Tuleja wahacza przedniego

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: Yaro1981 » śr lis 30, 2011 12:02

PawełekK, przednie zawieszenie to jest gwint-custom :grin: seryjne gumy nie dały rady :helm:

a o tym czytałem ale to był tylko jeden przypadek , miałem parę opli i tam nawet bez poliuretanów wahacz, jak nie pęknąć to potrafi się wygiąć ale wszystko zależy też jak kto samochód użytkuje i o niego dba . Nie znam nikogo osobiście co by na nie narzekał.


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: rafalpg » śr lis 30, 2011 18:45

Sukces :okej: , udało się zeszlifowałem nakrętkę(mało miejsca) i puściła pomału choć z oporami. Przecięcie samej podkładki "majzlem" nie pomogło. Okazało się że niedawno mój tata wymieniał przegub w espero i jest tam identyczna. Wymieniłem drugą tulejkę też widać było że ją pomału obrywało tulejkę z gumy i złożyłem wszytko.
Wielkie dzięki.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: Yaro1981 » wt gru 13, 2011 18:52

nie będę zakładać nowego tematu a po części wiąże się z tym, powie mi ktoś czy wahacz jest lewy i prawy tak jak przy sworzniach czy nie mają określonej strony ?


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

wheels
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 23:13
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: wheels » wt gru 13, 2011 23:05

Wahacze nie maja określonej strony z prawej na lewą założysz i na odwrót



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Tuleja wahacza przedniego

Post autor: future » śr wrz 17, 2014 05:04

Przepraszam, że odnawiam temat. Mam pewien problem. Rozumiem, że autor wsadził tuleje z LEMFÖRDER'a nr. 8N0 407 181 B do auta z silnikiem 1.6. Tu moje pytanie czy owa tuleja spasuje do golfa 2.3 v5 150km? W sklepach internetowych ostrzegają, że ta tuleja nie pasuje do mojego auta? Nie wiem jakie są różnice w wymiarach między standardową, a ową wzmocnioną która jest przeznaczona do r32. Różnica w cenie to 9zł. Jeśli ktoś mógłby pomóc z góry dziękuje.

PS. Czy przednia tuleja przedniego wahacza tez może zostać zastąpiona tą do r32. Standardowa > http://www.iparts.pl/czesc/tuleja-wahac ... produktowe i R32/AudiTT > http://www.iparts.pl/czesc/tuleja-wahac ... umery-oem". Różnica w cenie jest już większa, aczkolwiek tuleja za 13zł to chyba jakiś żart.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: grandi » śr wrz 17, 2014 17:48

Ostatnio to robiłm znajomemu w 4 , ustaw tuleje na znaczki musza sie pokryc z kropkami i grubsza strona w odpowiednia strone


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Tuleja wahacza przedniego

Post autor: future » czw wrz 18, 2014 04:51

grandi pisze:Ostatnio to robiłm znajomemu w 4 , ustaw tuleje na znaczki musza sie pokryc z kropkami i grubsza strona w odpowiednia strone
Dziękuje za radę ;-) Czyli ogólnie jest to wykonalne...



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: Tuleja wahacza przedniego

Post autor: Kavior » sob wrz 20, 2014 14:19

Odnosnie pelnych tulei z S3 to ja osobiscie nie polecam. Zdecydowanie bardziej czuc dziury i poprzeczne nierownosci. Ostatnio podnosilem auto i powoli je zrywa. Nie sa wieczne jak co nie ktorzy pisza, pomimo, ze zalozylem ori z aso. Na dodatek komfort jazdy zdecydowanie spada. Teraz bede wracal to tulei takich jak fabryka montowala.



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Tuleja wahacza przedniego

Post autor: future » czw wrz 25, 2014 12:01

Kavior pisze:Odnosnie pelnych tulei z S3 to ja osobiscie nie polecam. Zdecydowanie bardziej czuc dziury i poprzeczne nierownosci. Ostatnio podnosilem auto i powoli je zrywa. Nie sa wieczne jak co nie ktorzy pisza, pomimo, ze zalozylem ori z aso. Na dodatek komfort jazdy zdecydowanie spada. Teraz bede wracal to tulei takich jak fabryka montowala.
A jakie fabryka montowała w ogóle? Jakie są fabryczne jeśli wiesz to daj namiar ;)



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: ciachotdi » pt wrz 26, 2014 12:26

future pisze:A jakie fabryka montowała w ogóle?
najpewniej będzie kupić w aso

http://allegro.pl/vw-audi-tuleja-wahacz ... 11855.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Tuleja wahacza przedniego

Post autor: future » sob paź 11, 2014 11:13

A więc kończąc już po wymianie kupiłem oryginalne 4 tuleje w ASO VW za bagatela 240 zł. Aczkolwiek muszę stwierdzić po numerach, że jest to zwykły lemforder wart 80 zł.

Pozdrawiam...



Awatar użytkownika
bombelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 14:09
Lokalizacja: KOS/SZY

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: bombelek » sob paź 11, 2014 12:43

future, tulejki Lemfordera kupione w sklepie, przynajmniej te duże pełne z S3 itp. są oryginalne - różnią się tylko tym że mają zeszlifowany znaczek. Numer tej tuleji, gdyby ktoś szukał LMI 27132 w sklepie koszt do 40 zł za szt.
Nawet udało mi się znaleźć zdjęcie na komputerze, jak kiedyś sprzedawałem taki komplet (foto prywatne) :)
Obrazek



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: slawek987 » sob paź 18, 2014 22:18

Witam. Przymierzam się do wymiany tulei wahacza w golfie 4 (chodzi mi o te tylne ) moje pytanie brzmi. Czym różnią się pełne tuleje od tych z "otworami "?oprócz wyglądu oczywiście:) lepiej założyć pełne? Bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
bombelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 14:09
Lokalizacja: KOS/SZY

Tuleja wahacza przedniego

Post autor: bombelek » ndz paź 19, 2014 11:19

slawek987, zakładaj pełne tuleje i będziesz miał spokój na dłuższy czas - zwykłe tulejki szybko się wybijają. Zawieszenie z przodu usztywni Ci się, ale delikatnie stracisz na komforcie jazdy. Czym się różnią widać na pierwszy rzut oka - pełne są do 5 razy trwalsze i sztywniejsze od standardowych. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości