Huczenie opon dębica frigo rada

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cphelmut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lip 14, 2011 13:58
Lokalizacja: Łódzkiem

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: cphelmut » ndz sty 12, 2014 22:20

Witam!
Mam taką zagwozdkę, a mianowicie byłem dziś oglądać auto do kupienia. Była to skoda octavia I z 2008 r. 1.6 8 v. Wszytko pięknie, samochód nadal serwisowany, ale jak pojechaliśmy na jazdę testową, to okazało się, że opony huczą niemiłosiernie, wszystkie. Powyżej 50 km jest masakra, głośno jakby to był bolid F1. Facet robił dobrą minę do złej gry, mówił że ciepło jest i opony przez to huczą, że są w miarę nowe (faktycznie są z 2010 r., bieżnik jak nowy). Nie uwierzyłem, bo miałem opony kierunkowe na sprzedanym golfie (uniroyal raintires) i one nawet w 1/3 tak nie hałasowały. Moje pytanie to, czy dębica frigo to faktycznie tak złe opony i tak mają, czy może z ząbkowały się od jakiegoś feleru w zawieszeniu? Jeśli napisałem w złym dziale, przepraszam



cphelmut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lip 14, 2011 13:58
Lokalizacja: Łódzkiem

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: cphelmut » pn sty 13, 2014 10:37

Naprawdę nikt nie ma żadnych spostrzeżeń?



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: przemal » pn sty 13, 2014 11:12

Może tak być, że to opony wyząbkowane ale jeździłem na Frigo i aż tak głośno nie było. 90-100km/h było głośniej ale akceptowalnie. W zimę i tak raczej tyle po mieście się nie lata. Ja bym podjechał na stację kontroli/warsztat żeby sprawdzili łożyska, może któreś wyje.


Gran Turismo Iniezione

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: Maszan » pn sty 13, 2014 11:36

Podniesc kazde kolo i zakrecic trzymajac za sprezyne.Jak slychac i sprezyna drga to lozysko.A wierz , ze moze tak rezonowac ze masakra- nie wiadomo z ktorej strony cos sie dzieje.Same opony nie sa wcale tak glosne.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

cphelmut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lip 14, 2011 13:58
Lokalizacja: Łódzkiem

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: cphelmut » pn sty 13, 2014 13:09

Też myślałem nad tym, ale chyba sobie daruję ten samochód. Auto ma 6 lat, ale facet je ściorał wewnątrz konkretnie. Przypomniało mi się też, że gdy oglądaliśmy książkę serwisową, to wspomniał że była wymieniana belka z tyłu i jest to zapisane w książce. Oglądaliśmy bagażnik, zrobione było to fachowo, nie do zauważenia. Teraz zaczynam się zastanawiać, czy te opony nie mają związku z tym.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: Maszan » wt sty 14, 2014 00:10

Jak uderzone w kola to wystarczy zeby uszkodzic bieznie lozysk.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

cphelmut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lip 14, 2011 13:58
Lokalizacja: Łódzkiem

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: cphelmut » ndz sty 19, 2014 13:41

Odkopuję temat. Facet dzwonił do mnie, mówił, że jak chcę do do serwisu, to możemy jechać, by wszystko posprawdzać. O tej belce rozmawialiśmy, auto nie było uderzone, belka była wymieniana na gwarancji, bo były problemy ze zbieżnością. Później poczytałem i okazało się, że octavie miały ten problem. Były auta, które z fabryki wyjeżdżały ze źle zamontowaną belką. Auto ma 230 tys. przebiegu, oryginalny. Czy to dużo na benzynowy 1.6 8V?



cphelmut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lip 14, 2011 13:58
Lokalizacja: Łódzkiem

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: cphelmut » wt sty 21, 2014 23:27

Jeśli kogoś to interesuje, to... byłem w aso i rzuciłem się na usługę sprawdzenie auta przed zakupem. Wszystko było ok, do momentu podstawienia rolek pod koła i sprawdzaniu łożysk. Wyszło prawe tylne łożysko. To ono tak huczało. Facet miał minę niezadowoloną. Później zaczęli sprawdzać zbieżność na laserowym hunterze czy czymś i wyszło, że zbieżności z przodu nie było. Ustawili, ok. I na stronie popsutego łożyska, koło miało odchyły o 20 minut (prawdopodobnie przez łożysko). Tu powiedzieli, że belki się nie reguluje, a zresztą różnica jest błędu komputerowego. I na samym rancie błotnika przy tym kole wyszła malutka poprawka, bo widocznie było tam przytarte. Lakiernik stwierdził, że naprawa fachowa. Później dyskusja, nerwy właściciela. W końcu spokój. Ale chyba i tak ją wezmę. Nawet w aso przyznali, że stan poza łożyskiem jest dobry. Stanęło na 18 tys.



cphelmut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lip 14, 2011 13:58
Lokalizacja: Łódzkiem

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: cphelmut » wt sty 21, 2014 23:29

Może ktoś będzie miał coś do powiedzenia.



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: przemal » śr sty 22, 2014 09:53

cphelmut pisze:Stanęło na 18 tys.
Za tyle kasy szukałbym chyba Octy II jeśli to już ma być Skoda. Octavia I to auto konstrukcyjnie z połowy lat 90-tych (płyta podłogowa Golf IV), o ile mechanicznie raczej nie ma co zarzucić to wizualnie wg mego gustu takie sobie. Superb I za to jeszcze wygląda dość świeżo :hmm:


Gran Turismo Iniezione

Aramin173

Huczenie opon dębica frigo rada

Post autor: Aramin173 » czw sty 23, 2014 10:15

Bardzo prawdopodobne uszkodzone łożysko. Podnieś auto na lewarku i rozpędź koło do 100-120km wrzuć na luz i słuchaj czy nadal jest głośno czy nie. Jeśli nie to tak samo druga strona. I bedziesz miał odpowiedź czy to opony czy łożysko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości