nie zdziwiłbym się ale to już może za dużo teorii spiskowych :P



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » pt sty 22, 2016 15:54

Jestem po drugiej wymianie amortyzatorów. Po kontakcie z koordynatorem działu reklamacji w centrali sprawa ruszyła. Serwis dostał info od nich że ma usunąć usterkę bez względu ile par amortyzatorów wymieni. Kontakt z serwisem bardzo dobry ( dostałem auto zastępcze nieodpłatnie), amortyzatory wymienione, pukanie zostało na poziomie 20% tego co było.
Serwis jak najbardziej słyszy te "20%" procent, mam kilka dni pojeździć i wtedy zadecydujemy co dalej.

Co do samych amortyzatorów, są już innej serii (nowszej) niż te co zakładano mi poprzednio. Można to poznać po wybitych literach na dolnym mocowaniu amortyzatora, miałem założone z końcówką FH i mocno waliły, teraz są z końcówką FL i efekt jak opisałem wyżej.
Nie było też w żadnych takiego efektu pukania jak na przedstawianym tu w wątku filmie. Myślę, że te filmy pokazują problem amortyzatorów z 2014 roku który został już wyeliminowany.

Oczywiście jakby jednego było mało zaczęło mi skrzeczeć przednie zawieszenie po przejeżdżaniu przez progi zwalniające- MASAKRA!!!! to na razie odpuszczam może samo przestanie.

Może jest ktoś z Warszawy lub okolic posiada podobnego golfa do mojego, w sensie obniżone zawieszenie itd i oczywiście nic mu nie puka. Chciałbym się takim przejechać i porównać. Pytam bo nie wiem czy dalej drążyć temat z wymianami czy też to zawieszenie sportowe ma tak działać.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pt sty 22, 2016 19:15

Ciesze sie, ze cos dzialaja z Twoim przypadkiem, ze jest chec wspolpracy. Ale prosilbym abyś nie sial poglosek i niesprawdzonych bądź mylnych opinii - nie jest prawdą, ze problem aut z 2014 jest juz wyeliminowany. Poszczegolne ASO maja rozne spiewki, ale nie istnieje zadna zakonczona akcja serwisowa, stukaja nie tylko sportowe zawieszenia, normalne tez. Ktos poczyta i bedzie zdziwiony.



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » pt sty 22, 2016 19:23

wojtas_GT pisze:Ale prosilbym abyś nie sial poglosek i niesprawdzonych bądź mylnych opinii - nie jest prawdą, ze problem aut z 2014 jest juz wyeliminowany.
Chodziło mi o to, że w moim przypadku w pukających jak i mniej pukających amortyzatorach stukanie ręką nie powoduję żadnych dźwięków a film przedstawiony powyżej dokładnie to pokazuje. Po drugie nie wiem czy moje za 500km nie zaczną pukać, były takie informacje.



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: luki_s3 » sob sty 23, 2016 10:30

marekmm puść mi numer vin na pw

sprawdzę co tam etka powie o amortyzatorach

z ciekawostek dropsa kolega w O3RS Combi też jest po wymianie amortyzatorów /ASO w DE/ i dalej słyszy stuki /fakt jest ciszej, ale występuje dalej/


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » sob sty 23, 2016 13:26

Dalej nie wiemy co z zamiennikiem w tej kwestii... trzeba pognebic kolege co tu zasial ziarnko...



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: luki_s3 » ndz sty 24, 2016 09:24

wojtas_GT jak coś puść mi numer vin /marekmm jeszcze nie przesłał/ - w przyszłym tygodniu powinienem mieć dostęp do kompa, sprawdzę co i jak


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

snovvac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 21, 2015 11:58

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: snovvac » pn sty 25, 2016 09:57

marekmm pisze: Nie było też w żadnych takiego efektu pukania jak na przedstawianym tu w wątku filmie. Myślę, że te filmy pokazują problem amortyzatorów z 2014 roku który został już wyeliminowany.
Zgadzam się, że w 2015r jest to inny odgłos. Moje stukanie przedstawia bardziej to nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=5bvS3g2vXFI" onclick="window.open(this.href);return false;
Stukanie jest mniej metaliczne a bardziej plastikowe - mniej brzęczące a bardziej klekoczące.
marekmm pisze:Jestem po drugiej wymianie amortyzatorów. Po kontakcie z koordynatorem działu reklamacji w centrali sprawa ruszyła. Serwis dostał info od nich że ma usunąć usterkę bez względu ile par amortyzatorów wymieni. Kontakt z serwisem bardzo dobry ( dostałem auto zastępcze nieodpłatnie), amortyzatory wymienione, pukanie zostało na poziomie 20% tego co było.
Serwis jak najbardziej słyszy te "20%" procent, mam kilka dni pojeździć i wtedy zadecydujemy co dalej.

Przed wczoraj przejechałem na tyle wolno przez dziurę pojedynczą nierówność, że zauważyłem że ten sam odgłos ale cichszy usłyszałem kiedy przednia oś w nią wpadła (dużo ciszej) a potem drugi raz jak wpadła tylna.
Zastanawiam się czy może to, że masz teraz dużo ciszej nie oznacza, że nowe amorki działają ale ponieważ wymienili Ci tylko tył to nadal słyszysz delikatne odgłosy z przodu, które rezonują do bagażnika.
Komora silnika i przód jest dobrze wygłuszony i może dlatego przód tak bardzo nam nie przeszkadza?
Ale mówię to tylko moje subiektywne podejrzenie.

Swoją drogą chyba czas samemu zadzwonić do centrali skoro tak przyzwoicie Cie potraktowali.



Awatar użytkownika
nixdorf0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 11, 2016 20:53
Lokalizacja: Kraków

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: nixdorf0 » pn sty 25, 2016 22:44

Dzisiaj wymienili mi amortyzatory z łożyskami. Faktycznie jest znacznie ciszej ale.... dalej je słyszę. Te 30-40% pozostało. Zmieniło się to, że nie słychać ich na mniejszych nierównościach, ale na dziurach dobiega z tyłu dźwięk taki sam jak wcześniej. Serwis zadeklarował, że jeśli chciałbym kupić sobie bilsteiny to założą mi je za darmo. Przetestuję auto jeszcze pare dni i może dojrzeję do zakupu. Przy 100 tyś za auto 400 zł za ukojone nerwy i radość z jazdy to już raczej niewielki wydatek.



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » pn sty 25, 2016 23:43

nixdorf0 pisze:Przy 100 tyś za auto 400 zł za ukojone nerwy i radość z jazdy to już raczej niewielki wydatek.
Tylko żaden z nas nie ma pewności że w konfiguracji naszych aut bilsteiny wyeliminują całkiem pukanie.



Awatar użytkownika
nixdorf0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 11, 2016 20:53
Lokalizacja: Kraków

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: nixdorf0 » czw sty 28, 2016 21:38

Panowie ! Dzisiaj założyli mi w ASO Bilsteiny. Pełen sukces ! W aucie zapanowała cisza. Zero stuków, puków jedynie normalna praca zawieszenia. Przyjemność ta kosztowała mnie 350 zł za amortyzatory z którymi pojechałem do serwisu gdzie wymieniono mi je za darmo. Wydaje mi się również, że auto jest teraz bardziej komfortowe. Możliwe że Bilsteiny nie są tak twarde jak oryginalne fabryczne Sachsy. Dla mnie to jedynie plus. Dla zainteresowanych zmianą - ja mam zawieszenie sportowe, a założone obecnie amortyzatory to Bilstein B4 19-230559. Polecam i zachęcam do podejmowania słusznych decyzji.



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » czw sty 28, 2016 21:45

nixdorf0 pisze:Panowie ! Dzisiaj założyli mi w ASO Bilsteiny. Pełen sukces ! W aucie zapanowała cisza.
Rozumiem że te 30-40% stukania po ostatniej wymianie teraz całkiem zniknęło??



Awatar użytkownika
nixdorf0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 11, 2016 20:53
Lokalizacja: Kraków

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: nixdorf0 » czw sty 28, 2016 22:21

Tak, nie występuje już żadne stukanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości