Stukanie w przednim lewym kole oraz "skrzypienie gumy"

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maniak19941
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 18:16

Stukanie w przednim lewym kole oraz "skrzypienie gumy"

Post autor: maniak19941 » ndz kwie 20, 2014 20:25

Witam serdecznie, otóż od jakiegoś czasu mam problem, albo inaczej.. Mój samochód ma problem, bo coś go boli i nie mam pojęcia co to może być...

Otóż od jakiegoś czasu zaczeło coś intensywnie stukać w przednim lewym kole, myślałem , że to jest wina amortyzatora (był wylany, auto stało na sprężynie samej).. Auto pojechało do mechanika, zostały wymienione :

* Dwa przednie amortyzatory
* Poduszki "mcphersona"
* Łożyska amortyzatorów
* Jeszcze jakieś "tulejki" ale nie wiem jak sie to dokładnie nazywa.

Po wymianie, stukanie ucichło na dosłownie 1 dzień, potem się nasilało i wróciło do poprzedniego stanu..

Objawia się to podczas jazdy, na większych wybojach jak by to nazwać "klekotanie".. Ostatnio zauważyłem, że także podczas skrętu w lewo w lewym koleg "skrzypi guma" oraz podczas naciskania na amortyzator...
Do tego, jak lekko uderze w koło to słychać ten charakterystyczny dzwięk "klekotu" jak podczas jazdy..

Przepraszam, że tak zagmatfanie to wyjaśniłem, ale poniżej daje filmik tegoż oto przypadku.. Proszę o pomoc w tym czego to może być wina, ponieważ na stacji diagnostycznej na szarpakach nic nie wykazało.. (jak na złość nie klekotało)...
Niżej podaje filmik o co mi chodzi :

" onclick="window.open(this.href);return false;




Dziękuje z góry za pomoc.



maniak19941
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 18:16

Re: Stukanie w przednim lewym kole oraz "skrzypienie gumy"

Post autor: maniak19941 » wt kwie 22, 2014 13:18

Może mi ktoś pomóc ? :<



Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

Stukanie w przednim lewym kole oraz "skrzypienie gumy"

Post autor: kubarog » wt kwie 22, 2014 16:25

Obstawiam luźny zacisk hamulcowy. Zdejmij koło i poruszaj zaciskiem, zobacz czy nie ma luzu.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

maniak19941
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 18:16

Re: Stukanie w przednim lewym kole oraz "skrzypienie gumy"

Post autor: maniak19941 » śr kwie 23, 2014 16:15

Jutro golfina pojedzie na kanał, wiec sprawdzi się co i jak :). Mam nadzieje, że to nic poważnego ;).



wypity
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn lip 20, 2009 09:50
Lokalizacja: Toruń

Stukanie w przednim lewym kole oraz "skrzypienie gumy"

Post autor: wypity » sob maja 24, 2014 21:36

Witam, ja mam podobny problem ale u mnie to co najmniej poduszka amortyzatora:

Obrazek

stało się to na "większym" wyboju niestety i od tego momentu przy minimalnym bujnięciu ręką pojazdu słychać metalowo gumowy zgrzyt. o skręcaniu nie wspominając - jak stara furmanka :helm:

podpowiedzcie mi, czy do mojego VW będzie pasować taka? : (Golf 3/1.4/'92r)
Obrazek

i jakiego producenta polecacie ?
i w takim przypadku - gdy jest rozerwana, co z łożyskiem? mogło się uszkodzić? jak je sprawdzić?

maniak19941
podejrzewam, że być może mechanik spartolił robote - sprawdź czy podokręcane jest wszystko
zwróć też uwagę na końcówki drążków i sworznie wahaczy (ewentualnie końcówki drążka stabilizatora jeśli masz) i na pół osie - może to one powodują te klekotanie (sprawdź je jeżdżąc po parkingu skręcając w lewo - prawo na lekko zaciągniętym ręcznym )


Obrazek

Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

Stukanie w przednim lewym kole oraz "skrzypienie gumy"

Post autor: kubarog » ndz maja 25, 2014 12:32

Będzie pasować. Akurat u Ciebie jest jeszcze stary typ, więc poduszka jest razem z łożyskiem.
A z firm to standardowo, swag, lemforder itp ;)


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości