octavia 1 luz w układzie kierowniczym

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szymko2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 16:07
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

octavia 1 luz w układzie kierowniczym

Post autor: szymko2000 » śr kwie 23, 2014 20:49

słyszał ktoś kiedyś o takiej likwidacji luzu ?
http://forum.skodaclub.pl/tech-1u-octav ... t2141.html" onclick="window.open(this.href);return false;

luz miałem dokładnie na wieloklinie regulacji kierownicy miedzy kierownica a krzyżakiem sprawdziłem to w następujący sposób złapałem francuzem krzyżak w okolicach pedałów i delikatnie ruszałem kierownicą był delikatny luz wiec wiadomo ze luz jest miedzy kierownica a krzyżakiem
trzeba zdjąć kierownice i dół deski rozdzielczej z lewej strony z włacznikiem świateł i przełaczniki kierunkowskazów oraz wycieraczek od dołu odkrecic pare srób które trzymają kolumne kierownicza wysunie sie rura ze stacyjka i wieloklinem na którym był luz druga czesc wieloklina zostaje w aucie przykrecona do krzyżaka mechanik który mi to naprawiał powiedział ze to standard w octavi i golfie robił to juz pare razy w swojej octavi też .Zerwał z coca coli etykiete nawinął na wieloklin i poskładał wszystko luzu nie ma jest wszystko ok pytałem sie ile to wytrzyma odpowiedział ze dokładnie nie wie lecz zrobił swoja octavia ponad 30tys i luzu niema wiec nawet niech co 40-50tys trzeba bedzie powtórzyć zabieg to sie opłaca niz wymieniac całą kolumne kierowniczą za 2500zł nie mając pewnosci ze bedzie pasownie wykonana

gdzie ewentualnie skasować ten luz miejsce 1,2 czy 3 lub jeszcze gdzieś indziej?

Obrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

octavia 1 luz w układzie kierowniczym

Post autor: muszkatobiasz » śr kwie 23, 2014 22:24

z opisu wychodzi 2



Awatar użytkownika
szymko2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 16:07
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: octavia 1 luz w układzie kierowniczym

Post autor: szymko2000 » czw kwie 24, 2014 07:17

teraz pytanie jak tam ta folijkę od cocacoli zapodać no i czy to ma jakieś uzasadnienie.
proces naprawy wydaję się być " mandzurską metodą" jednak czasami takie metody pozwalają coś skutecznie naprawić bez ponoszenia dużych kosztów.
a moze ktośma doświadczenie z ta metodą ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości