Mocowanie tylnej belki - geometria

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Mocowanie tylnej belki - geometria

Post autor: wron » czw gru 11, 2014 15:47

Czy jak na chwilę poluzuję uszy do których przykręca się tuleje tylnej belki to grozi mi to jakimiś zmianami w geometrii?
Uszy te są na fasolkach. Na rys nr 11

Obrazek



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Mocowanie tylnej belki - geometria

Post autor: Michał_1977 » czw gru 11, 2014 17:59

wron pisze:Czy jak na chwilę poluzuję uszy do których przykręca się tuleje tylnej belki to grozi mi to jakimiś zmianami w geometrii?
Tak,może sie przestawić i auto zacznie jechać bokiem. Warto sobie zaznaczyć przed odkręceniem,np. jakimś sprayem psiknąć wokół wieszaka i później przykręcić wg. tego co się zaznaczyło.
W jakim celu chcesz go odkręcać?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Mocowanie tylnej belki - geometria

Post autor: wron » czw gru 11, 2014 18:39

Michał_1977 pisze:W jakim celu chcesz go odkręcać?
Właściwie to już zostały śruby poluzowane. Pewien mądry człowiek chcąc ustawić mi zbieżność tylnych kół poluzował właśnie te śruby i zaczął młotkiem uderzać w te mocowania :grrr: Myślałem że krew mnie zaleje, ale gość upierał się że tak właśnie się ustawia zbieżność tyłu. Na komputerze faktycznie wyniki pomiaru były w czerwonym polu, więc miałem nadzieję że gość wie co robi. Niestety po tej jego całej "regulacji" i tak nic się nie zmieniło na monitorze.
Na szczęście auto jedzie idealnie prosto, nic nie ściąga, ale jednak niesmak pozostał :/ Dla tego właśnie pytam, czy mogło się coś przestawić?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Mocowanie tylnej belki - geometria

Post autor: Michał_1977 » czw gru 11, 2014 22:11

wron pisze:czy mogło się coś przestawić?
Mogło.
Ja robiłem bratu konserwację Audi A3 i odkręcałem wszystko co od spodu-bak,belkę z wieszakami,sanki z wahaczami,ale przed odkręceniem tych wieszaków dokładnie poznaczyłem i pomierzyłem odległości miedzy belką a sankami wzdłuż i po przekątnych co do 1mm. Po konserwacji złożyłem tak samo i jest git :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości