dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: piotrek1255 » wt wrz 09, 2014 19:34

Witam serdecznie , Od pewnego czasu trapi mnie pewien problem w mojej borze . Problem polega, na tym , że podjezdzajac pod wyższy podjazd pod domem do bramy przy skręcie w prawo przy ugiętym amortyzatorzer lub przejezdzając bez hamowania przez lekki próg zwalniajacy pojawia się jednorazowy stuk w prawym przednim zawieszeniu . Stukniecię przypomina jakby walnął kamień w karoserie i jest tak za każdym razem chyba , że przejade powolutku wtedy stukniecia nie ma . Na początku myślałem , że coś jest nie tak z zawieszeniem ale na szarpakach żadne luzy nie wyszły . Myślałem również o amortyzatorze bo wymieniałęm sprężyny w tamtym roku po wjechaniu w dziure i pęknięciu prawej sprężyny , ze stuka ale amortyzator nie jest wylany ani nie sprawny bo na tescie pokazuje równo z lewej i z prawej strony po 75% . Jeżeli macie jakieś sugestie i porady to proszę pisać i z góry dziękuje



orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: orel11 » wt wrz 09, 2014 19:57

Jak nie masz luzów w zawieszeniu to pewnie gumy na stabilizatorze.



piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: piotrek1255 » wt wrz 09, 2014 22:37

Gumy sa w porzadku juz kiedys wymienialem . Uszkodzone Gumy wydaja inny dzwiek takie pukanie na dolkach a tu jest jednorazowy stuk po wjechaniu Np nagle na jakies wzniesienie



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: Eyk88 » wt wrz 09, 2014 22:40

Poduszka mcphersona lub sprężyna?



piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

Re: dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: piotrek1255 » śr wrz 10, 2014 07:35

Eyk88 pisze:Poduszka mcphersona lub sprężyna?
Taki jest stuk Jakby byla peknieta sprezyna ale sprezyny oraz poduszki byly wymienione w tamtym roku.



jarekboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 12:19
Lokalizacja: Stragrad

dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: jarekboss » śr wrz 10, 2014 09:34

Witam, ja kolego miałem ten sam problem, tylko ze wymieniałem gumy łącznika stabilizatora i ta śrubę, która wchodzi w drążek wsadziłem gwintem do zewnątrz i na skręconych kołach podczas wjazdu lub zjazdu np. z krawężnika był taki odgłos jak by coś miało odpaść. Wymieniłem wtedy łożysko amortyzatora, gumę, wszystkie tuleje wahacza i nic. Trzepaki tez nic nie wykazały, dopiero stwierdziłem to na kanale bo na podnośniku czy lewarku koło szło w dół i nie było tego widać a śruba ta uderzała o odpowietrznik hamulca po obróceniu śruby wszystko ustało. pozdrawiam



piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

Re: dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: piotrek1255 » śr wrz 10, 2014 11:09

jarekboss pisze:Witam, ja kolego miałem ten sam problem, tylko ze wymieniałem gumy łącznika stabilizatora i ta śrubę, która wchodzi w drążek wsadziłem gwintem do zewnątrz i na skręconych kołach podczas wjazdu lub zjazdu np. z krawężnika był taki odgłos jak by coś miało odpaść. Wymieniłem wtedy łożysko amortyzatora, gumę, wszystkie tuleje wahacza i nic. Trzepaki tez nic nie wykazały, dopiero stwierdziłem to na kanale bo na podnośniku czy lewarku koło szło w dół i nie było tego widać a śruba ta uderzała o odpowietrznik hamulca po obróceniu śruby wszystko ustało. pozdrawiam
dzieki sprawdze to dzisiaj po pracy i dam odpowiedz bo rowniez wymienialem lacznik stabiizatora



piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: piotrek1255 » śr wrz 10, 2014 20:12

godzine temu sprawdzalem czy ta śruba nie jest gwintem do zewntarz ale jest dobrze wsadzona i nadal szukam przyczyny a może to stukać np z okolic podstawy amortyzatora lub łożyska ?



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: ->KoRbA<- » czw wrz 11, 2014 00:09

Miałem kiedyś podobny przypadek po wymianie maglownicy w Octavii MK1 (trzeba odkręcić kołyskę). Coś stukało, gdy koło wpadło w większą dziurę np. Wystarczyło mocniej dokręcić śruby kołyski i stuki ustały. Śruby te mają twardość 10.9 więc tak szybko ich nie ukręcisz :) ja dokręcałem kluczem z metrowym ramieniem.



piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

dziwny stuk podczas jazdy vw bora

Post autor: piotrek1255 » czw wrz 11, 2014 07:55

Bore mam od nowosci i maglownicy ani sanek nie byly ruszane wiec to odpada , nie mam juz pomyslow co to moze byc..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości