ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ezzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 21:59

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: Ezzi » pn sty 13, 2014 14:29

Witam, mam mały problem.
wymieniłem ostatnio końcówki drążków kierowniczych (L+P), wszystkie gumy na wahaczach(tzw. Silentblocki) końcówki stabilizatora, lewy przegub zewnętrzny bo był rozwalony, 2 dni temu byłem na kompletnej zbieżności (kąty + zbieżność) wszystko pięknie ustawione (sam byłem przy tym, widziałem) tylna belka jest w porządku, a i tak samochód ściąga mi do lewej strony. Jak rozpędzę się np. do 100km i zrzucę bieg to powoli mi go ściąga, natomiast gdy już wrzucę bieg i dodam gazu wyraźnie mocniej leci na lewo.. już zmieniałem opony lewa z prawą, tylne, przednie, wrzuciłem nawet inny komplet i dalej to samo (wszystkie wyważone na 100% !). Dodam że jest wywalone łożysko na górnym mocowaniu amortyzatora (lewa strona), czy to ma jakikolwiek wpływ na "ściąganie" ? po ustawieniu zbieżności zauważyłem także drgania kierownicy przy hamowaniu, ale to przy większych prędkościach.. co do tego hamowania, mogą być krzywe tarcze, aczkolwiek wątpię, bo nigdy nie było takie problemu. :banghead: Nie mam luzów na łożyskach, wszystko siedzi jak powinno. Na "zimę" tego roku, dźwignąłem go 90 obrotów kluczem na zwoju na każdej stronie, może być tak, że jakimś cudem samochód z lewej jest bardziej pochylony od prawej lub na odwrót i wpływa to na jazdę ? Jakieś propozycje ? dzięki za pomoc ! VW Golf III 94r. 1.9 TDI 90km zawieszenie Gwintowane.

ps. przeszukałem fora VW, Forda, Mercedesa, Opla, Audi, BMW żeby znaleźć jakiś punkt zaczepienia, ale nic nie znalazłem, chyba że nie potrafię szukać :)



Awatar użytkownika
MK2_DZA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 22:00
Lokalizacja: DZA/DDZ

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: MK2_DZA » pn sty 13, 2014 18:27

Ezzi pisze:Dodam że jest wywalone łożysko na górnym mocowaniu amortyzatora (lewa strona), czy to ma jakikolwiek wpływ na "ściąganie
Wynika z tego że skoro masz całe przednie zawieszenie nowe to pozostaje się tylko przyczepić do lewej poduszki amortyzarota.

Co do drgań kierownicy podczas hamowania to krzywe tarcze hamulcowe.


Moje MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=534603
Moje MK2 -
ETKA ONLINE!
http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
KLIKAMY "CarProg2", WYBIERAMY AUTO I DALEJ JUŻ Z GÓRKI ;-)

Ezzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 21:59

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: Ezzi » wt sty 14, 2014 02:12

myślisz, że po wymianie tej poduszki problemy ze ściąganiem powinny ustąpić ? w ogóle jak to jest, że mam zbieżność + kąty, wszystko cacy, samochód mi ściąga na lewą lub prawą strone to czy opony też się ścierają szybciej niż normalnie ?

Dzięki za poradę.



Ezzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 21:59

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: Ezzi » wt sty 14, 2014 18:58

@up

tarcze zostały przetoczone, tulejki zostały przesmarowane, wyczyszczone, całe mocowanie hamulców również, koło nie bije, lecz nadal ściąga do lewej.
zrobiłem mały test, jechałem normalnie na 1 biegu, potem tak od 1.7tys obrotów gwałtownie dodałem gazu, samochód od razu do lewej poleciał na odcinku 7-10m byłem na drugim boku jezdni. Wkrótce wymienię tą gumę na amortyzatorze.
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co może być powodem takiego zachowania ?



Awatar użytkownika
MK2_DZA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 22:00
Lokalizacja: DZA/DDZ

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: MK2_DZA » wt sty 14, 2014 19:07

Jak te poduszka jest wybita w właściwie jej łożysko to ją zmień


Moje MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=534603
Moje MK2 -
ETKA ONLINE!
http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
KLIKAMY "CarProg2", WYBIERAMY AUTO I DALEJ JUŻ Z GÓRKI ;-)

Ezzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 21:59

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: Ezzi » wt sty 14, 2014 19:33

wymienię całą poduszkę, nie samo łożysko, jak robić, to już dobrze.. odezwę się jak wymienię tą poduchę. jeżeli znów będzie coś nie tak, to będziemy myśleć.. w razie czego, pojadę sprawdzić jeszcze zbieżność.



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: -V.A.G- » śr sty 29, 2014 01:51

a bude to masz prosta? walony byl? czy tego nie wiesz? sam mialem mk3 kiedys.luzy wszedzie.amory i springi ori wiec bujal sie jak lodka .kola ori opony do wywalenia.auto bylo tylko na tzw budowe .no szrot totalny ale nie byl nigdy walony na bank przez to ze jak jechalem czy wolno czy szybko jechal jak po szynach .nic go nie sciagalo.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: -V.A.G- » śr sty 29, 2014 01:57

a i poduszki jak i tuleje z tylu mial popekane i luzy byly.nawalalo to ostro ale to firmowy byl takze ja nie mialem zamiaru nic w nim robic.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Ezzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 21:59

ściąga w lewo (kąty + zbieżność)

Post autor: Ezzi » wt lut 04, 2014 11:34

juz zrobilem, wszystko gra ! :) walnieta byla poduszka amortyzatora, bardzo bardzo :) teraz poprawic troszke zbieznosc, kat i bedzie oki :) a co do budy, nie był walnięty na 150% !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości