problem z tylnim kołem

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adam2018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 13:23

problem z tylnim kołem

Post autor: Adam2018 » pt sty 22, 2016 00:07

Witam. Mam problem ze stukaniem w lewym tylnim kole. Stuki słychać podczas jazdy na nierównościach oraz przy skręcie w lewo. Próbowałem i na zewnątrz nic nie słychać, hałas dobiega z lewego koła i w okolicach bagażnika i zabudowy. Amory sprawne, tuleje wymienione, śruby nie mają żadnego luzu.



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

problem z tylnim kołem

Post autor: jasza88 » pt sty 22, 2016 00:42

Bora ma z tyłu bardzo proste zawieszenie i trudno żeby coś tam specjalnie dokuczało, poza rzeczami które wymieniłeś. Na Twoim miejscu przyjrzałbym się klockom hamulcowym czy nie dostały luzu w jarzmie, choć to rzadko się zdarza z tyłu (raczej lubią się zapiekać). Druga sprawa to amortyzatory, często choć mają swoja skuteczność to potrafią się przywieszać, blokować w pewnym położeniu szczególnie w zimie i wydają wtedy postuk. Tym bardziej że piszesz ze również przy skręcie w lewo. Wejdź do bagażnika czy na tylną kanapę i pobujaj się trochę i posłuchaj czy nic nie stuka.
Sprawdź też czy w bagażniku coś nie lata choć przypuszczam że zwróciłeś na to uwagę ;)



Adam2018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 13:23

problem z tylnim kołem

Post autor: Adam2018 » pt sty 22, 2016 00:51

byłem w bagażniku, bujałem samochodem i nie słychać żadnych stuków, jedynie co wydało mi się podejrzane to boczek bagażnika który lekko odstaje...



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

problem z tylnim kołem

Post autor: jasza88 » pt sty 22, 2016 00:58

Sprawdź amortyzatory czy nie mają uszkodzonych osłon przeciwpyłowych, i czy nie pocą się już olejem, choć powiem Ci że często amorki nie dają po sobie poznać że coś jest nie tak, dobre wyniki na trzepakach, suche, auto się dobrze prowadzi, a mimo to mogą stukać, choć oczywiście to tylko moja sugestia.
Miałem tak w astrze, wszystko git, sztywne, zero wycieków i ciagle mi coś stukało, sprawdzałem już wszystko i zaryzykowałem, wymieniłem amortyzatory i problem ustał.
Sprawdź dokładnie wszystko i jeżeli będziesz już niemal pewien że wszystko inne jest w porządku to zostaje wymiana amortyzatorów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości