Przesunięta belka

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Przesunięta belka

Post autor: RobstonKoro » pt wrz 19, 2014 23:25

Witam mam mały problem otóż dzisiaj po założeniu dystansów na tył wyszło, że lewe koło wystaje bardziej niż prawe. Otóż różnica jest ok. 0.5-1cm na lewą stronę i pytanie czy można jakoś regulować belkę na boki czy może tuleje są krzywo wprasowane? Zaznaczam że auto nie miało nigdy dzwona, wszystkie szpary równe, daję zdjęcie jak to u mnie wyglądaObrazek


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przesunięta belka

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 20, 2014 16:39

Po pierwsze prawie napewno auto miało dzwona (chyba że jeździsz nim od momentu zakupu w salonie to mógłbym uwierzyć) tyle że może było to tylko spotkanie z krawężnikiem i na blachach nadwozia niema śladu tylko poszło w podłogę - sam miałem tak uszkodzone auto. W złe założenie tulei trochę wątpię, nie bardzo jest jak to zrobić ale oglądanie i porównywanie obu stron wyjaśni te kwestię.
Na otworach śrub mocujących belkę jest minimalna możliwość przesunięcia, ale nie tyle co potrzebujesz.
Jest jeszcze możliwość że skrzywieniu uległa sama belka, trzeba by ją dokładnie pomierzyć po skosach.
Nie jest to jakieś wielkie przesunięcie, ale jeśli jak myślę okaże się że jednak punkty mocowania do podłogi są troszkę przesunięte to co można by zrobić? Naciąganie samochodu na płycie to chyba zbyt wielki koszt i problem, chyba musisz tak zostawić. Zakładam ęz jesteś pewien że felgi są identyczne , zerknij na ET, są felgi identyczne z wyglądu a ET mogą mieć różne


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Przesunięta belka

Post autor: RobstonKoro » sob wrz 20, 2014 21:18

felgi są na bank z jednakowym et, dodam, że predzej fele jeździły na przodzie i nie było tego problemu, chyba czas na wymianę tulei, ponieważ prędzej już śmigałem na dystansach i było równo tylko teraz jakoś krzywo


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Przesunięta belka

Post autor: marog60 » sob wrz 20, 2014 23:00

sprawdz sobie kąty kol tylnych



Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Przesunięta belka

Post autor: RobstonKoro » ndz wrz 21, 2014 20:36

kąty są spoko bez negatywu itp, jednak belka do wymiany, w tygodniu ładuję od vento bo akurat kumpel ma taką na stanie


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości