Szarpie kierownica na dziurach

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kwasior30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 20:44
Lokalizacja: Warszawa

Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: kwasior30 » czw sty 07, 2016 23:44

Witam,
Panowie problemem moim jest Golfik 1.6 sr , mianowicie po pewnym czasie od zakupu zaczęło mi stukać w aucie na dziurach ,na dołach szarpało kierownicą .
Rok temu wymieniłem w nim tuleje w wahaczach Na Febi, po wymianie jakiś czas było dobrze, Problem robił się coraz większy bo zaczęło znów stukać i na dziurach typu wystająca studzienka lub płyty( takie stare pod blokami) Szarpało kierownicą.
Pierwszy diagnosta nic nie stwierdził , u drugiego podczas przeglądu wykryto luz na drążku kierowniczym.
Po kilku dniach wizyta u mechanika i wymiana gum i łożysk mcpersona ,łączniki stabilizatora,poduszki stabilizatora oczywiście też Febi, a kierownica nadal rwało.
Postanowiłem zmienić mechanika i wreszcie on wymienił te wspomniane wczesniej drążki kierownicze ,na maglownice powiedział ,że raczej luzu nie ma. Po wymianie drązków jest o wiele lepiej ale problem nadal odczuwalny tylko słabiej.
W czym jeszcze leży problem?? Mam serdecznie dość mechaników i diagnostów. Sworznie i końcówki drążków nie wymieniane bo podobno oryginały i bez luzu. Zbieżności jeszcze nie ustawiałem.
Felgi 16" 205/55. Jadąc po normalnych dziurach jest ok najgorzej jak wjadę w coś wystającego lub zapadniętego o kanciastym kształcie typu studzienka to wtedy mam dość silne szarpnięcie kierownicą bez względu na prędkość .



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: Qto » czw sty 07, 2016 23:53

chyba nie ten dział :bajer:
Przenoszę



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: marcin7x5 » pt sty 08, 2016 21:38

Wymieniłeś drążki a zostawiłeś stare końcówki? To samo ze sworzniami. Niestety ale nawet najmniejszy luz na tych elementach będzie podwajany przy większych kołach.



kwasior30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 20:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: kwasior30 » sob sty 09, 2016 00:40

Końcówki sa stare, i dlatego tez nie robiłem zbieżności bo chce wiedzieć czy te elementy sworznie itp maja na to taki wpływ bo podobno są w dobrym stanie .



kwasior30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 20:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: kwasior30 » ndz sty 10, 2016 18:42

Dziś zauważyłem też nowy jakis objaw, jak skręcam fajerą w lewo to słychać takie przeskakiwanie ciche i czuć na kierownicy , ogólnie bardziej chyba to się dzieję na postoju



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: Marcin TDI » ndz mar 06, 2016 22:00

ja obstawiam tulejki gumowe na wahaczach. One jak się wybiją to właśnie też powodują szarpania kierownicą


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdylu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 14:26

Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: Zdylu » ndz mar 06, 2016 23:08

Mam ten sam problem, lecz dodam że nasilił się on po wymianie zużytych tulei wahacza, łączników stabilizatora i jednego drążka. Mechanior twierdzi, że reszta sprawna. Jakieś pomysły czy szukać innego mechanika?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: ciachotdi » pn mar 07, 2016 15:34

Zdylu pisze:Jakieś pomysły czy szukać innego mechanika?
jedź na dobrą stacje gdzie robią przeglądy


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
morloh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 23:04

Szarpie kierownica na dziurach

Post autor: morloh » pn cze 06, 2016 23:46

odkopie
Witam , od dawna stuka mi cos w kierownicy cała drży kilka razy przy najechaniu zapadnietej studzienki(czyli każda w Polsce) bądź dziury ale dzieje się tylko jak koła są skręcone w lewą stronę na wprost i w prawo nic się nie dzieje. Byłem w SKP szarpaki i nic nie wykazało, kasa i dowidzenia :grrr: . W innym warsztacie badał i padło na lewy drążek kierowniczy, żebym końcówke wybił i bedzie na stówke wiadomo drązek czy może magiel ma już dość. Na koniec wspomniał że, luz może być na krzyżaku kolumny kierowniczej. Jakiej firmy drązek kupić ? najlepiej z końcówką żeby potem dwa razy geometrii nie robić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości