Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sq8ijk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 20:23
Lokalizacja: Wroclaw

Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: sq8ijk » śr lut 19, 2014 12:55

Witam,

2 mechaników, wiele pomysłów wydane +2500pln i terkotanie nadal pozostało (to tytułem wstępu, że staram się ze wszystkich sił naprawić problem :-)).

Mechanicy już rozkładają ręce i nie wiedzą co może być przyczyną.

A więc zaczne od objawów.
Golf IV AKL 1.6 8V.

W jeździe na rondzie z prędkością około 40-50km/h słychać terkotanie tak jakby koło/zęby koła ocierały o elementy samochodu.
Jestem prawie pewien (chociaż moja pamięć może zawodzić), że te objawy powstały po wymianie sprzęgła oraz jakiegoś pręta (na oko to było 8/10mm średnicy), które miało spowodować, że lepiej biegi wchodziły.

- Koła zostały wykluczone, ponieważ rzecz dzieje się na komplecie letnie/zimowe (osobne felgi itp), również nie widać śladu o co koła miały by ocierać.
- Padł pomysł, że to zużyte przeguby, ponieważ widać było, że nie działają prawidłowo - wymienione wraz z półosią - objawy nie ustały
- Po wymianie amortyzatorów, sprężyn oraz poduszek objawy ustabilizowały się, ale wydaje mi się, że to dlatego, że auto mniej się przechyla w zakręcie.
- W dniu dzisiejszym przejechałem się na rondzie z wciśnietym sprzęgłem i dodałem gazu, terkotanie zwiększyło swoją częstotliwość wprost proporcjonalnie do obrotów silnika, wychodząc z ronda terkotanie ustało, czyli tak jakby przechył/siła odśrodkowa spowodowała powstanie tego problemu.

Pytanie, czy to może mieć związek z wymianą sprzęgła? Coś niedokręcone, zużyte, pomysły mile widziane.



sq8ijk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 20:23
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: sq8ijk » śr lut 19, 2014 21:44

Mały update:
- Jak samochód jedzie na rondzie ok 40-50km/h bez włączonego biegu to terkotanie również słychać. Terkotanie zwiększa się jak naciskam na pedał gazu.

Ktoś zasugerował że to może być koło zamachowe???



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: Michał_1977 » czw lut 20, 2014 08:11

sq8ijk pisze:Pytanie, czy to może mieć związek z wymianą sprzęgła?
Cholera wie...
Sugeruje rozsypujący się dyferencjał skrzyni biegów.
Przy opuszczaniu ronda prawe koło obraca się wolniej od lewego,więc mechanizm różnicowy zaczyna mocniej pracować. Możesz zasymulować to co było na rondzie-podnieś lewe przednie koło,zaciągnij ręczny i po odpaleniu auta zacznij "jechać". Możesz przy tym kręcić kierownicą,choć jest to zbędne,ale najlepiej jest to zrobić nad kanałem,żeby druga osoba mogła osłuchać skrzynię.

Skrzynie w mk4 1,4 , 1,6 mają kiepskie skrzynie z często powtarzającą się usterką,czyli ścinaniem nitów na dyfrze.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

sq8ijk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 20:23
Lokalizacja: Wroclaw

Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: sq8ijk » czw lut 20, 2014 15:33

Hej,

Byłem dzisiaj u speców od skrzyni i wykluczyli, że to może być problem skrzyni biegów.

Zobaczyli jednak przesunięcie na poduszce od silnika względem oryginalnego mocowania. Przy wymianie sprzęgła mogli czegoś niedokręcić i stąd ten problem. Samochód w warsztacie zobaczymy czy dopasowanie silnika na poduszkach pomoże.



sq8ijk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 20:23
Lokalizacja: Wroclaw

Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: sq8ijk » czw lut 20, 2014 17:22

Naprawione!!!! :-)

Okazało się, że poprawienie ułożenia silnika na poduszkach załatwiło sprawe.



strzela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 11, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: strzela » czw lut 20, 2014 23:38

Hej, chyba rozwiązałeś też mój problem z mojego wątku: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=539635 Możesz mi powiedzieć, czy to są podobne objawy?



sq8ijk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 20:23
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: sq8ijk » pt lut 21, 2014 09:40

Hej,

Przy pierwszej wizycie mechanik powiedział, że jak by moje auto było z silnikiem diesla to stawiał by na intercooler (cokolwiek to jest), ale że moje jest na benzyne to nie ma tego elementu, więc może w Twoim jest problem z tym elementem.

Jedna rzecz:
Czy jak jedziesz w tym zakręcie, wrzucisz na luz i dodasz gazu (lub po naciśnięciu sprzęgło+gaz) to ten częstotliwość tego terkotania wzrasta?



strzela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 11, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: strzela » pt lut 21, 2014 10:24

Natężenie tego dźwięku rośnie wraz z prędkością w zakręcie/na rondzie, czyli jakby właśnie chodziło o mechanizm różnicowy.
Dodatkowo drży mi maska jak auto jest na luzie (tak że słyszę wkurzający mnie dźwięk), co też może wskazywać na coś z poduszkami lub złe ułożenie na nich silnika przez co drgania są przenoszone na maskę właśnie.
Podjadę do mojego mechanika i poproszę żeby sprawdził poduszki i ułożenie silnika na nich, mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

Turbina była regenerowana kilka tygodni temu i nie wiem w jaki sposób intercooler mógłby wydawać takie dźwięki, czy mieć na to wpływ.
Dzięki za informacje.



sq8ijk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 20:23
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: sq8ijk » pt lut 21, 2014 11:34

Hej,
U mnie nic nie drżało podczas postoju, dzwięk był wyłącznie w zakręcie i wzrastał jak się dodało gazu na luzie *podczas jazdy w zakręcie*.

Jak u Ciebie drży na postoju, to może cos z kołem dwumasowym (u mnie w benzyniaku nie ma tego elementu).



strzela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 11, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: strzela » sob lut 22, 2014 10:16

Sprawdziłem i jak wciskam sprzęgło w zakręcie to dźwięk znika. Ten dźwiek u mnie to nie jest terkotanie tylko coś podobnego do mielenia moździerzem - takie głuche tarcie gdzieś spod silnika.
Czy to faktycznie kwestia koła dwumasowego? Sama skrzynia chodzi dobrze i nie czuję ani nie słyszę żadnych metalicznych dźwięków podczas zmiany biegów itd.



sq8ijk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 20:23
Lokalizacja: Wroclaw

Pomocy! Terkotanie podczas jazdy w zakręcie

Post autor: sq8ijk » sob lut 22, 2014 19:07

Czyli to zapewne coś innego niż u mnie. U mnie dzwięk był bez względu na pozycję sprzęgła.

Nie wiem czy to koło dwumasowe, ponieważ się na tym nie znam ale wymieniłem to co mi mechanicy mówili jako potencjalną przyczynę moich problemów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości