silne stukanie przy 80-90km/h

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xxxmatti44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 19, 2014 20:00

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: xxxmatti44 » sob lip 19, 2014 20:24

Witam
Jestem tutaj nowym uzytkownikiem tego forum ale juz od dłużeszego czasu nie moge sie uporac ze swoim golfem 1.6d. Przejde do rzeczy. od 6miesiecu probuje wykryc co sie dzieje w moim zawieszeniu. Podczas jazdy przy 80-90km/h jest taki dziwne głuche stukanie,które doprowdza mnie do nerwów. strach jechac tym samochodem w dłuższa trase. Byłem juz bodajrze u 4mechaników i żaden nie mi nie pomógł. I postanowiłem go robic na własna ręke. tak wiec wymienie co zostało zrobione..
wymiana klocków hamulcowych
przeguby zewnetrzne jak wewnetrzne{prawe/lewe}
łozyska mcpersona[ prawy/lewy]
amortyzatory wraz z odbojami i sprężynami
I jużnie mam siły na te auto ale szkoda jest mi zostawic je na pastwe losu na jakims złomowisku lub dzieciaka który go zajezdzi



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: Ludvigg » sob lip 19, 2014 23:01

Napisz coś więcej w jakich okolicznościach występuje to stukanie, na wybojach czy na prostej drodze? Nasila się przy skręcaniu? Z której strony bardziej słychać? Częstotliwość stukania jest zależna od prędkości albo obrotów silnika?



xxxmatti44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 19, 2014 20:00

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: xxxmatti44 » ndz lip 20, 2014 07:41

Słuchaj slychac najbardziej na prostej drodze i skrecie w lewo nawet przy najmniejszym obrocie kierownicy a juz jak odbijam w prawo stukot przestaje. Nawet jezeli przychamuje to przestaje. Według mnie to lewa strona od kierowcy. W moim klekocie nie ma obrotomierza ale tak na oko to jakies 2500 do 3000tys obrotow juz slychac i nie zalezy na jakim biegu aby tylko przekroczyc 80 i juz dudni a juz powyzej 100 cisza totalna



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: Ludvigg » ndz lip 20, 2014 19:52

Stawiałbym na łożysko koła, w Twoim przypadku prawego. Mam u siebie podobny problem, tylko u mnie jest buczenie powyżej 70km/h i przy skręcie w prawo, ale na to składa się też zmęczony lewy przegub zewnętrzny, ale skoro u siebie wymieniałeś już komplet przegubów, to jedyne co zostało to łożyska.



xxxmatti44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 19, 2014 20:00

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: xxxmatti44 » pn lip 21, 2014 06:04

Ale skoro te uderzenia słychac po lewej stronie to czemu sadzisz że prawe łozysko do wymiany..



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: Ludvigg » pn lip 21, 2014 20:09

Piszesz że stukanie ustaje przy skręcie w prawo, teoretycznie rzecz biorąc skręcając w prawo odciążasz prawe, teoretycznie uszkodzone łożysko które przestaje hałasować.
Mówi się że łożyska wymienia się parami, więc wymień oba, koszt samego łożyska nie jest duży a za wybicie i wprasowanie nowego nie powinieneś zapłacić więcej niż 10 zł za sztukę.



xxxmatti44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 19, 2014 20:00

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: xxxmatti44 » ndz lip 27, 2014 08:33

No dobra oki. Ale nurtuje mnie jeszcze takie cos jak drazki kierownicze ze i on w jakis sposob moze cos miec wspolnego z tym mankamentem.. bo jakies pol roku temu,chcąc wymienic kola na zimowe musialem zbijac kola z piasty i moze w taki sposob cos ma maglu poszlo?? jak sadzisz Ludvigg



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: Ludvigg » śr lip 30, 2014 00:06

Wątpię, jeżeli stukanie jest regularne to raczej nie stawiałbym na drążki. Na zbijanie koła z piasty raczej też, sam u siebie miałem na przodzie założone felgi z opla które trzeba było łomem i młotem zdejmować i żadnych problemów po tym nie było. U mnie problem z hałasem zaczął się kiedy przy okazji zmiany sanek pod silnikiem założyłem sobie stabilizator.



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: Matt_DST » ndz sie 03, 2014 22:02

Potwierdzam to łożysko koła przedniego, mam to samo w Vento TDI i objawy takie same jak u Ciebie, byłem u 3 mechaników, pojeździli trochę autem i każdy potwierdza, że na 90% to łożysko. W sobotę 9.08 jestem umówiony na wymianę, dam na pewno znać co i jak bo podobnie jak Ty powymieniałem wszystko co się dało (oprócz ww łożysk) i dalej stuka przy lekkim skręcie w lewo.



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: Matt_DST » ndz sie 10, 2014 10:45

Trochę podbije temat dla osób szukających rozwiązania. Wczoraj wymieniłem piasty i łożyska i wreszcie stukanie ustało. Były tak wywalone, że piasta nadawała się tylko na śmietnik, a stukało jakby ktoś siedział pod autem i walił młotkiem rytmicznie. Od teraz cisza, masakra walczyłem z tym z rok, żałuję tylko, że wcześniej nie zdecydowałem się na wymianę tych łożysk.



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

silne stukanie przy 80-90km/h

Post autor: Ludvigg » wt wrz 23, 2014 22:58

Odgrzeje trochę kotleta, ale może to pomoże potomnym. Otóż rozwiązałem u siebie problem z hałasem o którym pisałem kilka postów wyżej, z tym że nie jak napisałem przy skręcie w prawo, a w lewo. Objawy wskazywały na prawe łożysko, buczenie ustawało przy skręcaniu w prawo no i z prawej strony było je słychać, ale to kolejny przykład o tym jak trudno to zdiagnozować, wymieniłem prawe łożysko razem z piastą (jakiś magik ją spawał :banghead: ) ale nic to nie dało. Pojechałem na diagnostykę gdzie Miły Pan nieodpłatnie zdiagnozował lewe unosząc auto do góry i rozpędzając koło jakimś magicznym urządzeniem :) Wymiana lewego łożyska całkowicie rozwiązała problem i teraz w środku panuje "cisza", no bo przecież diesel lubi hałasować :grin:

Przy okazji przestrzegam wszystkich przed tanimi łożyskami, chciałem zaoszczędzić kilka złotych i kupiłem tanie łożysko polskiej firmy które ma taki luz, że szkoda gadać... lepiej wydać 30 zł więcej na coś z "wyższej półki" i mieć spokój na kilkadziesiąt tysięcy km... swoją drogą zrobię mały test łożysk, bo z lewej mam to polskie o którym wspomniałem, a z prawej niemieckie droższe o 8 zł, zobaczymy które się szybciej rozleci :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 25 gości