trzęsie przy określonej prędkości i hamowaniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

turbovariant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 05, 2014 14:33

trzęsie przy określonej prędkości i hamowaniu

Post autor: turbovariant » czw cze 05, 2014 14:55

Witam,
mam problem z Golfem 4 kombi, a mianowice podczas jazdy czuć jakby nieosiową pracę któregoś koła, bardziej z przodu. Przy niektórychzakresach prędkości np. 65-70 km/h na 4-ym biegu i 80-u km/h na piatym biegu czuć wyraźne bicie połączone z bujaniem auta na boki.
Całe zawieszenie wielokrotnie sprawdzałem na stacjach diagnostycznych i nic.

Przy hamowaniu samochód wpada w drgania przy czym nie trzęsie kierownicą, ale tak jakby w prawym kole był jakiś luz. Drgania są wysokiej częstotliwości. Dodatkowo samochód drży przy ruszaniu i na biegu jałowym, żeby łagodnie ruszyć trzeba dodać gazu. Przy zmianie biegu z jedynki na dwójkę jest takie jakby przyhamowanie autem i szarpnięcie zespołem napędowym

Samochód sprowadziłem kilka tygodni temu z Niemiec, przebieg 230 tys. bezwypadkowy sprawdzany.
Do tej pory wymieniłem całe sprzęgło z dwumasem (hałasowało - wymiana pomogła na tyle, że nie hałasuje, ale za to teraz szarpie), 4 tarcze ATE, piastę przednią z łożyskiem i poduszkę silnika , wszystko po prawej stronie.
W bagażniku mam już prawą półoś do podmiany.........

Dodam, że miałeł kiedyś takie samo auto i nie było żadnych szarpnięć, a silnik chodził bardziej gładko i nie było szarpnięć przy wysprzęglaniu i zmianie biegów.

Dziękuję



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

trzęsie przy określonej prędkości i hamowaniu

Post autor: Qto » czw cze 05, 2014 21:37

półoś nie ma bicia ??



turbovariant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 05, 2014 14:33

Re: trzęsie przy określonej prędkości i hamowaniu

Post autor: turbovariant » pt cze 06, 2014 19:37

Qto pisze:półoś nie ma bicia ??
nie wiem, jutro podmieniam półoś się zobaczy
przejechał się ostatnio moim autem gość z cenionej firmy zajmującej się tuningiem elektronicznym i nie był pewny czy auto nie jest już po sofcie...
trzeba będzie go "shamować" w wolnym czasie, może nie przenosi momentu i dlatego drży przy ruszaniu...



Awatar użytkownika
Weso
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 190
Rejestracja: wt paź 11, 2005 10:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

trzęsie przy określonej prędkości i hamowaniu

Post autor: Weso » sob cze 07, 2014 11:01

u mnie podobne objawy były przy uszkodzonym przegubie wewnętrznym


Nowe części samochodowe, Opony. Niskie ceny. Oleje Premium Motul, Penrite. Warsztat. Zapraszamy
tel. 888-530-456
gg 3543322
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=32&t=548383
www.expressparts.pl

turbovariant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 05, 2014 14:33

trzęsie przy określonej prędkości i hamowaniu

Post autor: turbovariant » sob cze 07, 2014 11:11

Witam, jestem już po podmianie prawej półosi, jest dużo lepiej, tzn nie ma już raczej :) bicia podczas jazdy,mniej szarpie przy zmianie biegów przy hamowaniu niestety tak.

w przegubie wewnętrznym smar był już stałej konsystencji, taki zwęglony. Nie wiem czy nie zdejmę jeszcze lewej półosi, żeby przesmarować tamten przegub wewnętrzny, może wtedy będzie jeszcze lepiej

co do hamulców to chyba zdecyduję się na wymianę zwrotnic pod 288 mm, tylko szkoda mi prawie nowych tarcz i klocków ATE, które mam obecnie,

chciałbym zrobić coś z drżeniem silnika jeszcze na biegu jałowym i z delikatnym trzęsieniem przodem przy ruszaniu, może wymiana poduszek by pomogła.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: trzęsie przy określonej prędkości i hamowaniu

Post autor: XV2 » ndz cze 08, 2014 09:31

Weso pisze:u mnie podobne objawy były przy uszkodzonym przegubie wewnętrznym
Prawda główna przyczna


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości