Strzelanie zawieszenia

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Strzelanie zawieszenia

Post autor: Rav656 » wt lip 22, 2014 18:47

Panowie mam kolejny problem z moim MK4. Problem nawet nie jest duży ale bardziej irytujący. Podczas hamowania, przyspieszania i na dziurach strzela zawieszenie. To są takie jak by stłumione strzały, często pojedyncze. W przednim zawieszeniu wymieniałem już sworznie i tuleje. Gdzie szukać problemu? Ciężko jest go zlokalizować. Tak jak by strzelał po lewej stronie na środku. Poduszkę skrzyni też wymieniałem lecz na używaną. Proszę o pomoc bo te stuki/strzały się nasilają ;)



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Strzelanie zawieszenia

Post autor: Warren. » wt lip 22, 2014 18:51

Może sprężyna pęknieta



Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Strzelanie zawieszenia

Post autor: Rav656 » wt lip 22, 2014 19:59

Ale by strzelała? Z tego co wiem to ona wydaje dźwięk zbliżony do dzwonu czy coś w ten deseń podczas skręcania ;)



szczyku

Re: Strzelanie zawieszenia

Post autor: szczyku » wt lip 22, 2014 20:13

Sprawdz czy drzwi kierowcy nie ocieraja ci o karoserie. Mam opadniete drzwi i one powoduja jakby strzelania/pekania. Przy okazji zostaje podluzny slad na dolnej czesci karoseri. Dziwne ze na wysokosci dolnej uszczelki sie to dzieje.



Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Strzelanie zawieszenia

Post autor: Rav656 » wt lip 22, 2014 21:08

Owszem, mam opadnięte lekko drzwi ale pasażera. Da się je jakoś podnieść?



szczyku

Re: Strzelanie zawieszenia

Post autor: szczyku » wt lip 22, 2014 21:28

W dziale FAQ jest porada jak podnioesc/podregulowac drzwi. Ale jesli dzwiek dochodzi z lewej strony to szukalbym na drzwiach kierowcy. Ja osobiscie calkiem przypadkiem po sladach otarcia drzwi o karoserie to wykrylem. Nie wiem czy regulacja pomoze, ale daj znac . U siebie objaw zauwazylem po wymianie tylnych gum na belce i poczatkowo myslalem ze to one sie ukladaja. Naklejalem tam tasmy parciane i grubsze gumowe uszczelki, pomagalo na krotko. Dziwne jest to ze otarcie/dzwieki powoduje dolna uszczelka gumowa.



Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Strzelanie zawieszenia

Post autor: Rav656 » ndz lip 27, 2014 14:14

Jednak nie drzwi. Zauważyłem że mam wywalone gumy stabilizatora. Wymienimy i zobaczymy czy to to bo koszt nie jest wysoki ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości