Stukanie przy kole

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koziolszczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 23:03
Lokalizacja: Szczecin

Stukanie przy kole

Post autor: koziolszczecin » czw paź 23, 2014 01:36

Witam! Dzisiaj zauważyłem, że mam pewien problem w swoim Golfie IV. Mianowicie gdy jadę prosto coś stuka przy lewym kole (im szybciej jadę tym głośniej i częściej stuka) dzieje się tak gdy także skręcam w prawo, lecz gdy skręcam w lewo to stukanie jakby znika (albo mi się wydaję) i nie wiem co to może być. Proszę o pomoc i porady, dziękuję! Dodam jeszcze, że przy przyspieszaniu (wystarczy lekko wcisnąć gaz) te stukanie jakby uspokaja się, ucicha (lub mi się tylko tak wydaje).



wojti2006
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lut 07, 2014 11:00

Stukanie przy kole

Post autor: wojti2006 » czw paź 23, 2014 16:29

u mnie podobne objawy miał poluzowany przegub, ale sprawdz przy okazji czy coś Ci sie nie odkręciło stabilizator albo koncowka drążka. na samym końcu łozysko do diagnozy



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Stukanie przy kole

Post autor: Matt_DST » czw paź 23, 2014 21:42

Przegub stuka zaraz po ruszeniu, więc to nie to, miałem coś podobnego u siebie w Vento też przy skręcie zaczynało stukać tak od 40km/h. Na początku wymieniłem 4 przeguby na nowe i to nie najtańsze, wyjeżdżam z warsztatu, a tu zonk jak stukało, tak stuka (myślałem, że mnie zaraz krew zaleje, kasa wydana, a usterka dalej jest), więc nie polecam na początek ruszać przegubów, tylko zacząć od łożysk. U mnie winowajcą okazało się właśnie łożysko koła przedniego, po wymianie obydwu + piasty totalna cisza, a przed wymianą waliło, aż strach było jeździć. Proponuję Ci to samo rozwiązanie.



koziolszczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 23:03
Lokalizacja: Szczecin

Stukanie przy kole

Post autor: koziolszczecin » pt paź 24, 2014 00:37

Usterka naprawiona. Do naprawy usterki użyłem klucza do kół. Chciałbym także pozdrowić wulkanizację którą odwiedziłem w celu załatania koła bo załatali, ale powinni więcej jeść bo coś siły nie mają aby koło dobrze dokręcić :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości