Odgłos podczas skręcania

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vlad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 14, 2011 22:31

Odgłos podczas skręcania

Post autor: vlad » śr wrz 09, 2015 16:56

Panowie

Nie mogę znaleźć tematu z podobnym objawem a objaw mam taki: podczas jazdy na 1wszym biegu i skręconych kołach z przodu wydobywa się wycie (nie tarcie ani strzelanie jak w przegubach), ale tylko kiedy przyspieszam. Jak puszczę gaz lub wcisnę sprzęgło dźwięk znika. Dźwięk jest tym bardziej wyraźny im szybciej ruszę albo bardziej skręcę kołami.
Dzieje się tak bez względu na kierunek skrętu.

Podczas jazdy na wprost lub z większą prędkością, na łuku też - wycia nie ma.

Obawiam się że to mechanizm różnicowy, ale tematu z podobnymi objawami i mechanizmem różnicowym też nie znalazłem.

Pomożecie znaleźć przyczynę ?
Dzięki za wszystkie wskazówki



blochupro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn sty 19, 2015 01:31
Lokalizacja: Częstochowa

Odgłos podczas skręcania

Post autor: blochupro » pt wrz 11, 2015 00:02

Jeżeli chodzi o to "wycie " potrafisz mniej więcej zlokalizowa to miejsce? Tzn bardziej przy oponach czy przy silniku ?

Mogą to tez być poduszki silnika,albo sprzeglo się ślizga. Jak autko jest rozgrzane problem jest ten sam? Tzn po 30 min jazdy?



vlad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 14, 2011 22:31

Odgłos podczas skręcania

Post autor: vlad » śr wrz 16, 2015 14:41

blochupro pisze:Jeżeli chodzi o to "wycie " potrafisz mniej więcej zlokalizowa to miejsce? Tzn bardziej przy oponach czy przy silniku ?
Nie jestem w stanie powiedzieć z którego miejsca dochodzi ten dźwięk. To takie jednostajne wycie, niezależne od prędkości (w sensie nie zmienia się w funkcji prędkości), więc zakładam że nie pochodzi z kół. Bardziej zależy od kąta skrętu kół/kierownicy, jak prostuję koła to to buczenie ucicha.
blochupro pisze:Mogą to tez być poduszki silnika,albo sprzeglo się ślizga.
Na razie odrzucam (choć nie wykluczam niczego, bo każdy przypadek jest inny):
- maglownicę, bo chyba nie może wydawać dźwięków w stałym położeniu
- pompę wspomagania - znam dźwięk padającej pompy i to nie jest to
- przeguby, bo to raczej objawia się w innych okolicznościach i brzmi inaczej
- sprzęgło, nie ślizga się - chociaż ma luzy i stuka w konkretnych sytuacjach
blochupro pisze:Jak autko jest rozgrzane problem jest ten sam? Tzn po 30 min jazdy?
No więc wydaje mi się że problem występuje bez względu na to czy zimne czy ciepłe. Ale to też muszę jeszcze potwierdzić.

Stawiam na dyfer, bo dzieje się to tylko kiedy różne są prędkości kół (ale tylko bardzo różne, czyli max skręcone koła, ale znów tylko na małych prędkościach). Jednak chcę być (prawie) pewny że to dyfer (lub nie) zanim wezmę się za psucie wozu :)

Postaram się nagrać jakieś wideo, może więcej wyjaśni, bo buczenie czy wycie to dla każdego co innego.

EDIT 1:
Z opisu wygląda to bardzo podobnie do tego viewtopic.php?f=141&t=464557" onclick="window.open(this.href);return false; , ale nagram coś i wrzucę jeszcze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości