Tylne Sprężyny VW GOLF V PLUS

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gr 20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 10, 2014 12:05

Tylne Sprężyny VW GOLF V PLUS

Post autor: Gr 20 » sob lip 26, 2014 18:51

Kupiłem niedawno to auto i po jakimś czasie zauważyłem że tył auta siedzi bardziej niż w takich samych autach tego typu.
Przekonałem się bardziej do tego gdy włożyłem trochę więcej bagażu jadąc na wakacje ( a nie było tego zbyt wiele i tylko trzy dorosłe osoby ).
Zastanawiam się nad wymianą sprężyn tylko nie jestem pewny czy do mojego modelu jest jeden rodzaj sprężyn czy może są jakieś utwardzane żeby na dłużej wystarczyły.
Obawy wzięły się stąd że auto które posiadam jest w wersji Sportline i czytałem gdzieś że ma obniżone zawieszenie,ale nie jestem pewny czy na pewno tak jest w Golfie Plusie Moje auto to VW Golf Plus V 1,9 TDI 77kw. Pomóżcie jeśli znacie się na temacie. :?



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Tylne Sprężyny VW GOLF V PLUS

Post autor: marmi m » ndz lip 27, 2014 23:43

Ma troszkę niższe zawieszenie niż reszta tak wynika z etki bo są sprężyny do zawieszenia sport i zwykłe, tak samo amory.

Może właśnie stąd bierze się to przekonanie że twój siedzi niżej i tak jest bo ma siedzieć ciut niżej.


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Tylne Sprężyny VW GOLF V PLUS

Post autor: Shmatan » pn lip 28, 2014 19:02

Do plusa masz ze 20 różnych sprężyn różniących się kolorowymi kropkami i paskami - nie znalazłem jednak nigdzie rozpiski co która kropka znaczy (chociaż do mk4 kiedyś chyba ktoś coś takiego wklejał na forum).

Możesz zmierzyć wysokość od środka piasty do nadkola z przodu i z tyłu bez obciążenia - jeżeli faktycznie jest różnica to albo szukaj używanych sprężyn w dobrym stanie (czego na oko nie ocenisz) albo wykosztuj się na nówki z ASO dobrane do numerze VIN



Gr 20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 10, 2014 12:05

Re: Tylne Sprężyny VW GOLF V PLUS

Post autor: Gr 20 » wt lip 29, 2014 21:11

Shmatan pisze:Do plusa masz ze 20 różnych sprężyn różniących się kolorowymi kropkami i paskami - nie znalazłem jednak nigdzie rozpiski co która kropka znaczy (chociaż do mk4 kiedyś chyba ktoś coś takiego wklejał na forum).

Możesz zmierzyć wysokość od środka piasty do nadkola z przodu i z tyłu bez obciążenia - jeżeli faktycznie jest różnica to albo szukaj używanych sprężyn w dobrym stanie (czego na oko nie ocenisz) albo wykosztuj się na nówki z ASO dobrane do numerze VIN

Zmierzyłem jest 2 cm. różnicy pomiędzy przodem , a tyłem z jednej i z drugiej strony .
Nie dodałem że w ubiegłym tygodniu pękła mi przednia lewa sprężyna(zatarło się łożysko) i niestety musiałem wymienić obie strony ,a mechanik który mi to naprawiał twierdzi że do Plusa jest jeden rodzaj sprężyn bo wertował jakieś katalogi.
Tak wiem zaraz powiecie że przód nowy. Faktycznie,ale wcześniej też była widoczna różnica .
Chciałbym zrobić również ten tył wyglądałoby to i lepiej i w razie nierówności ,kolein bezpieczniej dla tylnego zderzaka zwłaszcza zimą.
Dlatego wolałbym żeby z tyłu były wyższe sprężyny.

Dzięki za dotychczasowe porady.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Tylne Sprężyny VW GOLF V PLUS

Post autor: Shmatan » śr lip 30, 2014 00:22

W takim razie jedynie co Cię ratuje to nowe sprężyny na tył - jak wspomniałem jest ich masa, nie chce mi się w etce liczyć ile dokładnie, ale których nie wybierzesz to podejdą



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości